Skocz do zawartości

Jaka płyta do 5820k?


Recommended Posts

Witajcie

W ciągu najbliższego miesiąca zamierzam sklecić nową platformę pod gry, rendering, animacje i oc

Podjąłem ostateczną decyzję ze będzie to 5820k ze względu na to że 4790k nie jest tym co mnie interesuje (glut pod czapką i niewielkie dalsze możliwości oc). Nie chcę się bawić w skalpowanie itd

W związku z tym poszukuję płyty do tego procka

Poszukuję kompromisu między ceną a jakością

Podoba mi się msi x99 sli+ (cała czarna, ideał do moddingu kompa)

Sekcja nie jest jakaś wybitna, ale daje sobie bardzo nieźle radę

NIe zależy mi na bajerach

Czy msi x99 sli plus będzie wg Was dobrym wyborem?

Czy może lepiej coś od asrocka?

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

OC w CPU Intela choćbyś nie wiem jak młodził i tworzył nie wyciśniesz więcej niż 30%.

I to jest święte.

No chyba że stać Cię na chłodzenie za 1500 to może jeszcze jakieś 10% -ogólnie bezsensu.

Sorki za głupie pytanie ale po co chcesz kręcić CPU pod 2011-3 skoro nie wykorzystasz potencjału przez kolejne 2 lata ??

Link to post
Share on other sites
OC w CPU Intela choćbyś nie wiem jak młodził i tworzył nie wyciśniesz więcej niż 30%.

no wiesz, procki na 1156 można było śmiało np z 2,66 na 4 lub 3,3 na 4,5 ghz więc nie jet tak źle; no chyba że mówisz o 5820k

 

No chyba że stać Cię na chłodzenie za 1500 to może jeszcze jakieś 10% -ogólnie bezsensu.

Jakby co to posiadam chłodzenie wodne; wiem że to nie ma zbytnio sensu ale po prostu to moje hobby, żyłowanie procka do granic możliwości to jest to co lubię

Ponadto nie przewiduję zmieniać tego zestawu przez 5 lat

Póki co po zakupie sprawdzę tyko po prostu jakie jest maksimum dla mojej sztuki i wrócę na stock; ew podniosę tyle ile się da bez zmiany napięcia

Stałe oc będzie znacznie póżniej

Ale to fakt, masz rację Lordzie że nie wykorzystam 100%, przynajmniej teraz

Dziękuję za pomoc :)

edit: na pclolu jest napisane że płyta nie ma nawet offsetu :(

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...