Skocz do zawartości

Nowe GTX 960 - Brak sygnalu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Alcedo1,

Recommended Posts

Postanowilem zamienic starego poczciwego HD7750 na cos lepszego, wybor padl na MSI GTX 960 LE 2GB.
Po usunieciu sterownikow AMD w awaryjnym oraz wgraniu tych do 960 za pierwszym razem przy ladowaniu windowsa komputer poprostu zawisl, a teraz monitor poprostu przechodzi w idle z informacja o braku sygnalu. wiatraki sie kreca a przy starcie systemu albo w awaryjnym przestaja (to chyba normalne do bodaj 50C). Dodatkowe zasilanie podlaczone przez 6x2 poniewaz 8pin jest podpiete do cpu

 

Specyfikacja:

AMD Phenom 965 BE (nie krecony)

GIGABYTE GA-970A-UD3
XFX Pro Series 550W (80+ Braz)

HyperX 2x4GB

Kontakt z monitorem przez przejsciowke VGA -> DVI

Link to post
Share on other sites

Format i jazda....

kiedy stawiałeś system, ja uważam że po zmianie grafy lepiej śwież postawić system.

 

Za chwile myszkę ktoś zmieni i każecie mu system na nowo stawiać...masz możliwość sprawdzenia karty w innym komputerze?

Link to post
Share on other sites

Ludzie co wy tak się boicie stawiać system od nowa.... co to średniowiecze że system stawia się pół dnia........

........... naprawdę nie rozumiem Waszej logiki. Gość miał radka, kupił geforca, do końca mógł nie wyczyścił systemu np. ze sterów. Co do myszki to trochę przesada. Z własnego doświadczenia wiem (a bawię się w kompy z 15 lat lub dłużej), że czasami w windzie potrafi się schrzanić coś. A nie masz drugiego dysku, podepnij go i spróbuj postawić system na gtx 960. Ma gość z grafą latać po mieście "bo szkoda systemu stawiać"  .... ludzie używajcie rozumu. Jeśli postawisz system na tej karcie to znak grafa ok. Jeśli nie to może karta padnięta, a w jakiej kondycji masz zasilacz - wiem jest bardzo dobrej firmy, ale dobrym firmom zdarzają się wpadki. 


A mam do Ciebie tylko taką małą prośbę, jak już wszystko uruchomisz daj znać ja ta grafa się spisuje. Sam myślę o wymianie grafiki.


Ponadto komputer podczas stawiania systemu jest przez niego testowany, windows nie jest programem diagnostycznym - ale niektóre problemy z dyskiem, ramem da się wyłapać

Link to post
Share on other sites

Dlaczego tak się boisz tego formata, nigdy tego nie robiłeś czy co. Co lepiej ma latać po mieście i szukać po ludziach kto mu ją sprawdzi. A po drugie wyśle do serwisu nie sprawdzoną to go wyśmieją albo kasę zeżrą za diagnostykę.


A po drugie pełną wydajność grafy będzie miał gdy postawi system na nowo. To nic trudnego.

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o honor czy coś. Najszybciej sprawdzi stawiając system. Postawi i będzie chodził - grafa ok. A jak się okaże że się nie dało to wtedy niech kombinuje. Niestety windows potrafi fajne kwiatki zrobić. Ewentualnie jeszcze zasiłkę bym sprawdził.

Link to post
Share on other sites

No i co Panowie .... czapki z głów. Czasami najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne..................... 

Jakbyś mnie posłuchał to już wczoraj byś się cieszył nową grafiką. Napisz jak się spisuje ten gtx.

Link to post
Share on other sites

Są specjalne programy do usuwania sterowników, niestety nie pamiętam nazwy: Drive Cleaner? Drive Sweeper? Spróbuj tego. 

 

PS. Ja miałem podobny problem wieki temu - z GeForcem 5700 LE od firmy Poin of View :D Wtedy okazał się chip uszkodzony ;( Ehh, to były czasy ;p

Link to post
Share on other sites

Makk kolega napisał, że kartę u kolegi sprawdził i działa.

Dlaczego tak panicznie boicie się postawić system na nowo. Kombinowanie z usuwaniem sterowników, śmiecia itp. rzeczy z systemu trwa znacznie dłużej niż postawienie na nowo i nie masz pewności, że wszystko zostało usunięte. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...