Skocz do zawartości

Komputer do gier MAX 8000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Szyszka217,

Recommended Posts

Szyszka problem polega na tym, że niby premiera nowych kart graficznych radeona zbliża się wieklimi krokami I w towim budżecie spokojnie by się zmieściły do tego z tego co wynika z nieoficjanych testów będą deklasowały gtx980 o jakieś 30% i do tego nawet jak juz byś chcial zostać przy gtx 980 to ich cena zapewne spadnie o jakieś 500-600zł. 

Tylko że ta premiera radeonów jest cały czas przekładana ;/

Link to post
Share on other sites

Najpierw proponujesz zestaw z SLI pod FHD, później nie widzisz w tym sensu, ciekawe.

Rozumiem gra w rozdzielczości 2560x1440 wtedy jest to uzasadnione, ale nie w tym przypadku.

 

?

 

Jeśli nie wziąłby SLI to wtedy to nie ma sensu - sam GTX 980 nie dość, że jest nie opłacalny to już teraz nie jest wstanie zapewnić w każej grze 60klatek na Ultra (np. AC4 Black Flag/ Call of Duty Ghosts) - więc jakim cudem miałby to robić z AAA za 2-3 lata? A czemu dałem zestaw z SLI? Bo jako jedyny spełnia główne wymaganie autora:

 

 

żeby było te stałe 60 fps przy nagrywaniu ich.
 
Link to post
Share on other sites

jeżeli chodzi o mnie to czekam do 10 kwietnia i jeżeli do tej pory nadal nie będzie widać końca czekania to kupuje zestaw który ci podałem (może się jeszcze odrobinę zmienić, bo cały czas męczę naszych forumowych prosów o opinie w moim temacie)

(link  do mojego tematu tyle, że ja mam limit budżetu do 7 tyśiecy.)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I oto jest najbardziej nurtujące pytanie miesiąca :D.

Niby było dość oficjalne ogłoszenie, że w kwietniu, ale dalej nic nie wiadomo,

Tak jak już wspomniałem ja czekam do 10 kwietnia i jeżeli dalej nie będzie ustalonej konkretnej (dość bliskiej)  daty premiery to zamawiam to co jest i tyle.  Tak czekając i czekając to można całe życie zmarnować, bo zawsze się znajdą jakieś nowości warte uwagi :D

 

masz czas żeby wybrać obudowę która ci się najbardziej podoba :P jak chcesz mogę ci listę zrobić godnych uwagi

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kupujesz na esc to 4770k się bardziej opłaca zawsze to 200 zł które można przeznaczyć na inny sprzęt.

Natomiast kupując w morele nie ma sensu brać 4770k bo w tej samej cenie jest nowszy 4790k.

Sam mam spory dylemat dotyczący procesora i trochę mniej karty. 

Zakupy muszę zrobić w morele i w kwietniu. 

Dlatego albo biorę i5 albo i7 ale oba Devile bo w tym sklepie nowsza generacja jest odrobinę droższa.

Wiele osób mówi, że gry i tak nie wykorzystują potencjału i7 i nie opłaca się dokładać 500 zł do lepszych wyników w benchmarkach.

Wykresy i testy niektórych gier z kolei wskazują na co innego. Druga kwestia dziś gry nie wykorzystują więcej niż 4 wątki... ale kto wie co będzie za pół roku czy ponad rok. Nie chce zmieniać sprzętu i kombinować co chwile. Wygląda na to, że biorąc sprzęt pod ten socket i tak skazani jesteśmy na brak rozwoju ponieważ nowa generacja ma być na nowym sockecie 1151 co przy zmianie proca = zmianą mobo. Więc chyba jak brać pod 1150 to tak żeby było optymalnie bo za jakiś czas i tak trzeba będzie wymienić całą podstawę, również uwzględniając popularyzację i opłacalność DDR4.

 

Aktualnie GTX 970 jest chyba najbardziej opłacalną grafiką cena/jakość choć już teraz w ULTRA ma problemy i dla mnie optymalnie by było gdyby ATI wydało nową serię Radków jak najszybciej kwiecień max środek maja... Ceny powinny pójść w dół o ile ATI nie strzeli sobie w kolano wydajnością.

Link to post
Share on other sites

To co tu zostało napisane to jest dobry PC ponieważ nie da się już za tę kwotę kupić czegoś lepszego.

Ja za obudowę nie planuję dać więcej niż 250 zł IMO obudowa wygląda "czadowo" tylko na początku i podczas odwiedzin znajomych.

Dla mnie ma być pojemna z dobrą cyrkulacją wygląd jest mało istotny.

Ja mam 8 tysi do wydanie ale z monitorem, urządzeniem wielofunkcyjnym i systemem co sprawia, że na sam blaszak mam ok 6 tysięcy. 

Ty masz 8 tysięcy, pytanie czy śpieszy Ci się z zakupem tak jak mi max połowa maja.

Jeżeli nie to poczekałbym na Twoim miejscu na premierę Radeonów. Sporo się na pewno zmieni, a jak masz czas do drugiej połowy roku to również Intel wskakuje z nowym socketem i linią procesorów pod 1151 i jak wydawać te 8000 zł to na zestaw który będziesz mógł potem modyfikować bez wymiany mobo i ramu. 

