Skocz do zawartości

EIZO Foris FS2434 ustawienie


Recommended Posts

Witam mam oto ten monitor

EIZO Foris FS2434

i moja prozba jest taka ma ktos taki monitor? bo nie potrafie go jakos ustawic pod kątem kolorow ostrosci itp wydaje mi sie ze podczas ogladania filmow to nie jest to jakies takie to mdle i nie za wyrazne nawet w jakosci hd , w grach tez nie jest idealnie wydaje mi sie ze to kwestia ustawienia go bo monitor sam w sobie powinien byc dobry jagby ktos wiedzial co ustawic ile nasycenia kolorow, kontrastu itp. to będe wdzieczny

 

moj sprzęt to ;

 

karta graficzna zotac gtx 980 amp extrime

płyta msi graming7

ramy G-skill 16GB 2400Mhz

zasilacz corsair 750 W

procesor i7 4790k

chłodzenie CPU Be Quliet Dark Rock 3

dysk ssd 256gb plextor

buda corsair 450d

Link to post
Share on other sites

coty lipa 28 jasnosc to ciemnica tam jeszcze jest gama do ustawiania ja ustawilem

 

user 1 brightness 70

black level 47

contrast 50

saturation 30

temperature off

gama 2.6

 

no wyglada to nie najgozej ale moze ktos ma ten monitor idealnie ustawiny pod gry i filmy zarazem. to bym skozystal z takich ustawien bo wydaje mi sie ze moj stary 7 letni asus 19calowy mial lepsze i wyrazniejsze koloy od tego eizo


Co Ci dadzą czyjeś ustawienia? Poszukaj firmy zajmującej się kalibracją monitora i będzie załatwione.

 

obchodzą mnie bo moze ktos ma fajnie ten monitor ustawiony to poda mi ustawienia i problem  z głowy.

Link to post
Share on other sites

 

 

obchodzą mnie bo moze ktos ma fajnie ten monitor ustawiony to poda mi ustawienia i problem  z głowy.
 

 

http://pclab.pl/art41137-23.html

 

Mam identyczny i ustawieniami można się podetrzeć. Rozrzut na matrycy może wynieść nawet 10% ot technika.

Link to post
Share on other sites

 

 

obchodzą mnie bo moze ktos ma fajnie ten monitor ustawiony to poda mi ustawienia i problem  z głowy.

 

co jest o tyle bez sensu, że monitor się ustawia pod stanowisko, nie ma uniwersalnych ustawień, abstra****ąc już od faktu że praktycznie każdy świeci trochę inaczej i "dobre" ustawienia na jednym mogą się okazać do kitu na drugim

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Do takiego ustawienia jak ja mam(pomijając jasność) Eizo daje profil na stronie więc można powiedzieć, że jest to najbardziej ,,akuratne'' ustawienie a ty wszystko pozmieniałeś więc masz kupe.


Przy jasności na 70 to by mi chyba oczy wypaliło.

Edytowane przez reservoir
Link to post
Share on other sites

Do takiego ustawienia jak ja mam(pomijając jasność) Eizo daje profil na stronie więc można powiedzieć, że jest to najbardziej ,,akuratne'' ustawienie a ty wszystko pozmieniałeś więc masz kupe.

Przy jasności na 70 to by mi chyba oczy wypaliło.

ty napisales ze masz Saturation na 0 czyli nasycenie kolorow ja ustawilem na 30 na 0 to straszna klapa kolory wyblakle i wszystko takie szare i do d...

te ustawienia co napisalem to są w miare fajne , fajna jasnosc i ładne kolory ale moze jeszcze ktos ma inaczej ustawiony ten monitor to chętnie sprawdze te ustawienia. a jeszcze zapytam ten monitor masz podpięty tylko tym kablem białym do karty graficznej? czy jeszcze tym od usb?

gdzies obiło mi sie o uszy ze jak sie podepnie monitor pod kompa kablem od HDMI to jest lepszy obraz itp ale nie wiem czy to prawda moze warto sprawdzic?

Link to post
Share on other sites

to wejdz sobie w ten link

prezentacja wiedzmina 3 ustaw jakosc hd najlepiej 1080 bo najladniej wyglada 720hd jakos slabiej wyglada nie tak wyrazniej na tym monitorze moze przez rozmiar? i zobaczysz jakie bedziesz mial mdle kolory pezy nasyceniu na 0 na tym monitorze a podnies sobie do 30 zobaczysz roznice ogladając filmik sobie podnies kolory.


tylko ogladaj to przez yt lepiej wyglada

Link to post
Share on other sites

 

 

to czekam na dalsze propozycje jak najlepiej ten monitor ustawic pod kątem gier filmow kolorow.

 

 http://eclectablog.com/wp-content/uploads/2012/07/JesusFacepalm2.png

 

Którego z tych tekstów nie zrozumiałeś:

 

 

Rozrzut na matrycy może wynieść nawet 10% ot technika.

 

monitor się ustawia pod stanowisko, nie ma uniwersalnych ustawień, abstra****ąc już od faktu że praktycznie każdy świeci trochę inaczej
 

 

 

 

Poszukaj firmy zajmującej się kalibracją monitora
 
Link to post
Share on other sites

 

 

co jest o tyle bez sensu, że monitor się ustawia pod stanowisko, nie ma uniwersalnych ustawień, abstra****ąc już od faktu że praktycznie każdy świeci trochę inaczej i "dobre" ustawienia na jednym mogą się okazać do kitu na drugim

 

Dokładnie tak, kalibruje się też pod specjalne zastosowania, najlepiej pod webdesign czyli temperatura bieli 6500k, ustawianie punktu czerni na oślep, będzie miało wpływ na kontrast więc z tym też nie należy przesadzać. 
Z tego co pamiętam to FS2434 ma taki tryb albo Fotografia albo właśnie Webdesign. 
Oczywiście największy wpływ na postrzeganie kolorów ma oświetlenie w miejscu pracy. 

