Skocz do zawartości

Telefon dla rodziców 450 - 500 zł (max)


Recommended Posts

Witam.

 

Poszukuję dwóch sztuk tego samego telefonu dla moich rodziców. Kwota jaką jestem w stanie wyłożyć to 450 - 500 zł (max) za jedną sztukę (max 1000 zł za całość). Chciałbym aby telefon:

1) raczej był na androidzie gdyż wydaje mi się że rodzice WP niezbyt ogarną (2 miesiące temu zmieniłem im na komputerze Windows XP na Windows 7 i pomimo faktu że systemy są podobne to jednak są do dziś troszkę zagubieni, a co dopiero by było gdybym zainstalował 8 czy 8.1 ;) ),

 

2) był to nowy telefon z 2 letnią gwarancją,

 

3) posiadał całkiem dobry aparat gdyż prócz dzwonienia/smsowania będa nim robione jakieś tam zdjęcia do prywatnej kolekcji,

 

4) chciałbym żeby był z polskiej dystrybucji (a nie zamawiany z Chin z dostawą rzędu 30 dni) gdyż z racji że ma być to prezenty urodzinowe, potrzebuję mieć telefony na 5 kwietnia,

 

5) bez blokady simlock.

 

Telefon będzie głównie wykorzystywany do rozmów, pisania smsów, robienia zdjęć przy okazji (nie przewiduję grania w gry lub słuchania muzyki), co do internetu to myślę że LTE nie potrzeba gdyż podłączenie się do sieci będzie jedynie w momentach przebywania na lotnisku czy czegoś w tym rodzaju

 

Moja propozycja to: Sony Xperia E4 http://allegro.pl/sony-xperia-e4-nowka-gwarancja-bez-locka-pl-dys-i5202324684.html , jedynie co to trochę martwi mnie ten aparat bo z opinii wyczytałem że szału nie ma ale za to cena (450 zł) bardzo mnie do niego przekonuje. 

 

Z góry dziękuję za pomoc !

Edytowane przez Dosko1
Link to post
Share on other sites

 

1) raczej był na androidzie gdyż wydaje mi się że rodzice WP niezbyt ogarną (2 miesiące temu zmieniłem im na komputerze Windows XP na Windows 7 i pomimo faktu że systemy są podobne to jednak są do dziś troszkę zagubieni, a co dopiero by było gdybym zainstalował 8 czy 8.1 ;) ),

 

A moim zdaniem bardziej pogubią się na Androidzie niż WP.  :) WP to prosty system, myślę, że nie sprawi im problemu. 

Link to post
Share on other sites

Windows phone jest znacznie prostszy. Wystarczy nauczyć rodziców jak przypinać kafle i po zawodach. Najczęściej używane kontakty przypinamy i już.

 

Widze to po rodzicach znajomych i moich - mieli Androida i przesiedli się na WP - i znacznie szybciej im poszło - moja Mama miała mniej problemów z ogarnieciem WP niż przy przejściu z Androida Samsunga na Androida HTC. 

 

Po za tym - Mamę "szlag" trafiał na zacinki i mulenie Androida - a uzywała tanie telefony. Obecnie ma najtańsza Lumie 530 i sobie chwali. Wcześniej się denerwowała jak nie mogła odebrać telefonu czy wejść w kontakty bo Android się namyślal.

 

Moja propozycja to Lumia 535 - nowa, sklepowa, oficjalna Polska dystrybucja to koszt 460 zl.

 

Mamy dobry aparat, płynnośc , szybkość, prostotę.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites
Moja propozycja to Lumia 535 - nowa, sklepowa, oficjalna Polska dystrybucja to koszt 460 zl.

 

w przypadku tego modelu poproś o sprawdzenie dotyku, pierwsza seria miała olbrzymie problemy i wciąż z resztą ma - jestem przykładem

Edytowane przez QuYoshi
Link to post
Share on other sites

Szczerze to prawie na to samo wyjdzie. Żadnym krzywdy im nie zrobisz, pod warunkiem że w 535 dotyk będzie sprawny.

W tym przypadku radzę po prostu pokazać rodzicom jak to wygląda, dać do ręki i niech wybiorą po wyglądzie.

A z Androida E4 jestem w stanie polecić, razem ze wspomnianym Huawei. Niestety ale większość rycerzy WP miało ostatni kontakt z Adkiem na jakiejś Xperii J i tak dla nich ciągle działa Android.

Link to post
Share on other sites

Mam w Pracy i wśród znajomych szeroki przekrój Androidów - od flagowców jak G3, S5, Z3 przez średniaki do najtańszych.

 

I o ile telefony flagowe działają całkiem dobrze, choć zacinki i zamulenia im się zdarzają nadal, średniaki działają w miarę sensownie - to tanie Android są porażką, wejście w kontakty czy odebranie telefonu bardzo często jest trudne. Zwłaszcza jak telefon był dłużej nie używany.

 

No i najgorsze jest to, że nie ma reguły - czasem przez pół dnia działa dobrze i kolejne pół niemiłosiernie laguje.

 

Tanie Lumie mają tą przewagę, że po prostu działają - zwłaszcza przy odstawowych czynnościach są bezkonkurencyjne. Nawet tak słabe i stare telefony jak Lumia 530 czy Lumia 520 - nie sprawiają kłopotów, dla osób, które głównie dzwonią przykładowo Lumia 520 po dwóch latach dalej działa płynnie i jest wystarczająca. Żaden znany mi tak tani Android po dwóch latach nie dział tak sprawnie jak L520 :)

 

Tak więc jak chcemy mieć tani smartfon, który za dwa lata nadal będzie działał Lumia jest najlepszym wyborem. O wsparciu nie wspominam :) - polecana tu Lumia 535 dostanie Windows 10 - a tanie Androidy niestety nowego softu nie - a jakoś sobie nie wypobrazam Twoich Rodziców szukających na XDA i wgrywających "customowy" soft :) :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...