Skocz do zawartości

Dlaczego tyle osób gra w League of Legends?


Recommended Posts

Na YouTube filmiki o LoLu pojawiają się jak grzyby po deszczu. Kiedy idę przez hol w gimbazjum, słyszę że wszyscy gadają o tej grze. Ostatnio wszyscy moi koledzy i kilka koleżanek uzależniło się od LoLa- cały wolny czas grają w niego. Jakiś czas temu odbyły się mistrzostwa świata w League of Legends, można było wygrać kilka mln dolarów.

 

What?

 

Nie wiem co ludzie widzą w tej grze. Widziałem krótki gameplay-nic specjalnego. Biegniemy kiepsko animowanym potworem, zabijamy innych graczy, przejmujemy posągi- klasyczne CTF. Ale musi być jakiś powód tego ogromnego zainteresowania. Moi koledzy mówią mi że muszę zagrać i zobaczyć. Zrobiłbym to, gdyby nie fakt że musiałbym odinstalować inną grę żeby LoL się zmieścił. Dlatego chciałby zapytać forumowych LoLowców co jest takiego fajnego w tej produkcji. Kto wie, może mnie przekonakcie i zacznę grać.

Edytowane przez Downator
Link to post
Share on other sites

 

 

Dlatego chciałby zapytać forumowych LoLowców co jest takiego fajnego w tej produkcji. Kto wie, może mnie przekonakcie i zacznę grać.
 
Każdy znajdzie coś dla siebie. Osobiście 2 lata przegrałem i skończyłem ponieważ gra co update się zsuwa na dno.
MOBA oferuje szybką akcję, a w tym zarówno elementy strategiczne jak i chociażby team play. Taki miks paru gatunków który przyjął się w świecie E-Sportu. To zupełnie jak CS. Jedni lubią sobie postrzelać, drudzy grać rankedy i być "pro" : P
Dopóki sam nie spróbujesz, to raczej Ciebie "nie przekonamy" byś w tej grze został.
Osobiście uwielbiałem zbierać rzadkie skiny chociażby, czy po prostu gdzieś tam w goldzie zagrać ranked match z znajomymi na ts'ie ; p 
Link to post
Share on other sites

 

Każdy znajdzie coś dla siebie. Osobiście 2 lata przegrałem i skończyłem ponieważ gra co update się zsuwa na dno.

MOBA oferuje szybką akcję, a w tym zarówno elementy strategiczne jak i chociażby team play. Taki miks paru gatunków który przyjął się w świecie E-Sportu. To zupełnie jak CS. Jedni lubią sobie postrzelać, drudzy grać rankedy i być "pro" : P

Dopóki sam nie spróbujesz, to raczej Ciebie "nie przekonamy" byś w tej grze został.

Osobiście uwielbiałem zbierać rzadkie skiny chociażby, czy po prostu gdzieś tam w goldzie zagrać ranked match z znajomymi na ts'ie ; p 

gra w to dużo ludzi bo jest to gra typu "easy to play hard to master" - nie jest zbyt skomplikowana (w porównaniu np do DOTY),

 

 

poza tym na tą grę był ogromny HYPE od bety ale teraz ta gra to dno (z patcha na patch balans niestety jest coraz gorszy,optymalizacja kuleje - co dziwne bo wcześniej działała wyśmienicie nawet na słabym PC

 

osobiście po 4 latach gry przerzuciłem się na DOTĘ i nie żałuję :)

 

co do 1 punktu twojej wypowiedzi - Ja też myślałem że to badziew sądząc po gameplayach, ale gdy zagrałem to mi się nawet spodobała (mimo iż był to mój pierwszy kontakt z grami MOBA) 

Link to post
Share on other sites

Widziałem kiedyś jak dwóch gości w parku grało w szachy, w gazetach o tej grze piszą, znajomi czasami gadają, ale ja jakoś nic w tej grze fascynującego nie widzę, ot przesuwasz drewniane klocki po czarno białej tablicy i przełączasz zegar. Nic specjalnego. Kompletnie nie rozumiem fascynacji tą grą.

Link to post
Share on other sites

@up - był dawno temu czas ,kiedy sporo grywałem w szachy i jest to fenomenalna gra ale oczywiście "nie trzeba" jej lubić czy za nią przepadać.Wymaga analizy sytuacji,myślenia i umiejetności przewidywania.Nikt nie chowa się za rogiem,żeby ci przyłożyć.Wszystko widzisz na niewielkiej planszy.Szkoda,że mi przeszło ale podziwiam ludzi,którzy to lubią.

