Skocz do zawartości

Lenovo Yoga 2 10,1" lub inny tablet VS mały laptop


Recommended Posts

Czytam/przeglądam od kilku dni różne testy sprzętu i opinie i jednak dalej nie wiem co wybrać.

Moim faworytem jest właśnie Yoga 2 10,1" z LTE - bardziej skłaniam się ku wersji z Win 8.1 i klawiaturą niż tańszej wersji z Androidem i bez klawiatury.

Zależy mi na na dobrym ekranie, dobrych czasach na baterii, wydajnym CPU/GPU, wykonaniu (ładny wygląd) i żeby miał wszystkie potrzebne porty.

Dla mnie chyba (prawie) ideał.

BOJĘ SIĘ JEDNAK SERWISU LENOVO bo już się naczytałem na ten temat :-/

 

Znalazłem też Samsung Tab 4 10,1" ale ma gorsze parametry a cena jest porównywalna do Yoga 2.

Z tym, że przecież jest na Androidzie i nie ma klawiatury, bateria mniejsza (6800 vs 9600), pamięć RAM mniejsza (1,5 vs 2 GB). Tak więc sami widzicie. Nie jestem uprzedzony do Samsunga ale po co przepłacać...

 

Są jeszcze inne inne 10-calowce ale parametry i wykonanie pewnie już nie tak dobre.

 

Podoba mi się taka hybryda... tablet/laptop ale może lepszy byłby zwykły mały laptop (tak do 11,6") z Windowsem w tej samej cenie?

 

Oprócz całego sprzętu chciałbym żeby system był jak najbardziej funkcjonalny, czyli Word/Excel będzie używany dlatego oprócz zwykłej zabawki (internet, filmy) ma służyć też do pracy.

Cenię sobie firmę DELL - dla ojca wybrałem w styczniu lapka 15,6" z Core i3-4005U, 4 GB oraz  z "Domową Naprawą Dell".

 

------- EDIT 1 -------

 

Aha, w sumie nic mnie nie goni, więc z zakupem moge poczekać.

Wiem, że wychodzi w tym roku Win 10. W razie czego jakbym kupił z 8.1 to będzie możliwa darmowa migracja do 10-tki? Sprzęt oczywiście NOWY.

 

 ------- EDIT 2 -------

 

Podoba mi się Dell Inspiron 3147

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/dell-inspirion-3147-11-6-laptop-2-w-1-funkcja-tablet-cena.html

 

Ale te 3 komentarze ostudziły mój entuzjazm :/

http://www.ceneo.pl/32083014#tab=reviews_scroll

Edytowane przez Nitokris
Link to post
Share on other sites

Każdy posiadacz Windows 7 i Windows 8 dostanie darmowa aktualizację do Windows 10 - to oficjalna, potwierdzona przez MS informacja.

 

Lenovo Yoga 2 - dobry wybór, co do serwisu - nie ma reguły,  każdy ma wpadki :) - przykładowo słynny Regenesis - ludzie psy wieszają, a ja dwa razy wysyłałem telefony i naprawili szybko i bardzo sprawnie :)

 

Jeśli chodzi o Dell - Masz Dell Venue 11 Pro, HP ProTablet 610 - ale niestety to segment Biznes, który sporo kosztuje, można na przykład kupić sprzęt z Dell Outlet - będzie taniej.

Link to post
Share on other sites

Cena nieprzekraczalna to 2K  :P

 

Najlepiej w X-KOM (na Allegro) schodzi ta Yoga 2 z modemem LTE, chociaż biorą też Yoga 2 bez żadnego modemu.

Ludzie biorą też Colorovo CityTab Supreme 10,1" za 599 zł ale łączność bezprzewodowa to tylko: Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth.

Jest nawet system Windows 8.1 PL i klawiatura (stacja dokująca).

Wydaje mi się, że to jest za tanie i gdzieś musi tkwić haczyk :)

"Polska firma ABC Data, działająca pod marką Colorovo..."

 

Znalazłem Acer Switch 10 ale znowu moją uwage przykuły 4 komentarze ocenione na 1 gwiazdke.

