Skocz do zawartości

Geforce GTX460 Czy 450 , 250 GTS etc


Recommended Posts

Witam zamierzam za jakieś 2 tygodnie zakupić kartę graficzną . Wcześniej miałem Gigabyte 250 GTS , nie powaliła mnie na kolana :D . Teraz pytanie co lepiej kupić GAINWARD GeForce GTX 460 768MB DDR5 . Czy jakąś z serii 450 Np Sparkle etc. Niby te 450 mają lepsze taktowania od 460 , więcej pamięci i chyba shaderów . Więc w czym 460 jest lepsza od nich bo już się gubie .

Link to post
Share on other sites

Podpinam się do Mateusza. I mam takie pytanie Gainward GTX 460 768MB DDR5 za 510zł czy dorzucić i GTX 460 1GB GLH ? albo zwykłe 1GB która była by najlepsza ? Bo też miałem w planach 450 ale poczytałem trochę i GTX 460 jest dużo lepsza tylko czy warto dopłacać aż tyle do 1GB czy tam 1GB GLH czy to jest warte swojej ceny?

Link to post
Share on other sites

Gigabyte- lepszy układ chłodzenia, możliwości OC. Jeśli Cię stać (różnica ok 20%), to bierz wersje 1 GB (przyrost mocy o 10% w stosunku do 768MB).

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=75778

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... 087945f618

EDIT: Albo Gigabyte, albo jeśli chcecie się bawić w OC na poważnie, to MSI. GLH się nie opłaca się najzwyczajniej! 1GB przydaje się jeśli korzystasz z rozdzielczości FullHD.

Link to post
Share on other sites

No ja jak coś to tylko filmy bym w HD oglądał i to też nie często lecz okazyjnie . Grać raczej na 19 bd grać . Chciał bym aby najnowsze gry na full detalach śmigały (rozdziałka 1280x1024 mnie satysfakcjonuje) Ale również chciał bym aby grafika radziła sobie z zaawansowaną fizyką - Obrabiam filmy i to jest dla mnie dosyć ważne np przy generowaniu wybuchów itp. Chłodzenie - Bd mieć Anteca 300 - z full chłodzeniem - 4x 120mm 1x 140mm więc w środku też bd chłodno szperając po forach znalazłem takie info że Gainward mimo słabszego chłodzenia też nie ma wysokich temp (30 - 55* w stresie.).

Link to post
Share on other sites

Nie karzę im tam kupować, poza tym ram.net.pl cieszy się dobrą renomą, tylko ostatnio nie nadążają z obrotami.

 

EDIT: Właściwie to jaki masz procesor/zasilacz? Słabsze chłodzenie to nie tylko temp. Jeśli nie będziesz się bawił w super OC (+900/+4000MHz)i nie zależy Ci na ciszy, to dużej straty nie poczujesz.. Poza tym jest paru użytkowników, którzy polecali Gainwarda ze względu na m.in. niższą cenę. Co do różnicy w wydajności 786MB, a 1GB już pisałem..

Link to post
Share on other sites

ja powiem tak - jeśli grasz na dużych rozdzielczościach 1920x1260 (czy jakoś tak) - ogólnie jeśli masz monitor 24 cale lub więcej - 1 gb pamięci na karcie Ci się przyda. Ale jeśli masz mniejszy monitor jest Ci nie potrzebne.

1 gb przydaje się również przy nowszych grach.

 

Akurat ta karta jest speceficzna, bo różnica między obiema wersjami jest stosunkowo duża - więc jeśli Cię stać bierz gtx 460 1gb od Gainwarda lub gigabyte albo najlepiej MSI tylko, że ta ostatnia jest droższa :D ale również wydajniejsza.

 

Edit: na rozdziałkę 1280x1024 spokojnie wystarczy 768 mb. Chociaż znowu do obliczania fizyki dużo lepsze jest 1gb

Link to post
Share on other sites

Bierz GTX460 :lol: jest to w tej chwili jeden z bardziej opłacalnych zakupów ze stajni nVidii

musisz mieć też rozdziałkę monitora minimum 1620x1080, żeby karta była w pełni "wykorzystana", no i do tego jakiś quad min 3GHz, żeby nie było ograniczenia :/

zasilacz musisz mieć co najmniej 650W lub 700 (zapas zawsze mile widziany :D)

Link to post
Share on other sites

Z tym zasilaczem i prockiem dowaliłeś :D Zasilacz starczy 500-550W, a procesor 2 jajowy koło 3Ghz niby nie da rady sobie z jedną kartą :lol:? Ja mam SLI przy 750W i w ogóle problemów nie widzę, mimo że wszystko po OC :/

Link to post
Share on other sites

Ludzie przestańcie już z tymi tekstami o ograniczeniu karty przez procka.

Nie twierdzę, że to nie ma znaczenia, ale panuje teraz jakaś histeria w tym temacie na forum.

Nikt nie twierdzi, że kupowanie GTX460 do pentium 4 ma sens, ale każdy nowoczesny procesor 2 rdzeniowy powyżej 2,8ghz na pewno nie będzie dla karty jakimś szczególnym ograniczeniem.

To że na i7 będziesz mieć średnią 45fps a na i3 40 fps to nie tragedia.

Są oczywiście gry szczególnie wrażliwe na moc CPU, ale wtedy ich wydajność sama w sobie jest przeszkodą a nie efekt wąskiego gardła na linii CPU-GPU.

Oczywiście możemy mówić o benchmarkach, ale to chyba nie to powinno być brane pod uwagę przy zakupie sprzętu.

Zresztą zanim to napiszecie spójrzcie z jakiej karty przesiada się autor tematu. Skok w wydajności będzie przepotężny nawet gdyby miał na pokładzie pentium dual core.

 

Opinię o potrzebie zasilacza 700W wolę pominąć milczeniem.

Link to post
Share on other sites

Oczywistym jest że żadna gra nie obsługuję 4 rdzeni :lol: . Mi tam chodzi żeby mi gry płynnie chodziły na rozdziałce założmy 1280 max , monitor 19 cala

żadna?? Battlefield BC2, GTA IV to co... :D

 

jakie sa parametry twojego zasilacza? no ten athlon będzie zwalniał ta kartę przydałoby sie z 3.4 przynajmniej ale czy da rade.. :tajniak:

Link to post
Share on other sites

To powiedzcie mi jeszcze czy ta GTX 768MB da mi swobodę np w Metro 2033 (Słyszałem że ma dość spore wymagania) Swobodę mając na myśli Wszystkie ustawienia wymaxowane i rozdziałkę 1280x1024 w przyzwoitych 30-40 FPS ? I jakie były by mozliwości OC na tej karcie , czy są wmiare przyzwoite?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...