Skocz do zawartości

Myszka bez ograniczenia cenowego.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez broodeeck,

Recommended Posts

§  Budżet: Wystarczający


§  Jakiej myszki obecnie używasz: Mionix Avior 7000


§  Jaką masz obecnie podkładkę: Roccat Taito


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: -


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: -


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): League of legends, Cs;GO


§  Ile przycisków używasz w myszce: dwa podstawowe


§  Chwyt: Finger Grip


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 12,5cm


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: -


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy):


 


Witam, kilka dni temu zamówiłem myszkę Mionix Avior 7000. Jest to dobra myszka, ale nie dla mnie, ponieważ bardzo mi przeszkadza pewna rzecz. Mianowicie mój czwarty palec prawej dłoni trzymając myszkę leży na drugim przycisku z prawej strony. Jest to niewygodne i często grając, klikam ten przycisk właśnie przez to, że ten palec tam się znajduje. Inaczej nie będę trzymał dłoni, bo w taki właśnie sposób zawsze ją trzymałem i jest mi najwygodniej. Dodam, że wcześniej używałem myszki Microsoft IE 3.0, po długim czasie się zepsuła i używałem wcześniejszej wersji IE 2.0. Dobrze mi korzystało z tych myszek. Teraz myślę nad Corsair M65, Roccat Cone Pure Optical. Jakieś propozycje?


 


 


Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o to, bo on i tak nic nie robi, jak gram w LoLa np. 

Chodzi o to, że jak palec leży na tym przycisku jest to po prostu nie wygodne i mnie drażni. Jakby zamiast tego przycisku była gładka powierzchnia to byłoby OK. Kupowałem ze sklepu, więc mam jeszcze czas na jej zwrot, dlatego zakup innej myszki zamiast tej wchodzi w grę.

Edytowane przez Sirnor
Link to post
Share on other sites

Jakoś nie mogę znaleźć tej wersji Military. Z resztą nie musi mieć tego samego sensora, bo używałem tą myszkę 2 dni i kupując ją nie sugerowałem się sensorem, bo tak naprawdę nawet się na tym nie znam, a z pewnością są też inne dobre sensory.

Link to post
Share on other sites

Tak wygladaja myszki z serii military (ta mysz idealnie nadaje sie do fingertip.):

 

http://www.roccat.org/en/Products/Gaming-Mice/Kone-Pure-Series/Kone-Pure-Military/

 

Wiecej info na temat myszek znajdziesz tutaj:

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/rekomendowane_myszki/

http://www.test-gear.pl/sensor/

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Pytanie odnośnie Mionix i feralnych prawych bocznych przycisków. Poza tym faktem jakim są te przyciski to dochodzą jakieś konkretniejsze wady? i oczywiście jak się Tobie podoba się jej  zachowanie w samych grach?

Pytam dlatego że sam tej myszy używam i na początku również miałem problem z tymi przyciskami, na zasadzie od czasu do czasu przypadkiem je wciskałem, ściślej mówiąc jeden z nich, ale po kilku dniach ów dyskomfort opanowałem.

Być może u Ciebie będzie podobnie. Dla mnie była to wada kosmetyczna więc nie miała ona przełożenia na wyniki jakich oczekiwałem w grach. Piszę to jak również użytkownik Roccata tylko jest to Kone XTD. I jak dla mnie w FPSach Avior poprzez swój kształt lepiej dla mnie zachowuje się w użytkowaniu.

Sumą rzeczy aktualnie częściej Avior jest w użyciu niż XTD.

A swoją drogą, najlepiej jak masz możliwość to udaj się nawet do MM tam powinni mieć Roccaty do wymacania i sam ocenisz czy ten kształt będzie dla Ciebie dobry.

Link to post
Share on other sites

Oprócz przeszkadzającego przycisku zauważyłem też, że jest mniejszy komfort trzymania przez to, że mysz jest wyprofilowana uniwersalnie i z lewej strony(jakbym był lewo ręczny to z prawej strony) za bardzo wystaje górna krawędź, przez co jest mniejszy komfort podczas trzymania myszy i w pewnym stopniu to także mi przeszkadza. Pod względem technicznym mysz jest bardzo dobra, dobrze mi się nią operuje, precyzyjnie, ale dopasowanie do ręki to według mnie jedna z najważniejszych rzeczy, jak nie najważniejsza, dlatego chyba jednak ją wymienię i kupię jakąś myszkę wyprofilowaną na prawą rękę. Tylko jeszcze nie wiem jaką... W MM czy jakimś Saturnie sobie nie pomacam, bo do najbliższego mam 45km, a planuje zamówić gryzonia jeszcze dzisiaj, żeby do piątku doszedł. 