 

Jak zakupy TERAZ i cała kwota 8 tysi to procek:

- i7 4790k

- 2x SLI 970 lub 1x 980 lub po prostu jedna 970 bo to aktualnie jest najbardziej wydajna karta w stosunku do ceny. 980 GTX nie jest tak opłacalny jak również zabawa w 2x970. 

Ten zabieg jest tylko po to aby spełnić wymaganie 60 FPS stałe, ale długo ten stan rzeczy się nie utrzyma, a koszt karty czy kart to odpowiednio 1000 i 1500 zł więcej.

 

Na Twoim miejscu kupiłbym mobo pod SLI i tylko jedną 970. Jak nie będzie spełniała Twoich wymagań i uznasz, że musi być więcej klatek to po prostu kupisz drugą. Jak będzie ok to spokojnie sobie ją wymienisz za rok dla przykładu, bo raczej SLI po roku czy dwóch nie będzie opłacalne. 

Link to post
Share on other sites

No ja też wyczekuję info od czerwonych. 

Jeżeli wydają karty w kwietniu to poczekam chwile, bo wtedy albo zakupię Radeona albo GTX-y będą tańsze. W każdym razie dla nas na plus. Jak się nie obudzą na czas nie będę miał wyboru i wezmę i7 4790k oraz GTX 970. 

Takie jeszcze pytanie GTX 970 o ile Radeony nie pojawią się do czasu zakupu.

Tylko jaki?

I dlaczego nie ten? :D

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-superclocked-acx-2-0-4gb-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-04g-p4-2974-kr-667982/

Edytowane przez welll1
Link to post
Share on other sites
Mój monitor to Samsung S24D300H , posiada full hd 1080p a rozdzielczosc to 1920x1080, panoramiczny 24 cale

 

 

 

Moim zdaniem jest to strasznie przepłacona i nieopłacalna inwestycja w której na siłę domykasz budżet.  SLI GTX 970 pod rozdzielczość FullHD ? Corsair 300R w cenie 300 zł ? RM 850W w cenie 640 zł ? Twoja podstawka na 1150 wraz z pamięcią DDR3 wychodzi nie wiele taniej niż podstawka na 2011v3 wraz z pamięciami DDR4 oraz 12 wątkowym i7 5820K. 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jest to strasznie przepłacona i nieopłacalna inwestycja w której na siłę domykasz budżet.  SLI GTX 970 pod rozdzielczość FullHD ? Corsair 300R w cenie 300 zł ? RM 850W w cenie 640 zł ? Twoja podstawka na 1150 wraz z pamięcią DDR3 wychodzi nie wiele taniej niż podstawka na 2011v3 wraz z pamięciami DDR4 oraz 12 wątkowym i7 5820K. 

Mógłbyś mi złożyć PC jaki by Ci pasował ?

Link to post
Share on other sites

Wiesz, to nie jest takie proste przy takim budżecie. Sam stoję przed modernizację mojego zestawu i się waham czy robić to na bogato czy solidnie ale z głową. Chciałem zmieniać podstawkę nie dla poprawy wydajności a dla wyglądu. Sick ! Stwierdziłem później. Po co ? Przecież to tylko komp ! Obecnie wielu kupujących myśli tylko o "Ultra w FullHD +60fps". Czy będziesz grać na ultra czy na high to gra przecież będzie taka sama. Różnice pomiędzy detalami high / ultra nie są wcale jakieś oszałamiające a te drugie bardzo często odbijają się sporej utracie wydajności. Chcesz nagrywać. Czy widz oglądający Twój gameplay będzie się jarał jakością detali ? Czy detale w grach są już ważniejsze od samej gry ? Gry stają się coraz to bardziej szybkie, kto tam znajdzie czas żeby podziwiać detale. Mimo wszystko, ludzie mają zakodowane w głowach że bez ultra nie ma grania. Składają przepłacone zestawy nie myśląc nic o komforcie użytkowania. Co z dobry dźwiękiem, kulturą pracy, co z wygodnym fotelem i dobrym ekranem ? 

 

Za 8000 zł można kupić i zestaw komputerowy i nawet auto. 

 

Najważniejsze to to, żebyś Ty wiedział czego chcesz. Może najpierw poczytaj trochę, zwiększ swoją wiedzę i dopiero wtedy wróć tutaj, rzuć kasą na stół. Nie wiem czy masz w ogóle pojęcia na co te Twoje 8 000 zł tutaj pójdzie i w jakim stopniu z tego skorzystasz względem zestawu za 5000 - 6000 zł. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Chcesz nagrywać. Czy widz oglądający Twój gameplay będzie się jarał jakością detali ? Czy detale w grach są już ważniejsze od samej gry ? Gry stają się coraz to bardziej szybkie, kto tam znajdzie czas żeby podziwiać detale. Mimo wszystko, ludzie mają zakodowane w głowach że bez ultra nie ma grania. 

 

 Może widzowie nie będą się jarali jakością detali ale ja będę .Przykro mi ale jestem jedna z takich osób które lubią grać na Ultra

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...