Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemanko. Mam do Was moi drodzy prośbę. Pomóżcie mi zmodernizować mojego kilkuletniego PC. Kompa używam głównie do gier i do internetu. Mój budżet na modernizację to ok 1000 zł. Nie więcej. Chciałbym wymienić na pewno procek. A oto mój obecny zestaw, który posiadam :

 

Procesor-  AMD Athlon II X4 620

Płyta główna - ASRock 870iCafe

Pamięć RAM- 8 GB 1333 MHz

Karta graficzna- AMD Radeon 6790 HD

Zasilacz- Xilence xp 500 (500W).

Myślałem nad procesorem Intel Core i5 4460 ale jest troszkę drogi i nie wiem, czy będzie mnie stać na pozostałe podzespoły. Może coś podobnego do tego procka, lecz tańszego? Czekam na propozycję. 

 

Link to post
Share on other sites

Cześć.

 

Bierzesz pod uwagę zakup części używanych ? 

Jaki posiadasz monitor ? 

W jakiego rodzaju gry preferujesz grać ? 

Mogę rozważyć zakup używek. Monitor to samsung SyncMaster ex1920 19''. Ja gram głównie w gry typu strzelanki , czyli BF4 ,3 i lubię grać w Fifę. Czasami jakieś wyścigi. 

najwydajniej pod gry przejść na platformę intela 

z którego roku masz ten zasilacz ?

Dlatego własnie chciałem coś z serii i5. Zasilacz nie wiem z którego roku jest, ale komputer będzie miał w czerwcu już chyba z 4 lata. Póki co nie było żadnych problemów z podzespołami. 

Link to post
Share on other sites

Procesor serii i5 pod 1155 to koszt około 400 zł. Płyta na Z68 to koszt około 170 zł (nowa). Zasilacz zmieniłbym również na coś nowego. Patrz chociażby XFX TS 430W w cenie 170 zł. Wydajesz tutaj około 740 zł. Następnie sprzedajesz obecnie posiadany procesor, płytę główną oraz grafikę. Spokojnie dostaniesz za to 300 zł. Jak sprzedasz kartę graficzną, to do czasu zakupu nowej będziesz korzystać z zintegrowanego układu graficznego w CPU. Na koniec będziesz miał około 500 - 600 zł na GPU. Z używek wsadzisz GTX 670 / AMD 7950. 

 

Po takiej modernizacji będziesz miał niesamowity skok wydajności

Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie, pięknie ale jaki konkretny ten model procesora? I mówisz tutaj o używanych częściach? Kupuję ten procek,płytę i zasilacz a potem sprzedaję to co mam i czekam może ktoś kupi, a może nie. I jak już może to sprzedam to wtedy kupuje lepszą kartę?

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

 

 

Wszystko fajnie, pięknie ale jaki konkretny ten model procesora?

 

Wszystko zależy od tego co się trafi na allegro ...

 

http://allegro.pl/intel-core-i5-2400-3-1ghz-turbo-3-4ghz-i5230821033.html

 

 

 

I mówisz tutaj o używanych częściach?

 

W tym przypadku będzie to używany procesor oraz karta graficzna

 

 

 

Kupuję ten procek,płytę i zasilacz a potem sprzedaję to co mam i czekam może ktoś kupi, a może nie. I jak już może to sprzedam to wtedy kupuje lepszą kartę?

 

Dokładnie tak. Przy dobrej cenie te Twoje graty spokojnie pójdą. Cena 300 zł za wszystko wydaje się tutaj być dobrą propozycją. Jeżeli będzie jakiś problem ze sprzedażą to masz 250 zł z podstawowego budżetu. Dołożysz z czasem kolejne 200 zł i kupisz AMD 7870. Myślę jednak, że Twoje części bez problemu sprzedasz 

Link to post
Share on other sites

Czyli mam szukać coś z i5 2400? Najlepiej używane , bo taniej wyjdzie. I ten zasilacz oraz płytę co poleciłeś. A gdy już będę miał kase ze sprzedaży to kupić używaną grafikę. Nie opłacalne byłoby zainwestowanie w lepszy procek niż 2400? Nie da rady np. z 4600? I jeszcze w tym 1000 zł  zasilacz oraz płytę zmieścić?

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Będzie bardzo ciężko znaleźć używanego i5 4xxx w dobrej cenie. Ewentualnie jakiś Intel serii i5 3xxx. Tutaj ceny zaczynają się od około 500 zł za używkę. 

Dobra to nie będę się może tak bawił, tylko będę szukał i5 2400 i płyty głównej do tego procka oraz zasilacz który poleciłeś. Potem wystawię te części moje na sprzedaż i jak już się ich pozbędę to poszukam używanej karty graficznej taką, którą polecałeś. Gdyby jednak nie udało mi się sprzedać tych używanych części to trudno. Może te procek coś tam zwiększy wydajność. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupisz jakikolwiek procek i5 i będziesz planował podkręcanie musisz liczyć się z zakupem odpowiedniej płyty głównej. Np na chipsecie p67, lub Z77 jeśli chodzi o socket 1155. Procesor a w szczególności po OC da ci duży wzrost wydajności jak i bez tego będzie super

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

Zobaczysz że Twoje graty pójdą. Jeśli nawet, to 250 zł na używaną GPU to całkiem dobry start. Twoja 6790 jest już dość leciwa jak na dzisiejsze standardy. Nawet jak dołożysz głupie 50 zł to za 300 zł możesz szukać GTX 560 Ti. Przyrost wydajności względem 6790 to przeszło 50%

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupisz jakikolwiek procek i5 i będziesz planował podkręcanie musisz liczyć się z zakupem odpowiedniej płyty głównej. Np na chcipsecie p67, lub Z77 jeśli chodzi o socket 1155. Procesor a w szczególności po OC da ci duży wzrost wydajności jak i bez tego będzie super

Szczerze to nie myślałem nad podkręcaniem ;) Chyba zostanę przy fabrycznych ustawieniach.

