Skocz do zawartości

Komputer Animacja/Grafika 3D/Gry 9000


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sadek.0,

Recommended Posts

Witam, 

Jak w temacie, potrzebuję zestawu komputerowego głownie do animacji i grafiki 3d głownie w 3D Studio Max. Jednak nie ukrywam że gdy pojawi się Wiedźmin 3 będę również chciał w niego zagrać.

  • Zastosowanie komputera : 3D Studio Max, Photoshop, V-Ray.
  • Maksymalna kwota : 9000 zł 
  • Których części potrzebuję : skrzynka, monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak (Chciałbym zrobić OC na procesorze)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: -
  • Specjalne wymagania -
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) -
  • Własna propozycja zestawu http://allegro.pl/xtreme-alpha-i7-5820k-16gb-ssd256gb-2tb-gtx970-i5178251399.html
  • Inne :

Proszę o jakieś propozycje.

Edytowane przez Kuba_3dsmax
Link to post
Share on other sites

Modelowanie / projektowanie / renderowanie uwzględnij w %.

Przy V-ray mocny procesor to podstawa.

Zestaw z allegro odpada, fera 2 do oc tej i7 to żart, zasilacz również to żaden specjał - krótko mówiąc są pewniejsze i lepsze konstrukcje w jego cenie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Intel i7-5820K /3.3 GHz, BOX, LGA2011-3/

bequiet! Dark Rock 3 Pro

Razem 9042zł  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
Cóż skoro to tak wygląda to ok. Masz tu 6 rdzeniową i7 OC obowiązkowo, do tego odpowiednią płytę główną, wydajne i ciche chłodzenie na procesor od Bequiet, 32GB RAM, GTX 970 od MSI z półpasywnym systemem chłodzenia, HDD 2TB na dane, SSD 256GB na OS i SOFT, wyciszoną obudowę Fractala, zasilacz również z półpasywnym systemem pracy wentylatora co przy takiej mocy będzie bardzo cicho, wersje 650 / 750w są w tym sklepie droższe stąd aż taka moc, do tego monitor 24" 1920x1200 16:10 na matrycy IPS z regulacją wysokości.
Link to post
Share on other sites

Saddam zarówno ruchome modele + ruchoma kamera.

 

Sadek dzięki za propozycje. Co do monitora to raczej skłaniał bym się na jakiś 27/28" wiem że jest poza budżetem ale mogę coś dołożyć, a co sądzicie o gamingowych monitorach 144 Hz? Ma to sens czy szkoda przepłacać?

 

Jak bym jeszcze trochę mógł po marudzić to co sądzisz o msi x99S SLI Plus? Nie wiem jak ona wypada ale po prostu nie leży mi niebieska płyta. Wolał bym czarną lub czerwoną jak w modelu fatal1ty, bo Rampage to już chyba lekka przesada i trochę poza budżetem.

 

Kolejną sprawą jest chłodzenie czy Dark Rock 3 nada się do OC? Nie lepiej coś wodnego tam wsadzić jak Swiftech h220 lub Corsair h110?

Edytowane przez Kuba_3dsmax
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do monitora to raczej skłaniał bym się na jakiś 27/28" wiem że jest poza budżetem ale mogę coś dołożyć, a co sądzicie o gamingowych monitorach 144 Hz? Ma to sens czy szkoda przepłacać?


Nie, ty potrzebujesz stabilnego monitora przy którym będziesz siedział kilka (naście) godzin. Z 27" rozważ  
NEC MultiSync EA274WMi, ale ja bym wolał 2x24" w 16:10 do takiej roboty. 
Link to post
Share on other sites

 

 

zasilacz również to żaden specjał - krótko mówiąc są pewniejsze i lepsze konstrukcje w jego cenie.
 

Akurat ten SPC to bardzo dobra jednostka, nie można jej niczego zarzucić. 

 

 

 

Corsair RM 850W 80+ Gold 135mm modular 

Natomiast RM'y bym sobie odpuścił na ten moment. Zdecydowanie lepszym PSU będzie EVGA G2(oparta o konstrukcje superflowera) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Właśnie co do 2 monitorów to mam starego Asusa 19" VW191s i myślałem by zmienić mu orientacje i go na ścianie pionowo zamocować i dołożyć do tej 27 jako 2 monitor. Myślicie że takie rozwiązanie może zdać egzamin?

 

Inna rozdzielczość i matryca, jak spojrzysz na  EA274WMi a potem na tego Asusa to jest duża szansa, że zwymiotujesz ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Akurat ten SPC to bardzo dobra jednostka, nie można jej niczego zarzucić. 

Jakoś nie widzę byś go polecał w dziale zasilaczy.

 

 

Natomiast RM'y bym sobie odpuścił na ten moment. Zdecydowanie lepszym PSU będzie EVGA G2(oparta o konstrukcje superflowera) 

Odpuścił bo ? na esc to jedyny zasilacz warty by go wziąć`przy tej cenie, SUPERNOVA G2 jest lepszą konstrukcją z 10 letnią gwarancją, ale raz droższą i ciężką do zdobycia, na ten zasilacz się czeka niewiele sklepów ma go na stanie.

 

 

 

Jak bym jeszcze trochę mógł po marudzić to co sądzisz o msi x99S SLI Plus? Nie wiem jak ona wypada ale po prostu nie leży mi niebieska płyta. Wolał bym czarną lub czerwoną jak w modelu fatal1ty, bo Rampage to już chyba lekka przesada i trochę poza budżetem.

 MSI X99S SLI Plus /intel X99, LGA2011-3, DDR4/

równie dobra płyta główna w stosunku do Extreme 4 posiada mnie złącz SATA i brak w niej Thunderbolt. Mimo wszystko ma przyciski do automatycznego podkręcania, włączania i resetu pc. jak i przełącznik wyboru układu uefi biosu.