Bez złośliwości... :)

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

@jarrino: mój post miał pokazać, że jeśli tobie coś się nie podoba nie znaczy że z tym czymś jest coś nie w porządku oraz, że to że coś podoba się innym, tobie nie musi i jest to jak najbardziej ok :)

Szachów użyłem ponieważ to pierwsze co wpadło mi do głowy, tak naprawdę uważam że jest to wspaniała gra, choć sam nie gram bo jestem na nią za głupi :) 

Link to post
Share on other sites

Piszecie że każdemu podoba się co innego, ale ja reprezentuje ogólnie przyjęte trendy. Lubię jak gra ma dobrą grafikę. Lubię kiedy jest dobrze zoptymalizowana.

Lubię kiedy ma ciekawą fabułę. Lubię kiedy jest wciągająca. Lubię kiedy jest wyzwaniem.

Link to post
Share on other sites

Downator pamiętaj o tym,że takie pojęcia jak: ciekawa fabuła,wciągająca czy wyzwanie,są bardzo względne i indywidualne.Podejrzewam,że każdy takie lubi a mimo to są to różne gry...:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ok, pomijając fakt iż temat jest bez sensu to postaram się coś opisać.

 

Pierwsza rzecz, czy kiedykolwiek grałeś w MMO?

Lubisz gry z PVP?

Masz znajomych, z którymi chcesz pograć w krótkie i satysfakcjonujące pojedynki?

 

Jeżeli na powyższe odpowiadasz: TAK/TAK/TAK, to ta gra może Cię zainteresować, w przeciwnym wypadku sobie odpuść.

 

Grałem w LoLa od alfy (8000 godzin). Kiedyś jak miałem team i grałem rankedy to miało sens.

 

Wiele osób narzeka na brak balansu a ja mówię, że jest nieistotny jeśli gra się w zgranej drużynie.

Granie samemu nie ma sensu za bardzo. Ja już od dłuższego czasu w lola nie gram regularnie, jedynie jak mnie najdzie ochota poznęcać się nad gimbazą to sobie na szybko odpalam tryb ARAM i DPSem wbijam fragi :P

 

Gra ma największy problem czyli feeling azjatyckiego MMO, który już teraz mnnie odstręcza.

 

Dużo fajniejszą alternatywą jak dla mnie jest pozornie prosty HotS.

 

Swoją drogą to kolega pisze jak kompletny casualowy gracz więc nie rozumiem zainteresowania grą, która do pełnej satysfakcji wymaga dużej praktyki.

 

Co do porównań i wyższości doty nad lolem to osobiście uważam, że obie gry to nic innego jak PvP fest dla każdego.

I w jednym i drugim są turnieje więc mówienie o tym, że gracze doty są lepsi to jakieś fanowskie bajki.

Oba obozy graczy to dno jeśli chodzi o kulturę.

 

To tak jak z fejsbukiem, jak dodajesz do znajomych wszystkich to po pewnym czasie łapiesz się za głowe z kim się zadajesz widząc ich posty. Co innego jak grasz ze swoją paczką wiernych ziomków.

Link to post
Share on other sites

LOL jest dobrą grą, ale tylko jeśli masz swoją ekipę. Tryb solo gdzie automat ci dopiero drużyne najczęściej ci wrzuci 11 letnie dzieci bo ich najwięcej gra które spieprzą ci grę. To tak samo jak CS:GO gdy dostaniesz samych ruskich do drużyny, irytujące :)

Ale mimo wszystko gra warta poznania, całe mnóstwo postaci i mnogośc itemów, build ad/ad/tank/offtank itp no długo można wymieniac :D

Ja pograłem około 1100 meczy, największą frajdę daje granie postaciami z Alfy i krótko po niej jak chociażby TF, w sprawny rękach robisz niemiłosierne dmg i rzeź :)

Ja ci proponuje zagrac, przekonasz się na własnej skórze.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że dużo osób poleca dota 2. Ja zacząłem grać w dote jeszcze na starym battle necie, później garena kiedy była modem warcrafta 3 i wow. Genialna gierka z mechaniką dużo bardziej rozbudowaną niż LoL. W przeciwieństwie do lola nie psują jej aż tak bardzo, żeby nie dało się grać.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...