Skocz do zawartości

Szukam cichej karty


Recommended Posts

Hej, 

Szukam cichej wydajnej karty, obecnie posiadam Radeona 5770. Nie mam jakiś mega wymagań gram bardzo mało, ostatnio zacząłem trochę w GW2 i chodzi póki co całkiem fajnie. Jeżeli chodzi o budżet to bez szaleństw coś na poziomie 5770 tylko z silance mode mi wystarczy:) Dodam, że interesują mnie tylko nowe karty. Jeżeli trzeba mogę podać resztę specyfikacji:

 

Procesor AMD Phenom x2  3.2 mhz (mam odblokowany 3 rdzeń bo to BE) 

8GB Ramu

Zasilacz 500 

i Płyta Asus m4a79xtd evo

Edytowane przez Anoxx
Link to post
Share on other sites

Zastanów się nad pasywną GTX 750Ti, np. ta: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/palit-geforce-gtx-750-ti-kalmx-karty-graficzne-pasywne-chlodzenie.html

Bardzo niskie TDP - nie jest prądożerna, w zamkniętej obudowie z byle jaką cyrkulacją powietrza temperatura wyniosła 74*C w stresie i po OC :)

 

Niech się ktoś wypowie jeszcze, ale w podobnym budżecie raczej wydajniejszej całkowicie pasywnej karty nie ma :)

Link to post
Share on other sites

Zastanów się nad pasywną GTX 750Ti,

Niech się ktoś wypowie jeszcze, ale w podobnym budżecie raczej wydajniejszej całkowicie pasywnej karty nie ma :)

 

Tylko że aż takich wymagań co do absolutnej ciszy autor raczej nie ma, podejrzewam że jego zasilacz będzie i tak głośniejszy od każdej gtx750/750Ti.

Więc bez jakichś zdecydowanych i ukierunkowanych preferencji kupno akurat pasywnej karty mija się tutaj z celem. Większość 750Ti jakie widziałem były niemal bezgłośne, dla zwykłego użytkownika wręcz absolutnie niesłyszalne na tle reszty podzespołów, chociażby dysków.

 

Link to post
Share on other sites

Do tego phenoma szukaj max gtx 750 i to wskazany mocne oc  cpu do niego  .

A dlaczego geforce a nie radeon ? Choćby dlatego ze z cpu amd bedziesz miec o 20% wyższy fps ze wzgledu na narzut sterownika .Szukaj np gtx 750 msi .Bo ma wiekszy radiator oraz 3 lata gw

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Dokładnie to nie tak, że chce totalną ciszę(może nie wyraziłem się konkretnie) , po prostu szukam karty która jak się odpali nie chodzi jak helikopter, nie wiem czy mieliście przyjemność słuchać jak chodzi 5770, ale to jakaś tragedia;)

Edytowane przez Anoxx
Link to post
Share on other sites

Co do kwoty myślę że 600 zł nie gram za dużo i szkoda mi na to kasy, oczywiście jakaś resztę mógłbym dorzucić gdyby zaszła potrzeba. A co sądzicie o Radeon R7 265x? W testach chyba wypada troszkę lepiej od  750?

Link to post
Share on other sites

Nie bo za podobne pieniądze mamy już używanego gtx 660 lub r9 270.

 

A za podobne pieniądze co kosztuje 750Ti to już niby nic używanego nie mamy ??

 

Jest tylko kilkanaście procent słabsza http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_750_OC/25.html, także jest tańsza ze 20%.

 

Argument o nieopłacalności 750 względem 750Ti jest bzdurą i tyle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...