Skocz do zawartości

Recommended Posts

Opłaca, nie opłaca. Jeżeli masz kasę na zwodowanie CPU to dołożenie bloku na kartę będzie tylko rozszerzeniem istniejącego układu. Największy koszt jest na start bo musisz kupić wszystkie elementy. Wcześniej musisz zaopatrzyć się w odpowiednią chłodnicę, która poradzi sobie z dwoma elementami. Chłodnica 240 o grubości od ~45mm spokojnie powinna dać sobie radę. Jeszcze pompa i bloki. Takie tam, ogólniki z mojej strony. :)

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites
Oplaca sie wodowac sam cpu czy jak juz zaczynac to gpu i cpu? Chodzi o cene/wydajnosc

 

 

Zacznijmy od tego, że to się nigdy nie opłaca.

Co do loop'a CPU / GPU -2 razy 2x120 z tego co widzę po Twojej obudowie, ale przydałoby się coś większego, gdzieś 50mm+ bo na monste 60 nie wiem czy będzie miejsce > . <

Strzelam że koszyk HDD można wywalić, więc takie rozwiązanie będzie najlepszym. Z góry, wrzucasz wentylatory externe (na zewnątrz obudowy, takie łaaaaadne zagłebienia nawet masz :) i nawet 50mm powinna nie przeszkadzać płycie głównej ; p --- warto wymierzyć! Jeżeli przy zaintalowanej płycie gł. nie ma powyżej tych 5,5 cm. to na górę wrzucasz 45 mm chłodnicę a na front pakujesz się w jak najgrubszą (przy czym trzeba będzie wentylatory dosyc mocne zastosować- mam na myśli z dużą ilością obrotów/s.) :D

 

Rezerwuar albo upchniesz (mniejszy) obok karty graficznej a podłogę zastąpisz pompką (obok zasilacza), albo kupisz coś pod 5.25 i tam to zawrzesz bez problemu. Na tył nie ma co wrzucać chłodnicy, niech przynajmniej tam wyciąga coś powietrze z budy :)

 

Edytowane przez Me.Sasha
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...