Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • mój budżet : 1500 -/+

  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Allegro (najlepiej z możliwością odbioru osobistego w Poznaniu) 

nówka czy używka : Nowy

preferowany rozmiar wyświetlacza : ok. 5 cali

preferowany system mobilny : Android

do czego będę używać urządzenia : Internet, muzyka, aplikacje użytkowe

moje najważniejsze wymagania : Jakość wykonania, jakość odtwarzanego dźwięku, aparat, szybkość urządzenia.

Po obejrzeniu telefonów w sklepach i poczytaniu recenzji i testów zastanawiam się nad modelami z spod skrzydeł, HTC i Sony a konkretniej modeli:

 

HTC: One M7, M8, E8

SONY: Z3, Z3 Compact, Z2 

 

Nie interesują mnie telefony Samsunga, głównie przez wygląd i "plastikowość". LG, także nie przypadły mi do gustu. Do marek wschodnich z niestabilną pozycją na polskim rynku nie jestem zbyt przekonany, celował bym w cos pewnego z łatwością gwarancji.

 

Edytowane przez 0rthank
Link to post
Share on other sites

Czytając Twoje wymagania wydaje mi się, że najlepszym wyborem będzie Sony Xperia Z2, według mnie do modelu Z3 nie warto dopłacać, bo IMO jest gorszy i gorzej wygląda. Aparat jest ten sam w Z2 i w Z3, jedynie soczewka w Z3 ma szerszy kąt widzenia, jakość dźwięku według mnie jest na plus w Z2, dołączone słuchawki do zestawu też są lepsze, jakość wykonania w Z2 jest też bardziej na plus w stosunku do Z3, niestety ale w nowszy modelu zrobili błąd, bo odchudzili telefon przez co przy odtwarzaniu dźwięku na głośnikach telefon odczuwalnie wpada w wibracje przez co gorzej się z niego korzysta.

Co do szybkości urządzeń to nie ma żadnych różnic między tymi modelami, jednak kolejny plus dam Z2 ze względu na system chłodzenia cieczą czego w Z3 właśnie nie ma.

Od siebie mogę dodać jeszcze, że kolor fioletowy jest piękny, a czarny i biały wyglądają przy nim słabo.

Link to post
Share on other sites

Jesli już mowa o HTC to co sąsidzie o modelach które wymienialem czy M7 juz nie jest troche przestarzały a M8 zbyt drogi na to co oferuje ? 

 

Sony, spotkalem sie kilka razy na forach z tym ze ludzie mowią ze jest bardzo strasznie nie wytrzymaly czy jest to prawda czy tylko pieprzeniem antyfanów

Link to post
Share on other sites

Dla M7 HTC zakończyło już wsparcie.Co do Zetki to zdażały się samoistne pękania wyświetlaczy,ile w tym prawdy?Nie wiem.Moim zdaniem jak dbasz tak masz.Jeśli nie masz pracy w trudnych warunkach typu budowlanka itp. to pewnie nie będzie problemu z wytrzymałością.

Link to post
Share on other sites

Korzystałem ze wszystkich geeracji Sony Xperii Z i nigdy samoistnie nie pękła mi obudowa więc tego nie potwierdzam. HTC ma jedna wadę: ma aluminiową konstrukcje, bardzo ładnie to wygląda, ale telefon przez to jest ciężki i to aluminium też niestety szybko się rysuje.

Link to post
Share on other sites

Xperiia z2  w zasadzie  tylko to  pozostaje ale trzeba bardzo uważać na obudowę  to nie jest mit że bardzo łatwo pęka  ekran też nie jest najlepszy brakuje ostrości  w porównaniu do lg g3  którego sam posiadam poza tym xperia z 2  straszny kanćiak , niewymienna bateria   bardzo długi czas ładowania bateri  ponad  trzy i pół  godziny [ wielkie ramki mało ekranu ] plusem jest to że posiada 3gb ramu  . Proponuje  sobie zobaczyć  i trochę się pobawić lg g3 po aktualizacjach do androida 5.0  jest bardzo szybki 

Link to post
Share on other sites

Jak masz te dwa modele do wyboru to wybierz G3. Dlaczego? Ponieważ ma lepszy i większy ekran (a gabarytowo urządzenia są podobnej wielkości), ma lepsze jakości obudowę - niestety plastik w E8 jest z tych bardzo śliskich i szybko rysujących się, co widać szczególne w kolorze białym, ma lepszy aparat (zdjęcia wychodzą ładniejsze, poza tym ma laserowe ustawianie ostrości i optyczna stabilizacje obrazu), a na koniec dodam, że jako flagowy produkt będzie pewnie dłużej wspierany niż HTC E8 który do tej pory nie ma 5.0.

Link to post
Share on other sites

W takim razie wybieram LG G3 teraz jeszcze tylko jedno pytanie odnośnie sklepu w ktorym warto zamówic. Zainteresowala mnie oferta Redcoon, 

 

http://www.redcoon.pl/B546623-LG-ELECTRONICS-G3-16-GB-white_Telefony-GSM-i-smartfony

http://www.redcoon.pl/B556363-LG-ELECTRONICS-G3-16-GB-white-EU_Telefony-GSM-i-smartfony

 

Jedno mnie tylko zastanawia maja telefon w dystrybucji europejskiej ktory jest tanszy o 100 zl ponad od telefonu  w polskiej dystrybucji. czym to tak wlasciwie sie rózni ? jesli chodzi o sam sklep prowadza gwarancje door to door. 

Link to post
Share on other sites

TELEFONY KOMÓRKOWE LG

Naprawa gwarancyjna telefonów komórkowych realizowana jest wyłącznie w centrum serwisowym redcoon Polska sp. z o.o. na zasadzie door to door.

24 miesiące - telefony komórkowe 
12 miesięcy - akcesoria (niezależnie od tego czy wchodzą one w skład pakietu sprzedażnego telefonu czy też sprzedawane są oddzielnie).

12 miesięcy - okres gwarancji skraca się w przypadku zakupu na firme ( faktura Vat przy sprzedaży obustronnie profesjonalnej)

 

Juz doszukalem sie kruczka w regulaminie.... a niestety potrzebuje wziąc telefon na firme

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...