 

 

Kolejną sprawą jest chłodzenie czy Dark Rock 3 nada się do OC? Nie lepiej coś wodnego tam wsadzić jak Swiftech h220 lub Corsair h110?

Gdyby się nie dał nie byłby w zestawie. Teraz to już Swiiftech H220X używany na allegro był za prawie 500zł, nowy pewnie sporo więcej.

Z corsaira jeżeli już to H105 do tego dwa ciche wentylatory.bo seryjne kulturą pracy nie grzeszą. 

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Swiftech/H220-X/6.html

http://www.techpowerup.com/reviews/Swiftech/H220-X/7.html

Test na haswellu, jak widzisz różnica między Dark Rock Pro 3, a H220X nie jest miażdżąca to różnica rzędu 3-5 stopni, natomiast Bequiet  jest troszkę cichszym chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jakoś nie widzę byś go polecał w dziale zasilaczy.

Nie widzisz, ponieważ tam nie widnieje. Wszystko przez to, że lista musi zostać niebawem uaktualniona. 


 

 

Odpuścił bo ?

Ostatnio było sporo szumu wokół tych zasilaczy, tj. padały. 


O ile mnie pamięć nie myli, to nawet u nas na forum było kilka padniętych sztuk.

Link to post
Share on other sites

Nie zrozumiałeś, nie widzę byś go polecał w dyskusjach, jedynie EVGA / SF i bardzo dobrze bo to dla mnie wybór jest prosty wolę EVGA z 10 letnią gwarancją za 50zł więcej niż SPC, w testach też mi lepiej wygląda pomijając kwestię certyfikatu bo to jedyna rzecz, która przysłania oczy laikom przy wyborze zasilacza.


RM tak padło kilka na forum jakiś czas temu, ale to nie powód by nie brać go pod uwagę. 

Link to post
Share on other sites

Nie było mnie przez dłuższy czas, także też tego nie widać.

Oczywiście nie mogę zaprzeczyć temu co napisałeś o EVGA i SF. Chodziło mi o samo odradzanie tego SPC, trochę źle odczytałem Twój wpis :P Zdawalo mi się, że sugerowałeś iż ten PSU jest kiepski.

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/170493-komputer-domowy/

Vero L1 100% racja w tym temacie, ten zasilacz jest kiepski tylko 2 lata gwarancji, gdzie sprawdzony VS 450 ma 3.

Dla mnie firma SPC niewiele ma dobrych produktów kilka niezłych coolerów to tylko tyle. Co do supremo M1 700 to na forum było porównanie do XFX XTR samej jakości wykonania lutów na pcb płyty i w SPC to tak wygląda jakby tam za przeproszeniem ktoś smarkał.

Porównywałem sobie ten zasilacz z Leadex 750 i SUPERNOvA G2 750 i jeśli chodzi o regulację napięć i tłumienie tętnień to gorzej wypada na ich tle. Nie czarujmy się ja bym tego zasilacza nie kupił i myślę, że Ty Kamil tez nie.

 

Autorze co do monitora to 24-27" IPS 1000zł za rozsądne 24", 27" 2000-2500zł.

Zapytaj tutaj http://forum.benchmark.pl/forum/29-monitory-i-projektory/drachenfeles Ci coś ciekawego znajdzie.

 

W/w Dell spokojnie tutaj wystarczy.

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

 

 

Sam mówiłeś produkty spc nie warte uwagi i to są gnioty.

Mówiłem i swoje zdanie podtrzymuję.

 

Vero L1 100% racja w tym temacie,

To gniot, tak samo jak deusy bazujące na konstrukcjach SAMY, tragiczne jakościowo, kiepskie elektrycznie.

 

 

 

supremo M1 700

High Power Astro PT - bo to ten zasilacz siedzi w środku był niegdyś wychwalaną jednostką, jest sprawdzony przez rynek i pewny.

Pod względem regulacji napięć, kultury pracy, tłumienia tętnień jak na swoją klasę produktu jest jak najbardziej OK.

 

W tym momencie pozostaje mi się martwić o was... Patrzycie przez pryzmat marki. Z Twojej perspektywy(do Sadka) wygląda na to, że VS jest lepszy, bo jest sprawdzony. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Vero L1 100% racja w tym temacie, ten zasilacz jest kiepski tylko 2 lata gwarancji, gdzie sprawdzony VS 450 ma 3.
 

Znowu nie czytasz, rok gwarancji dłużej, nie powiesz mi chyba, że nie jest to sprawdzona konstrukcja mimo, że budżetowa to jak najbardziej ok.

Dlatego nikt tu Vero ani innych deusów nie poleca.

EOT już wystarczająco zaśmieciliśmy temat autora

Link to post
Share on other sites

Twój wpis sugeruje wjazd na SPC.

I owszem, nie kupiłbym go... tylko i wyłącznie dlatego, że ta marka(SPC) oszukuje ludzi nazywając siebie producentem będąc tylko importerem sprzętu. W każdym razie pod względem elektrycznym ten zasilacz jest bardzo dobry, a stosunek cena/jakość jest na równie dobrym poziomie.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Czyli reasumując lepiej dwa tańsze monitory 24 wyrwać niż jeden droższy i dołożyć tą 19 jako dodatkowy? Płyta gigabyte ma więcej złącz od msi ale nie jest na tyle lepsza by dokładać kilkaset pln do fatal1ty? Co do zestawu to rozumiem ze tamten jest ultimate i jest to najlepsze co mogę mieć w takich pieniądzach? Przepraszam za błędy ale pisze z telefonu bo musiałem wyjechać na kilka dni

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...