Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, od trzech lat mam internet 10mb od Orange (w praktyce 4mb). Na prędkość nie będę już narzekał, natomiast trochę popłaczę nad moim pingiem. W ciągu roku wynosi 70-100 ms, ale na święta (początek grudnia - pierwsze 2 tygodnie stycznia) orange daje mi internet 6mb i 30-46 ms pingu. Trzeci rok z rzędu równo z końcem 14 stycznia mój ping wraca do "normy", czyli 70-100ms.

Dzwoniłem to tych ludziuf w sprawie tego gorszego pingu, odpowiedź (nie zgadniecie): "Nie da się z tym nic zrobić". 

Mógłby ktoś mi to wyjaśnić, dlaczego przez 1,5 miesiąca w roku mój internet działa lepiej ?

Link to post
Share on other sites

Jak masz węzeł przeciążony ze względu na dużą ilość ludu to takie żale nic nie dadzą niestety. Szczerze to nawet zmiana operatora nie da żadnego efektu jeśli to będzie operator OA na infrastrukturze Orange, bo to będzie to samo a nawet gorzej. Jedyna opcja to zmiana na operatora który ma swoją niezależną infrastrukturę sieciową u Ciebie - jeśli nie masz nikogo takiego to niestety, możesz jedynie liczyć na rozbudowę obiektu do którego jesteś wpięty.

Link to post
Share on other sites

Zawsze można jeszcze kombinować z internetem mobilnym na LTE, tylko wiadomo - tam są limity ściąganych danych. O ile podczas gry online nie robi to różnicy bo dużo się nie ściąga to przy normalnym korzystaniu ( ściąganiu programów, filmów, gie etc ) może to już dać się we znaki. No i jeszcze pozostaje kwestia taka, że istnieje możliwość, iż w miejscu w którym się znajdujesz albo nie ma zasięgu LTE a jeśli jest to możliwe, że znajdziesz się w miejscu styku zasięgu kilku nadajników i granie online może okazać się bardzo uciążliwe ze względu na przełączanie się telefonu/modemu pomiędzy cellkami - chociaż teoretycznie data po LTE nie powinna mieć efektu przełączenia, ale z doświadczenia wiem, że potrafi taka sytuacja być mocno uciążliwa przy graniu.

 

Tak czy siak, wszystko zależy od tego co dokładnie chcesz czynić w tym internecie.

Edytowane przez mabrothrax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...