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-aspire-switch-10-z3745-2gb-32gb-ssd-w8-1-dysk-500gb.bhtml#opinie

 

-------

 

UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA

 

POLECAM przeczytać wszystkim potencjalnym klientom Lenovo ten wątek :D

https://pl-pl.facebook.com/LenovoPolska/posts/10151424932340040

 

Dużo więcej jest tego po wpisaniu w Google: serwis lenovo opinie

Edytowane przez Nitokris
Link to post
Share on other sites

Dell Venue 11 Pro na Atomie, 64 GB pamięci  z Modemem 3G - z Dell Outlet kupisz poniżej 2k PLN'ów :) - Za 2350 zl kupisz Dell Venue 11 Pro na Core i3, 4GB RAM, 128 GB SSD, Modem 3G.

 

Oczywiście mam na myśli sprzęt z Dell Outlet - pewne pochodzenie i pełną 36 Miesięczną Gwarancję Dell.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

O no to już konkretny sprzęt :)

Wyczytałem w PC FORMAT 4/2015 (strona 6) takie info...

 

"Dell zaprezentował nowe 10-calowe tablety z rodziny Venue. Zostały one wyposażone w doczepiane, obracane klawiatury, dzięki którym mogą działać jak dotykowe laptopy. Dotyczy to zarówno wykorzystującego system Android Dell Venue 10, jak też działającego pod kontrolą systemu Windows Dell Venue 10 Pro. Oba urządzenia mają wyświetlacze o rozdzielczości HD lub Full HD, 2 GB pamięci RAM, 64-256 GB pamięci masowej, akumulator umożliwiający 10 godzin pracy i obsługują standardy łączności bezprzewodowej takie jak NFC i Wi-Fi 802.11ac. Różnią się zastosowanymi procesorami: Venue 10 ma układ Atom, zaś Venue 10 Pro - Core M. Tablety trafią do sprzedaży wiosną. Na razie znana jest cena modelu z Windows, która wyniesie 330 dolarów (plus 50 dolarów za klawiaturę)."
Link to post
Share on other sites

Od ponad 3 tygodni biegam z wspomnianym Colorovo  10 ". Generalnie na moje potrzeby wystarcza (przeglądanie książek, przeglądarka, pdfy, youtube/ soundcloud itd. - nie widzę póki co ograniczeń w stosunku do droższych,  brandowych rozwiązań) Da się tez odpalić HoMM3 :-) Kwestie na które warto zwrócić uwagę:

1. Nie każdy tablet z podpinaną klawiaturą weźmiesz na kolana - tzn. np. mój Colorovo nie utrzyma się samodzielnie i jest dodatkowa podstawka (nóżka), aby zestaw trzymał się razem. Jeżeli planujesz dłuższe pisanie, np. w łóżku to warto wziąć droższy model z lepszym mocowaniem.

2. Windows 8 działa w dwóch trybach - kafelki i klasyczny windows z przyciskiem start itd. W tym drugim trybie są czasem problemy z trafieniem w małe elementy interfejsu (np. zamykanie poszczególnych zakładek w przeglądarce małym 'x' może wymagać kilku prób) - obraz klasycznego windowsa ma z jednej strony wysoką rozdzielczość a z drugiej strony masz tylko 10",  a nie jak na monitorze 23".

3. Warto zwrócić uwagę jaki jest rozmiar dysku i ile faktycznie zostanie dla użytkownika. Ja doinstalowałem może 2 aplikacje, ale różne są preferencje  w tym zakresie

Edytowane przez Marcin2M
Link to post
Share on other sites

Dell Venue 11 pro ma "sztywną"  dok / klawiaturę - nazywa się MOBILE - po zadokowaniu mamy normalny ultrabook, połozymy go na kolanach jak normalny laptop. Na dodatek w klawiaturze mamy dodatkowy akumulator.

 

Kwestia Pulpitu - w Venue 8 Pro jak i 11 Pro mozna użyć stylusa - doskonale zastepuje Myszkę. Do rysowania średnio się nadaje - ale świetnie zastepuje mysz - no i wyglada, ze dell w końcu uporal się z problemami - nie słychać by wersja A03 stylusa sprawiala kłopoty :)

Link to post
Share on other sites

Sam się od dłuższego czasu rozglądam za takimi tabletami opcje są 4

Acer switch 10

Asus t100

Lenovo miix 2 10

Lenovo Yoga 2 

 

Jeżeli chodzi o mnie to Lenovo i asus raczej nieosiągalny ze względu na wysoką cenę

Acer słyszałem, że te niby super mocowanie w wersji z dyskiem 500gb co chwile się odpinają

Ja skłaniam się ku miix 2 Fullhd stacja dokująca z 2x usb i atrakcyjna cena. Na OLX za 1000 zł nowego można kupić

Link to post
Share on other sites

tak się składa że ja też zdecyduję się na opcję tablet + klawiatura + stacja dokująca.