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Witam .
Sorry że odkopuję stary temat .
Zakupiłem dzisiaj monitor Eizo fs2434 i przeglądam google i różne forum lecz nigdzie nie znajduję opisu co daje np overdrive, enchance text, Hue,  Noise reduction, i różne Smart Function . Nie które znajduję lecz tam nie jest opisane na Ile ustawić bo są od 1 do 5+ itd .
Czy byłby ktoś taki miły wskazał mi stronki jakie najlepsze ustawienia są pod Gry ?
bo ja mam tak

Color Mode - User1

Brightness - 50

Black Level - 50

Contrast - 50

Saturation - 4

Hue - 0

Temperature - off

 

I zdaję się że jest ok ale jak z pozostałymi funkcjami ? :(

PS. Nie chcę zakładać nowego tematu aby nie zaśmiecać .

A jeśli chodzi o gwarancję , na fakturze nie widzę numerów seryjnych takich samych jak na monitorze jedynie co se zgadza to naklejka z tyłu monitora do Opakowania po nim , A jak z faktura ? nie powinno być jakich numerów seryjnych podobnych ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy byłby ktoś taki miły wskazał mi stronki jakie najlepsze ustawienia są pod Gry ?

 

Następny co czytać nie potrafi?

 

 

 

Co Ci dadzą czyjeś ustawienia? Poszukaj firmy zajmującej się kalibracją monitora i będzie załatwione.
Link to post
Share on other sites

Witam .

Sorry że odkopuję stary temat .

Zakupiłem dzisiaj monitor Eizo fs2434 i przeglądam google i różne forum lecz nigdzie nie znajduję opisu co daje np overdrive, enchance text, Hue,  Noise reduction, i różne Smart Function . Nie które znajduję lecz tam nie jest opisane na Ile ustawić bo są od 1 do 5+ itd .

Czy byłby ktoś taki miły wskazał mi stronki jakie najlepsze ustawienia są pod Gry ?

bo ja mam tak

Color Mode - User1

Brightness - 50

Black Level - 50

Contrast - 50

Saturation - 4

Hue - 0

Temperature - off

 

I zdaję się że jest ok ale jak z pozostałymi funkcjami ? :(

 

PS. Nie chcę zakładać nowego tematu aby nie zaśmiecać .

A jeśli chodzi o gwarancję , na fakturze nie widzę numerów seryjnych takich samych jak na monitorze jedynie co se zgadza to naklejka z tyłu monitora do Opakowania po nim , A jak z faktura ? nie powinno być jakich numerów seryjnych podobnych ?

 

Co do faktury i numerów seryjnych, nie musi ich tam być, w sklepach takich jak morele lub agito, gwarancja odbywa się na podstawie faktury (dowodu zakupu). A na fakturze masz przecież napisane że kupiłeś monitor EIZO FS2434 prawda?

Edytowane przez Curraras
Link to post
Share on other sites

Ok wszystko wiem Lukson .
Dzięki Curraras :)

A jeszcze jedno , nie mogę nigdzie znalesc opisu co oznaczają te opcje  np "
Contrast Enhancer  , Skin tone enchancer oraz Text enhancer .  szukałem godzinami na internecie ale nic o tym nie piszą :(

Oraz Mam wrażenie że jest za dużo czerwonego i niebieskiego i lekko biały kale oczy, a mam ustawione .

R 90
G 98
B 98
I troszkę oczy bolą a jasność mam na 46 hm jak niżej dam to za ciemno i ciężko czyta się texty .
Jakaś rada ?

Link to post
Share on other sites

weź, że go zresetuj do fabrycznych, poniżej masz poradnik

http://www.lagom.nl/lcd-test/

 

i nie tykaj kanałów tylko wybierz jakiś tryb pracy, który najbardziej ci odpowiada, weź też pod uwagę, że część z nich ma swoją specyfikę, która w cale nie musi ci odpowiadać lub wręcz nie nadaje się do normalnej pracy np tryb tekst celowo masakruje kontrast i drastycznie obniża temperaturę bieli, bo to jest zdrowsze dla oczu, jak się ślęczy przy czytaniu

 

żaden ci nie będzie odpowiadał dopiero możesz więcej podziałać na profilach własnych

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Paweł podam ci moje ustawienia:

user1

28

50

50

0

0

6500K

 

gamma 2.2 reszta off

 

To jest ustawienie, które daje miłość.

 

Skoro ustawiłeś jasność na 50 to prawdopodobnie jesteś niewidomy xd

Hehe jestem Sławek nie Paweł :)

Mam jasność na 38% bo 50% faktycznie oczy bolały .

A jak z kolorami masz ustawienia ? RGB ?

Drachenfeles daj fajną stronkę ale jeszcze nie bawiłem się , jutro coś nad tym pomyślę .

Link to post
Share on other sites

 

 

Paweł podam ci moje ustawienia:
 

 

I co mu po nich skoro:

 

 

 

co jest o tyle bez sensu, że monitor się ustawia pod stanowisko, nie ma uniwersalnych ustawień, abstra****ąc już od faktu że praktycznie każdy świeci trochę inaczej i "dobre" ustawienia na jednym mogą się okazać do kitu na drugim
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...