Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera :  Gry/Multimedia
  • Maksymalna kwota : 2000zł 
  • Których części potrzebuję : Cała Buda bez Karty graficznej
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : TAK
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Philips 1280x1024
  • Specjalne wymagania : Brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Karta Graficzna Radeon R9 270 2048MB SAPPHIRE (Musi zostać użyta w zestawie)
  • Własna propozycja zestawu :

    Procesor: Intel Pentium G3258 3,2 GHz
    Płyta główna: MSI B85-G43 ATX 65GB 
    Karta Graficzna: Radeon R9 270 2048MB SAPPHIRE
    RAM: GOODRAM DDR3 4GB 1600MHz CL9       x2
    Dysk: Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

    Zasilanie: Thermaltake Smart SE Modular 530W

     

    Tak to wyglada na morele: http://scr.hu/2dm0/dgdvv

  • Inne : brak
Link to post
Share on other sites

Zestaw jest fajny, nadaje się pod przyszłą rozbudowe (G3258 na i5 4xxx).

Ale uwierz mi, że dużo lepszą opcją jest rezygnacja z kostki RAM i kupno lepszej karty graficznej (R9 270 --> R9 280) również od Sapphira z chłodzeniem Dual-X (http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-280-dual-x-boost-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-11230-00-20g-635688/).

 

Zyskujesz ponad 20% wydajności (obejrzyj test na PurePC) a kostkę ram możesz dorzucić w przyszłości - dużo łatwiej "manewrować" RAM'em niż GPU.

 

Na poszczególnych testach widziałem, że niektóre gry teoretycznie wymagają więcej niż 4GB RAM (np. Dying Light, FC4) - osobiście sprawdziłem to i mogę uznać, że obaliłem mit. Gram na konstrukcji i5 4460 + R9 280x + 4GB RAM'u w ów wspomniane tytuły na detalach High - i rzeczywiście zużycie ramu potrafi wynosić 80%85%, ale jeszcze nigdy nie było go za mało.

Proponuje, żebyś po prostu za jakiś czas (kiedy zacznie to być odczuwalne) dorzucił kolejną kostkę 4GB i miał na długo spokój :)

Link to post
Share on other sites

Planuje przyszła rozbudowe ale nie w najbliższym czasie.
Niestety karte graficzną już posiadam i musiałbym ją sprzedać by zakupić lepsza ;/
Procek w miare da rade? Ta płyta głowna jest okej czy troche lepsza kupić ? 

Edytowane przez Pucislaw
Link to post
Share on other sites

 

 

Maksymalna kwota : 2000zł  Których części potrzebuję : Cała Buda bez Karty graficznej

Własna propozycja zestawu : Procesor: Intel Pentium G3258 3,2 GHz Płyta główna: MSI B85-G43 ATX 65GB  Karta Graficzna: Radeon R9 270 2048MB SAPPHIRE RAM: GOODRAM DDR3 4GB 1600MHz CL9       x2 Dysk: Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache Zasilanie: Thermaltake Smart SE Modular 530W

 

Aha, a buda gdzie? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...