 

Taki zestaw potrzebny jest mi głównie na uczelnię. W domu mam blaszaka także moc obliczeniową mam (ale brak mi mobilności) . Dlatego tablet wydaje mi się jedną z lepszych opcji teraz tylko zastanawiam się jaki wybrać:

- Dell Venue Pro 8" http://www.x-kom.pl/p/168044-tablet-8-dell-venue-8-pro-z3740d-2gb-64-win8-futeral.html

- Lenovo Yoga 2 http://www.komputronik.pl/product/245550/Elektronika/Komputery/Lenovo_Yoga_Tablet_2_1050F_platinum.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

- Lenovo Miix 2 http://www.morele.net/tablet-lenovo-miix-2-10-1-z3740-2gb-64gb-w8-59-415858-653694/

 

Najbardziej skłaniam się ku Dellowi i Lenovo Miix2. Dell ma w zestawie odrazu pakiet Microsoft Office 2013 co jest rowniez swietna sprawa dla mnie. Natomiast ma gorszą rozdzielczość i jest mniejszy.

Lenovo Miix2 lepsza rozdzielczosc, wiekszy ale brak offica.

 

I na co tu się zdecydować?

Link to post
Share on other sites

Tylko, że dell nie ma stacji dokującej a zarazem portów usb więc musiał byś dokupić klawiaturę która trzeba gdzieś podłączyć i wtedy tracisz jedyny port albo bluetooth a to z kolei wiąże się z kosztami ale i tak nie masz wtedy stabilnej konstrukcji jak w tabletach ze stacją... 

Link to post
Share on other sites

Stacja dokująca zawiera HUB USB, dodatkową baterię, dodatkowy dysk i klawiaturę. Jest to bardzo pożyteczny zestaw, który nie tak łatwo zastąpić zamiennikami. (choć można spróbować wziać normalną małą klawiaturę, upchać do środka proty USB i kilka ogniw ultrafire, ale to nie jest łatwe ani też wygodne (no i zajmuje więcej miejsca).

 

Jeśli będziesz dużo pisał, to lepiej rzeczywiście brać z dokiem (albo przyzwyczaić się do ekranowej, która w sumie nie jest zła, tyle, że zasłania pół ekranu) Mimo wszystko lepiej moim zdaniem albo brać mix 2, albo... No właśnie aż do della 11 nie ma żadnej alternatywy (colorovo citytab supreme 10, ale on ma rozdzielczość Dela venue 8)

Link to post
Share on other sites

Niestety nie ma - zwłaszcza patrząc na patrametry i cena MIIX 2 - nie mogę zrozumieć CZEMU na Boga Lenovo nie zrobiło NORMALNEGO dokowania :) - jak w Asus T100 czy Acer Switch :co: :co: :co: :co: :co: :co:

Z takim dokowaniem był by to sprzęt prawie idealny :) - zwłaszcza z jego ceną :)

 

Klawiaturę do Venue 11 Pro trzeba dokupić - mamy zresztą dwie :) do wyboru : SLIM i MOBILE.

Slim to cieniuteńkie Etui / Klawiatura, nie zwiększa w zasadzie gurbości czy wagi. Zaś MOBILE to rasowy dok / klawiatura przekształcający tablet to ultrabook'a, ma rewelacyjną klawiaturę oraz wbudowany akumulator, który w przypadku modeli z Atomem wydłuza czas pracy do 18 - 20 godzin.

 

Niestety klawiatury to wydatek 300 - 500 zł zależnie od wersji i tego gdzie kupujemy.

 

Jedno jest pewne - V11P z Mobile bije na głowę każdy chyba tablet i wiele Ultrabook'ów / laptopów - wygodą pisania. Skok klawiszy, balistyka, moment zadziałania są genialne, wygoda jest porównywalna do stacjonarnych klawiatur -to jedna z najlepszych klawiatur z jaką miałem do czynienia. Do tego mamy górną część wykonaną z "amelinium" :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...