A co powiecie na temat Mionix Naos 7000? Z tego co czytałem jest to prawie taka sama myszka, jak Avior 7000, tylko w obudowie wyprofilowanej na prawą rękę. Wydaje mi się, że to może być to.

 

I przy okazji jak najlepiej mieć ustawione w panelu w opcjach myszy? Teraz mam ustawione na 4 kreski i opcja "zwiększ precyzje wskaźnika" jest zaznaczona. Zawsze miałem ją zaznaczoną, ale z teraz z tego co czytam to ludzie mówią, żeby lepiej ją odznaczyć, sam już nie wiem.

Edytowane przez Sirnor
Link to post
Share on other sites

Naos to jest ta sama mysz co Avior ma dokładnie te same specyfikacje, sensor ale opakowanie inne. Jest bardziej pod RPG RTS, dla niektórych nawet w MMO się sprawdza. Ale za to odpada w FPSach. z racji kształtu oraz gabarytów. Wszystko zależy w co grasz. Teraz ktoś na Allegro miał na sprzedaż chyba za 200zł właśnie Naosa, bardzo dobra cena.  W sumie możesz zrobić taki patent, kup Naosa będziesz go miał do tych preferowanych powyżej kategorii, a Aviorem będziesz łupał w CSa oraz inne FPSy.

Ja tak robię, Avior do CSa, XTD do pozostałych takich jak COD czy BF3-4 nie kiedy Dota 2, a Corsair M95 do RPG, RTS MMO.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co tutaj temat jest dość śliski. Bo jedni preferują małe myszy by mieć swobodę ruchu, inni duże bo wygodne, a jeszcze kolejni profilowanie. Tutaj tak naprawdę nie ma konkretnych typów, grasz czym jest Tobie wygodne. Indywidualna sprawa. Jeżeli o mnie chodzi grał bym Aviorem z racji jego mobilności,  wagi oraz kształtu do szybkich ruchów. lub XTD z racji wygody. Ostatnio jednak w Dote 2  trochę pogrywałem Aviorem. Nawet przypasił mi on w Diablo 3  Dlatego właśnie mam 3 myszy bo wiem że jedna wszystkiego nie załatwi. To już jest kwestia indywidualna.

Link to post
Share on other sites

w takim razie zrobię tak, że zamówię mysz roccat kone pure military i zachowam tą, która bardziej mi będzie pasowała, a drugą zwrócę, ew. zatrzymam dwie. Tylko teraz nie wiem skąd zamówić tą military. Znalazłem w jednym sklepie, ale wysyłka dopiero po 7 kwietnia. Ktoś się orientuje sķąd mogę ją zamòwić? Ew. bym zamówił jeszcze roccat XTD, tylko czym ona się różni od military?

Edytowane przez Sirnor
Link to post
Share on other sites

XTD przedstawia się w dwóch wersjach (laser//optyk) z czego optyk jest niewiele droższy, z racji iż jest nowy.Różnice pomiędzy XTD a np.Military to rozmiar, XTD to największa mysz z rodziny Roccat. Druga sprawa to fakt że XTD ma możliwość regulacji masy (ciężarkami) fajna sprawa w pozostałych FPSach. Dlatego nim gram w takie pozycje jak COD czy BF4.

Jeżeli chodzi o miejsce gdzie zakupić te myszy to X-KOM ma dobre ceny na Roccata, PROCPU  też powinien posiadać sporą ofertę tych myszy, PCFORCE też miał ich dość sporo w tym XTD optyk. Miejsc jest sporo w tym wypadku.

Na allegro widziałem Kone Pure Desert Strike za 199zł w X-KOM Outlet. Podejrzewam że towar pochodzi właśnie ze zwrotu, ale gwarancja powinna być standardowa. Przekręć do nich dowiedz się w jakim stanie jest mysz co dostaniesz za 199zł i kiedy wyślą. Bardzo dobra cena..

Link to post
Share on other sites

Już kupiłem tą myszkę w wersji Naval Storm. Nie wiedziałem, że występuje ona w 3 wersjach i szukałem wersji Military, dlatego nie mogłem znaleźć. Jutro dojdzie to dam znać, która będzie mi bardziej odpowiadała.


Myszka doszła i jest idealna. Po zamówieniu jej coraz bardziej żałowałem, że to zrobiłem, bo się powoli przyzwyczajałem do Aviora i coraz lepiej mi się na niej grało, ale po przyjściu Naval Storma zdecydowanie wolę tą myszkę. Operuje się nią tak samo dobrze jak tamtą, ale mam wrażenie, jakby było zrobiona specjalnie pod moją dłoń. Myślałem, żeby zachować obie myszki, ale Roccat nadaje się do Lola, jak i do Csa, więc Aviora zwracam, chociaż też go polecam, bo myszka naprawdę jest najwyższej jakości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...