Skocz do zawartości

Pamięci do pary


Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuję Waszej porady.

 

Mam RAM: 

http://www.agito.pl/pamiec-kingston-hyperx-ddr3-2x4gb-1600mhz-cl9-xmp-707-645568.html

i chciałbym dokupić do nich kolejne 2x4GB i mieć pewność, że będą ze sobą współpracować bez utraty wydajności.

 

Myślałem o:

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-2x4gb-1600mhz-ddr3-cl9-hx316c9srk2-8-661434/

 

ale chętnie posłucham Waszych propozycji i doświadczeń.

 

Co sądzicie?

Moja aktualna płyta to: http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z77-pro3-79-568295.html

 

Link to post
Share on other sites

Częstotliwość pracy i opóźnienie CL jest takie samo w obu pamięciach więc będą współpracować. Obniżenie wydajności miałoby miejce w momencie w którym zamontowałbyć kości o częstotliwości niższej niż 1600Mhz (np. 1333Mhz).

Link to post
Share on other sites

Życzę autorowi abyś miał rację.To, że parametry są kompatybilne nie wystarczy, bo w rzeczywistości jest ok.2% pamięci,które nie będą współpracowały albo z płytą albo z pamięciami innych producentów...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up - i tu zaczyna się mój brak wiedzy... :) Znasz już trochę moje podejście do "porad".Mówię tak tylko i wyłącznie wtedy kiedy dotknąłem,sprawdziłem lub tak jakbym się martwił o moje ewentualnie wyrzucone pieniądze.Słaby ze mnie "doradzacz" ale staram sie przede wszystkim zmusić pytającego do chwili namysłu i ewentualnie zajrzenia do internetu.Nie wiem dlaczego tak nielubiane są listy pamięci dedykowanych producentów płyt? Wiem,że nie są aktualizowane ale chociaż pewne.Wiem również,że wielu pytającym zależy na kolorze radiatorów itd. ale w ostateczności ,na działającym bez problemów sprzęcie. No i na koniec tej krótkiej wypowiedzi to zauważmy, jak ogromna ilość jest producentów sprzętu komputerowego (płyty,pamięci...)

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie ma ryzyka

 

Bzdura. Czasami pomimo teoretycznej kompatybilności mogą być problemy. Zawsze należy sprawdzić w sieci, czy dana kombinacja nie jest "babokogenna".

 

Stwierdzenie, że "nie ma ryzyka" świadczy o braku wiedzy i wyobraźni. 

Link to post
Share on other sites

na poparcie powyższego dodam, że nikompatybilne potrafią być nawet te same produkty tego samego producenta, ale z innych linii produkcyjnych, zdarza się niezmiernie rzadko, ale się zdarza - konkretnie OCZ się zdarzyło

 

natomiast idąc tym tokiem rozumowanie nigdzie nie dojdziemy w przypadku Kingston'a jest o tyle łatwo, że to jednocześnie producent kości, czyli istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo, że moduł został złożony w oparciu o szajsungi czy jakieś inne, kwestia sprawdzenia czy to ten sam model kości, co na poprzednich i szansa na wielbłądy drastycznie spada, niemniej stwierdzenie, że nie ma ryzyka

 

 

 

świadczy o braku wiedzy i wyobraźni.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dwóch modów z hejtem w temacie , jest moc !! brak słów

 josifusz masz szczęście że nie dostałeś podwójnego bana :rotfl: :rotfl:

 

a co do tematu ja wykonałem połączenie dwóch par : różne firmy , taktowania

po paru ustawieniach odpaliły

więc napiszę że jest duże prawdopodobieństwo że będą współgrały ale jest to minimalne ryzyko i raczej nikt tu nie da ci 100% pewności

Edytowane przez krzys13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...