Skocz do zawartości

AMD czy NVIDIA?


Recommended Posts

Jeśli coś ma być dobrze złożone to musisz zrobić to sam.

Co do wad, to taka loteria. Raz trafisz że wszystko gra i pachnie nowością, innym że połowę podzespołów masz ze zwrotów.

Link to post
Share on other sites

Dunio jeśli Ty masz 2800 zł na kompa to kup GTX 970 i po sprawie W3 po prostu musi na tym dobrze chodzić (dostaniesz też go za darmo z ta kartą) kartę już dostaniesz za jakieś 1500 zł obudowę za 150 pamięci za 250 i procesor (tu możesz mieć problem ze złożeniem kompa na intelu bo do tej grafiki to raczej tylko i5 która kosztują ok. 800 plus płyta za jakieś 300 zł ale amd  np. fx 6100 z dobrą płytą dostaniesz już za 650 zł) plus jakiś dysk twardy. Podsumowując:

grafika - 1400 - 1500 zł (GTX 970)

proc z kartą ok. 650 (FX 6100 + płyta)

pamięci ok. 200 zł (8 GB DDR3)

obudowa 150  zł

dysk -ok. 200 zł

zasilacz - 200 zł

Grafika będzie trochę za mocna dla tego proca ale to zawsze możesz wymienić na mocniejszego 8 rdzeniowego FXa

W grach w 85% liczy się mocna karta graficzna a GTX 970 to potężna karta!

Edytowane przez Echnaton
Link to post
Share on other sites

@up fxy to alternatywa dla i3 a nie i5. Nawet 4460 jest szybszy od 8350. Zestaw tak bez sensu że wolę go nie komentować.

 

Do autora: Ile dokładnie masz na komputer? 2400 czy 2800? to duża różnica.

I co z tego że mocna i5 jest minimalnie szybsza od fx 8350 jak droższa a różnica w fpsach będzie minimalna (są juz testy na necie). fx 6100 z gtx 970 będzie ZAWSZE szybszy od i5 nawet 4690k z r9 280 czy nawet r9 280x!!! Intel jest lepszy od amd ale jego cena jest kosmiczna! Gdyby miał 3500 też bym mu polecił intela ale nie ma!

Edytowane przez Echnaton
Link to post
Share on other sites

1.

I co z tego że mocna i5 jest minimalnie szybsza od fx 8350 jak droższa a różnica w fpsach będzie minimalna (są juz testy na necie). fx 6100 z gtx 970 będzie ZAWSZE szybszy od i5 nawet 4690k z r9 280 czy nawet r9 280x!!! 

masz jak to udowodnić ? bo mi się wydaje że jednak wyniki będą podobe

 

2.

 

pamięci ok. 200 zł (8 GB DDR3)

 

O.O aż zobaczyłem nawet allegro używki 

 

3. 

 

 

W grach w 85% liczy się mocna karta graficzna

bzdury, rozumiem że na gtx 980 i g3258 bądź i3 pogram sobie w gta 5?? (już wole trzymać na tym co mam 60 fps na wysokich)

gry a szczególnie obecne najnowsze tytuły wymagają dobrego procka, nawet słabsze i5 to odczują ale jednak starczą 

4. nie ma jeszcze testów wiedźmina i nie wiadomo jakie będą różnice między amd a intelem

Edytowane przez mesiuskate
Link to post
Share on other sites

tu cena pamięci:

http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-8-gb-1333mhz-gr1333d364l9-8g-429828/#anchor

tu testy robione na grze online BF4 gdzie procesor ma dużo większe znaczenie:

aha cena fx 8320 to 600 zł a i5 4690k to 1000 zł za kilka klatek!? Dla Was nie ma znaczenia cena/jakość!?

Fx ma słaby pojedynczy wątek - pełna zgoda ale jakie najnowsze gry wykorzystują tylko 1 wątek z resztą GTX 970 jest tak szybki,      że z fx 6100 da radę!?

Sam ma fx 4100 nie podkręconego) i jakoś gram!

Kolega mesiuskate wpakował majątek w i7 (ok 1600 zł - szok) przy r9 270x ja mam fx 4100 i r9 270 i jak myślisz o ile klatek animacji masz więcej np. w BF4  10 - 15% za 1300 zł więcej ;-P!? Mam nadzieję że wymieniasz zaraz grafikę albo używasz procesora do czegoś innego niż granie!

Nie macie żadnych argumentów poza stereotypami i może testami na pclabie!

 
Link to post
Share on other sites

Hahah jaki bulwers XD.

 

Może te wykresiki Tobie trochę objaśnią sytuację:

 

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8320_vs_intel_core_i5_porownanie_procesorow?page=0,11

 

I nie możesz mi zarzucić braku kompetencji tej redakcji, PurePC jest spoko.

 

W Wiedźminie 2 jakoś to jeszcze wygląda. Ale w Assassin's Creed III? The Elder Scrolls V: Skyrim? Jakaś stara i3 prześciga FXa. Sory no takie są fakty, a z faktami się raczej NIE dyskutuje.

 

 

EDIT

 

Albo tutaj, proszę bardzo:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/jakie_sa_wymagania_sprzetowe_gta_v_test_wydajnosci?page=0,10

 

 

FX-8350 po mocnym OC ledwo co dogania i5 4690K przy ustawieniach domyślnych...

Edytowane przez silentmichal
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
pełna zgoda ale jakie najnowsze gry wykorzystują tylko 1 wątek

Weź jeszcze raz napisz bo coś Ci nie wyszło. Tu chodzi o wydajność rdzenia(modułu) co ma sens.

Sam ma fx 4100 nie podkręconego) i jakoś gram!

Nikt Ci nie wypomina, że masz FX i nikt za to nie hejtuje- bo mogłeś kupić i3 z HT...

Kolega mesiuskate wpakował majątek w i7 (ok 1600 zł - szok)

Może potrzebował do czegoś 8 wątków. Tego nie wiesz. Dlaczego Kowalski jeździ SUVem jak Lupo też da się dojechać.

aha cena fx 8320 to 600 zł a i5 4690k to 1000 zł za kilka klatek!?

ahh, doliczyłeś obowiązkowe chłodzenie i widziałeś ceny rozsądnych MOBO do tego FX?

 

Jednak zgadzam się z 'Cichym Michałem'. AMD sprawdzają się dobrze głównie w aplikacjach.

+1.

Edytowane przez helfi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

aha cena fx 8320 to 600 zł a i5 4690k to 1000 zł za kilka klatek!?

 

Taaaaa

 

Temat wałkowany tyle razy, że przyprawia mnie o mdłości.

 

FX bez OC nie ma racji bytu.

 

FX po OC i tak dostaje baty od najtańszej i5-tki (nie jest do tego potrzebny 4690K), do której wystarczy dołożyć najtańszą możliwą płytę.

 

FX wymaga solidnego mobo i coolera, przez co wychodzi drożej i jest skrajnie nieopłacalny, bo za większą kasę i tak dostaje się gorszą wydajność.

 

Jeśli po tylu latach ktoś nadal tego nie rozumie to naprawdę współczuję.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...