Skocz do zawartości

Bluescreeny 3b system service expection Windows 7


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez shoxie,

Recommended Posts


Witam od kilku tygodni mam nowy komputer

Specyfikacja :

I5 4690K podkrecony do 4,5GhZ na napieciu 1,225v i vccin 1,800 , temperatury sa w porzadku , occt testowalem to nie wywalal bledow

Gigabyte Gtx660Ti OC 2GB

Msi z97 g43 

Kingston 8gb 2400mhz cl11 hyperx savage

Ocz 600w 

WD 1TB 

 

Po zlozeniu zestawu zlozeniu zestawu zainstalowalem Windowsa 7 x64 , procesor podkrecilem ale wystepowaly bluescreeny Memory_managment i system_service_expection , myslalem ze to przez podkrecony procesor ale procek pochodzil chwile bez podkrecenia i tez te bluescreeny wystepowaly

 

Pomyslalem ze moze format na to cos pomoze to z racji tez ze mialem mozlwosc zainstalowania windowsa 8.1 to tak zrobilem -sformatowalem i zainstalowalem win8.1 , procesor podkrecilem na te 4,5 ghz i mialem tego win8 przez tydzien wszystko dzialalo pieknie , rewelacyjnie zadnych bluescrenow ale bylem zmuszony wrocic sie do win7 poniewaz nie bylem przyzwyczajony do "osemki"

 

Tak tez zrobilem po tygodniu raz jeszcze formata i dalem win7 z powrotem , ustawienia OC te same co na win8 na ktorym nie mialem bsod

 

 

Jednak przed chwila wyskoczyl mi bluescren znowu na tym win7 - SYSTEM SERVICE EXPECTION

Nie mam jak zrobic zdjecia niebieskiego ekranu bo trwa on tylko 5 sek po czym komp sam sie resetuje

Bluescreen ktory mialem teraz o system service expection  (3b)

Co moge zrobic w tej sytuacji - tak jak pisalem na win8 nie mialem bluescreenow ale nie chce wracac do osemki 

 

 

Ram mam 1kosc 8gb zamontowana w tym "czarnym slocie" bo mam 2 czarne i 2 niebieskie , przelozyc do niebieskiego ? I czy bylo by to bezpieczne skoro mam ten ram w biosie ustawiony na te 2400mhz teraz

 

Kurcze no caly czas mnie ciekawi czy to przez OC procesora ale skoro na win8 na identycznych ustawieniach nie mialem bsod to chyba ...

 

Prosze o pomoc jak rozwiazac ten problem , boje sie ze komp przy ktoryms bsod nie wstanie

 

Dodam jeszcze ze wylaczylem ta opcje cpu state tak ze teraz procesor chodzi caly czas na napieciu 1.225 i trzyma je ciagle tak ze nie spada , tak samo procek ciagle ma 4500mhz

Edytowane przez shoxie
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najpierw spróbuj ustawić pamięci na standardowe taktowanie dla tego procka (chyba 1600Mhz) i potem przeprowadź testy najlepiej Prime 95 w trybie Test Torture przy nominalnym taktowaniu, jeżeli się powiedzie to podkręć procesor i zobacz co się stanie. Jeżeli wyjdą jakiekolwiek błędy lub ostrzeżenia zmniejsz taktowanie.

Link to post
Share on other sites

Memtestem nie przetestujesz stabilności samego procesora, po za tym wiem z własnego doświadczenia że często pamięci które totalnie się sypią pod systemem nie dają żadnych objawów pod memtestem - krótko mówiąc narzędzie dla mnie mało wiarygodne. Prime 95 dobrze pokazuje stabilność samego CPU jak i pamięci i cache'u (wystarczy zadeklarować w nim obszar pamięci równy mniej więcej ilości wolnego RAM'u). Wiem też że często pamięci o wyśrubowanych parametrach są bardzo często konfliktowe z wieloma płytami głównymi - dają często objawy trudne do obserwacji i zdiagnozowania.

Edytowane przez randallandhopkirk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc to raczej wygląda mi na brak kompatybilności pamięci z płytą główną. Osobiście mam Kingstona Beast'y 2400 i działają dobrze z moją płytą pomimo tego że nie ma ich w QLV, ale wiem że często takie pamięci sprawiają problemy i nawet na standardowym profilu JEDEC potrafią sprawiać problemy na wielu płytach. Wcześniej miałem pamięci OCZ których się momentalnie pozbyłem, bo w żaden sposób nie chciały działać normalnie pod systemami operacyjnymi. 

A próbowałeś ustawić pamięci na 1600 MHz ? Jak się wtedy zachowuje komputer ?

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...