Skocz do zawartości

Karta graficzna AMD Radeon R9 280 - problem


Recommended Posts

Mój sprzęt:

amd radeon r9 280

8gb ram

i5-2500k 3.30ghz

asrock z68 extreme3 gen3

wersja programu Catalyst - 14.12 AMD Catalyst Omega Software

win 8.1 pro

 

Witam. Nieszczęśliwie borykam się od dzisiejszego południa z komputerem. Najpierw zaczęło się od Skyrima V. Gram a tu nagle czarny ekran (monitor reaguje ale tak jakby się uśpił i nic nie da się zrobić[entering power safe mode]). No i nic się nie dzieje, więc resetuje PC. Włączam wszystko od początku i to samo. Myślałem, że to wina modów więc instaluje od nowa grę i to samo. Patrze inne gry - to samo. Zazwyczaj dzieje się to dopiero podczas wczytywania któregoś z save'u. Zacząłem bawić się w odinstalowywanie sterowników grafiki jakimiś tanimi (czyt. szybkimi) sposobami. Po nieudanych próbach (problemy z nowymi sterami), postanowiłem trochę bardziej wtajemniczyć się w tajniki odinstalowywania sterowników i poszedłem tym tropem: http://www.overclock.net/t/988215/how-to-remove-your-amd-ati-gpu-drivers. No i udało się odinstalować i zainstalować na nowo catalysta bez żadnych wyskakujących błędów czy też "program przestał działać"... Ucieszony uruchamiam grę a tu niespodziewanie problem się powtórzył. Podpatrzyłem na tym forum co zrobić jak się ma jakiś problem z działaniem systemu http://forum.benchmark.pl/topic/92547-faqawarie-diagnostyka-komputera/. Niestety już przy uruchomieniu FurMark'a pojawił się ten sam problem. Gdy kliknąłem Go! zrobił się czarny obraz i konieczny był reset. Miałem jeszcze 2 pewne sytuacje.

1.Wszystko zaczęło się chyba od tego jak usłyszałem przez ułamek sekundy większe obroty wiatraczków w karcie graficznej. Od tamtej pory mam cały czas ten problem. 

2. Raz jak uruchomiłem grę-pierwszy raz po pozytywnej reinstalacji sterowników, wiatraczki chodziły chyba na max. obrotach. Sie przestraszyłem... Nawet przycisk resetu nie działał. Dopiero po naciśnięciu przycisku włączającego komputer, maszyna ustąpiła i się wyłączyła. Dziwny przypadek.

 

Chłodzenie jako tako na pulpicie, przy aplikacjach zwykłych chodzi dobrze. Tak samo cały system-bez wyłączającego się monitora. Dla testu włączyłem coś mniej obciążającego (metina 2 w okienku) i wszystko działa w porządku. Po przełączeniu na full-screen po ~30 sec znowu doświadczyłem tego samego...

 

No i teraz jestem w kropce. Nie wiem co zrobić i czego może być to wina (pewnie grafiki). Tylko, że jest ona w sumie całkiem nowa (kupiona na początku 2015).

 

Moje pytanie brzmi - czy jest jakaś rada na tą sytuację? Czy raczej muszę poradzić się kogoś kto będzie miał bezpośrednio kontakt z komputerem? 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez deLucas
Link to post
Share on other sites

Masz kolego zdecydowanie za słaby zasilacz... Polecam 500-700W :)  Z tego co pamiętam Zasilacz trzeba kupować z minumum 20% zapasem mocy, bo po roku może tyle ze sprawności stracić. Tutaj masz pierwszy z brzegu kalkulator PSU: http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine:) Wpisz tam co posiadasz dodaj te 20% i masz moc odpowiedniego zasilacza :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...