Skocz do zawartości

Czy warto włożyć kartę do 400?


Recommended Posts

Zastanawiam się nad zmianą karty, moja obecna pamięta jeszcze wynalezienie koła a jedyna gra jaka na niej chodzi to saper(jestem w niego mistrzem). Rozmawiałem z kilkoma osobami ale podobno zasilacz jest 'be', procesor 'be' i w ogóle wywal to na śmietnik. Nie chodzi mi o granie w nowego wiedźmina czy inne wynalazki, jakby mi chodziło GW2 na jakimś przyzwoitym poziomie to wszystkie moje marzenia były by spełnione. Dobra, do rzeczy - 

 

Procek - AMD Phenom II X2 560 3311 MHz 

Płyta Główna - ASUS Sabertooth 990FX 

RAM - 8GB DDR3 1333MHz

Zasilacz - Xilence XP580(12)R3 

 

To jak panowie eksperci, wymieniać czy nadal cisnąć w sapera? 

Link to post
Share on other sites

Plyta b.dobra, ramu tez zadowalajaca ilosc... kup jakis najtanszy zasilacz np vs450 corsair, bo ten co masz to badziewie i poszukaj uzywki hd 7770, powinienes sie zmiescic w swoim przedziale cenowym, no moze troszke przekroczy... chyba ze masz hajs to poszukaj innego proca np uzywanego phenoma 2 x4, idzie juz tanio wyrwac, lepsza grafe wtedy mozna zapakowac ;) ale na 100000% zasilacz do kosza :)

Link to post
Share on other sites

A o co chodzi z zasilaczem ? Przecież ten komp i tak zużyje dużo mniej zasobów energetycznych niż jest on w stanie zagwarantować . Mój sprzęt PII 965 4.1ghz + gtx 650 ti oc chodzą na Cooler Master 450 jakiś początkowy model i taką kartę mogę Ci polecić . Ewentualnie jak by twój zasilacz był lepszy od mojego to może radka r7 260x . A jak by ta Twoja zasiłka była jednak słaba to może dała by radę obsłużyć gtx 750 . Pozdrawiam

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Moje serce i portfel radują się na wieść, że jednak ten zasilacz daje radę, to brać ten używany procesor( widziałem na OXL za 120, jakoś dziwnie tanio ale ok ) i tego radeona? Ta gtx 650 ti oc fajna ale trochę droga, a czeka na mnie jeszcze mandacik do zapłacenia :( 

Link to post
Share on other sites

Powiem tak , ja się kiedyś przesiadłem z athlona II x3 2.9 na tego phenoma i różnice odczułem sporą , ale Ty już masz phenoma tyle że dwujajowego , Ja bym kupił jak najlepszą kartę , a na procesor zbierał na później . Próbowałeś odblokowywać rdzenie u siebie , ewentualnie można też podkręcić . 

Link to post
Share on other sites

no ja kolego uważam podobnie z tym tylko, że ja się nie znam :D 

kumpel polecał mi jeszcze coś takiego -

http://olx.pl/oferta/his-radeon-6870-iceq-x-do-negocjacji-CID99-ID9q41X.html#517fb9fe08

http://olx.pl/oferta/radeon-6870-hd-asus-1gb-CID99-ID7YO61.html#517fb9fe08

niby dobre są, co myślicie? 

 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-573690-VGA-MSI-GTX650-Ti-OC-2GB-GDDR5-DVI-HDMI-DP-PCIe-3-0.html#closeto też wygląda dobrze, jak uda mi się dozbierać to chyba będzie najlepszym wyborem, czyż nie? 

Link to post
Share on other sites

Nie Boisz się kupować z OLX , bo w sumie nie wiadomo co dostaniesz w przesyłce , 6870 fajna , ale lubi trochę prądu zjeść wydajność chyba podobna do gtx650ti . Ta 650 z kurtmedia jest opisana jako podkręcona , a szybkość ma podaną 928mhz (czyli seria lub niewiele ponad ) Moja gigabyte ma dla odmiany 1032  mhz seryjnie . A z używek bym poszukał hd7850  , widzę że z gwarancją można dostać poniżej 400 zł . Ja jak swoją kupowałem około roku temu to nie nastawiałem się na konkretny model , Po prostu przeglądałem oferty aż trafiła się okazja (używana na gwarancji ) .  ... Właśnie troszkę poprzeglądałem oferty i chyba za okolice 400 zł ciężko coś kupić lepszego od tego gtx co Podałeś jeśli ma być nowe ze sklepu bez kombinacji .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wczoraj widziałem tą hd7850 na allegro, z gwarancją i w ogóle wypas, miałem ją dzisiaj zamawiać ale się spóźniłem, ktoś kupił :( 

no nic, dzięki Panowie za świetne porady, myślę, że wyczerpaliśmy temat, będę przeglądał oferty może się coś dobrego trafi. Pozdrawiam! 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Fajny odkop.

 

Płyta od Asusa jak najbardziej git. Osobiście doradzałbym uderzać w procesory od Intela. AMD zjarało mi kiedyś główną, a z Intelem nigdy nie było problemów. Nie bez przyczyny ładują je do MacBook'ów

 

Jakieś randomowe przemyślenia od czapy. Jedno zdanie podważa kolejne, z dużą dozą subiektywizmu, na prawdę aż szczypie w oczy jak się to czyta.

 

Wedlug mnie 128 bit do 256 jednak stanowi roznice... co do odblokowania tego phenoma to chyba sie nieda...

 

Procesor jak najbardziej ma możliwość odblokowywania rdzeni, a czy z danym egzemplarzem coś się uda to trzeba próbować. Poza tym jest tu bardzo dobra płyta Asusa, jeden z topowych modeli na AM3+, można pokusić się o jakiegoś używanego FXa i z łatwością przyzwoicie podkręcić zamiast inwestować od razu w nową platformę.

Link to post
Share on other sites

W sumie miałem nowy temat zakładać, ale jak już odkopałeś to fajnie :) 

 

Wymieniłem kartę, kupiłem hd7870 ghz, zastanawiam się nad wymienieniem procesora ale to dopiero w następnym miesiącu prawdopodobnie wybiorę FX 6300 bo sabertootha nie zamierzam zmieniać, do tego mam dobre chłodzenie na procesorze(http://www.amazon.com/Cooler-Master-Hyper-N520-RR-920-N520-GP/dp/B001NJ0D0Y takie coś) to można będzie się bawić w podkręcanie.

 

Co do mojego obecnego phenoma, podkręciłem go dzisiaj AMD overdrivem do 4100, chciał więcej ale trochę się cykam ;d kolego @sixtyone mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat odblokowywania tych rdzeni? jakieś tam filmiki widziałem ale na płycie głównej nie za bardzo mam tą opcję 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...