Zobaczysz że Twoje graty pójdą. Jeśli nawet, to 250 zł na używaną GPU to całkiem dobry start. Twoja 6790 jest już dość leciwa jak na dzisiejsze standardy. Nawet jak dołożysz głupie 50 zł to za 300 zł możesz szukać GTX 560 Ti. Przyrost wydajności względem 6790 to przeszło 50%

Te 250 zł wzięło się z tego 1000 zł? Zobaczymy co czas pokaże :D Super gdyby te części udało mi się upchać. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Np na chcipsecie p67, lub Z77 jeśli chodzi o socket 1155. Procesor a w szczególności po OC da ci duży wzrost wydajności jak i bez tego będzie super

 

Żebyś tutaj zaraz za mocno nie nakręcił bo wyjdzie szambo. Pod P67 tylko i wyłącznie odblokowany mnożnik. Problemem tutaj może być brak obsługi zintegrowanego układu graficznego o którym wcześniej wspominałem.

 

Ostatnio cały czas wisi na allegro aukcja z nowymi ASrock Z68 Pro3 Gen3 w cenie ~ 180 zł. Akurat dziś chyba znikła. Może dziś / jutro znów wróci. Dobra płyta w dobrej cenie. Możliwość OC i5 non-K poprzez szynę oraz mnożnik TB + Z68 dla obsługi integry w CPU 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie bez K. Ja tak mam podkręconego swojego i5 3350p samym mnożnikiem na płycie Asrock P67 Pro3. BLCK nie ruszałem ani napięć nie podnosiłem. Bo wiadomo że tego procka już więcej się nie da samym mnożnikiem. Od roku działa stabilnie żadnych problemów.

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

Moi drodzy odświeżam, ponieważ mam dylemat co do płyty głównej. Posiadam obecnie ramy 4 kości z 2 różnych firm . Jeden model to Kingmax FLFE85F-C8KM9 , a drugi to Patriot PSD32G13332 i te pamięci są troszkę stare, więc nowe płyty nie wszystkie je obsłużą. Pomożecie mi dobrać taką płytę aby obsłużyła i5 4460 lub i5 2400 i te pamięci RAM? 

Link to post
Share on other sites

Ważne jest to, że są to pamięci DDR3. Wątpię abyś znalazł płytę w której to obydwa modele tych pamięci będą na oficjalnej liście pamięci wspieranych przez daną płytę. Z założenia, pamięci te będą działać na każdej płycie która obsługuje pamięci DDR3. 

 

 

 

Pomożecie mi dobrać taką płytę aby obsłużyła i5 4460 lub i5 2400 i te pamięci RAM? 

 

4460 oraz 2400 to dwie różne podstawki. Jaki jest budżet na płytę główną ?  

Link to post
Share on other sites

Ważne jest to, że są to pamięci DDR3. Wątpię abyś znalazł płytę w której to obydwa modele tych pamięci będą na oficjalnej liście pamięci wspieranych przez daną płytę. Z założenia, pamięci te będą działać na każdej płycie która obsługuje pamięci DDR3. 

 

 

 

 

4460 oraz 2400 to dwie różne podstawki. Jaki jest budżet na płytę główną ?  

Budżet wynosi 1350 zł , lecz myślę ze tak 1400 może też być. Zastanawiam się czy brać intel i5 4460, płytę główną i zasilacz który jest polecony wyżej , czy też i5 2400 ( tutaj brak modeli z chłodzeniem box na allegro). Budżet na płytę to pewnie ok 350 zł lub troszkę więcej.

Edytowane przez kuba97
Link to post
Share on other sites

 

 

Procesor serii i5 pod 1155 to koszt około 400 zł. Płyta na Z68 to koszt około 170 zł (nowa). Zasilacz zmieniłbym również na coś nowego. Patrz chociażby XFX TS 430W w cenie 170 zł. Wydajesz tutaj około 740 zł. Następnie sprzedajesz obecnie posiadany procesor, płytę główną oraz grafikę. Spokojnie dostaniesz za to 300 zł. Jak sprzedasz kartę graficzną, to do czasu zakupu nowej będziesz korzystać z zintegrowanego układu graficznego w CPU. Na koniec będziesz miał około 500 - 600 zł na GPU. Z używek wsadzisz GTX 670 / AMD 7950.    Po takiej modernizacji będziesz miał niesamowity skok wydajności

 

Trzymasz się tego ? Jeżeli pójdziesz w i5 4460 to wiedz, że nie wystarczy tutaj budżetu na kartę graficzną. Sam zakup procesora oraz płyty głównej to koszt około 1000 zł.  

Link to post
Share on other sites

Trzymasz się tego ? Jeżeli pójdziesz w i5 4460 to wiedz, że nie wystarczy tutaj budżetu na kartę graficzną. Sam zakup procesora oraz płyty głównej to koszt około 1000 zł.  

Chciałbym trzymać się tego , lecz nie widze nigdzie na internecie i5 2400 z chłodzeniem box. A i5 4460 to i owszem. 

Jeżeli mam dość słabego kompa a wymienisz procka na lepszego praktycznie resztę musisz pod niego robić np.karta graficzna. Nie może być tak że masz dobry procek a słaba kartę. A płyta na i5 4460 powinna być dobra ta Gigabyte B85M-D3H

Czyli nie patrzyć na te pamięci RAM , tylko wybrać jakąś płytę pod tą i5 i zobaczyć czy zadziałają te ramy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...