Skocz do zawartości

Zestaw w granicach 5-7k (bez monitorów i dysków oraz podkręcania)


Recommended Posts

Witam,

w związku z planem kupna i podłączenia 2x32" Della (3840 x 2160) + 1x30" chciałem wymienić kartę graficzną. Ostatecznie jednak zdecyduję się chyba na wymianę sprzętu. Aktualnie posiadam:

Intel Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
AsRock AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/
GoodRam GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
HIS HIS Radeon HD5870 iCoolerV 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP
SilentiumPC SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
Samsung Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 + SSD Samsung 840 PRO 128GB SATA 3 MZ-7PD128BW
XFX XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

Potrzebuję karty graficznej, która obsłuży 3 monitory oraz generalnie sprzętu, który pozwoli mi mieć spokój przez najbliższe lata. Komp będzie używany głównie do gry w pokera i obsługi programów z nim związanych, raz na jakiś czas odpalenia jakiejś dobrej gierki, oglądania filmów. Przydałoby się, żeby był dość cichy. Z zestawu odpadają monitory, dysk, klawiatura i myszka. Planuję wymianę procka i płyty, pamięcy, zasilacza, karty graficznej, chłodzenia oraz obudowy. Ewentualnie coś mogę odpaśc, ale jak mniemam procek jest już dość przestarzały. Z góry dzięki za pomoc!

Pozdr

Link to post
Share on other sites

Masz naprawdę mocny sprzęt i zostawiłbym z niego zarówno procesor jak i płytę główną oraz pamięci. Wkładasz to wszystko w fabrycznie wyciszoną obudowę w postaci Define R5 bądź taniej R4. Masz odblokowany mnożnik w CPU Oraz bardzo mocną płytę pod OC. Montujesz cooler na CPU w postaci Macho Black White który to jest bardzo wydajny i dodatkowo znacznie poprawi kulturę pracy zestawu. Dzięki temu masz możliwość podkręcenia procesora znacznie powyżej 4.0 GHz. Dokładasz do tego GTX 970 z chłodzeniem półpasywnym oraz najlepiej z 3 x DP, patrz Palit GeForce GTX 970 JetStream  / Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC

 

Palit ma chłodzenie półpasywne, Gigabyte jest dość słyszalny zarówno w idle jak i w obciążeniu. 

 

 

 

Ewentualnie coś mogę odpaśc, ale jak mniemam procek jest już dość przestarzały

 

Przestarzały ale jary 8-)  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam 5-7k do wydania, a Ty mi proponujesz zostawienie pamięci? :D Bez przesady z tą oszczędnością ;) Karta wygląda idealnie na moje potrzeby, obudowa też. Widze, ze zasilacz 500w potrzebny. Coś polecisz? Skłaniałbym się jednak do nie podkręcania procka, bo za jakiś czas drugi komp mi się przyda dla kobitki. Wymieniłbym więc procka na coś lepszego, nawet z płytą jeśli to konieczne. Jakieś propozycje? Dzięki za pomoc btw!

Link to post
Share on other sites
Mam 5-7k do wydania, a Ty mi proponujesz zostawienie pamięci? Bez przesady z tą oszczędnością

 

Tutaj nie chodzi o oszczędność tylko o racjonalne myślenie. Włożenie pamięci z taktowaniem 1600 MHz nie da Ci nic ! Nie odczujesz tego nawet. Po co więc wywalać 300 zł ?

 

Widze, ze zasilacz 500w potrzebny. Coś polecisz?

 

Obecny XFX 450W tutaj wystarczy nawet z GTX 970. 

 

Wymieniłbym więc procka na coś lepszego, nawet z płytą jeśli to konieczne

 

Przy Twoim zastosowaniach, również w tym przypadku nie odczujesz żadnego wzrostu wydajności.

 

Jakieś propozycje?

 

To wszystko gryzie się z moim "wewnętrznym ja" ... masz naprawdę mocny sprzęt który wymaga kosmetycznej modernizacji. 

 

Jeżeli to wszystko nadal do Ciebie nie trafia i jeżeli chcesz wydać te pieniądze to ok. Będziemy wtedy coś składać. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No właśnie poks i programy wspomagające zżerają spore zasoby i wymiana przynajmniej ramu jest na pewno koniecznością, fakt- nie wspomniałem o tym. Składamy! ;)

 

Złożyli mi coś na konkurencyjnym forum.

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyVjTEOwjAMRe$iuYOdJinlDoixA2KI2gxRS4uaVggQdyeOGpENGKxvf9v$PeE6T93aL7A$gcayggKUkshCaheEWy1EauNISHxQizpOusqW3!tcgBsm3zKSc1Jhppj59G96a0fD4RJjDGqWUqSbkvIP0uKzltXvoA3m10uAgVQRNpvFHPvZ!mCR2IyDs97Z9jHGwwi69YPpmsH48R48hNcbScZPcg**

 

Karta do wymiany na te Twoją z 3xdp Palit GeForce. Co myślisz o reszcie?

Link to post
Share on other sites

To nie jest zestaw dla Ciebie. Nie chcesz bawić się w OC to nie inwestujesz w procesor z odblokowanym mnożnikiem oraz w płytę na Z97

 

Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/

Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl

Antec True Power Classic GOLD 550W

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) + Wiedźmin 3

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

3879 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

 

No właśnie poks i programy wspomagające zżerają spore zasoby i wymiana przynajmniej ramu jest na pewno koniecznością, fakt- nie wspomniałem o tym

 

Idzie Ci podczas takie wykorzystania ponad 8 GB DDR3 ?  Jeżeli tak to zastanów się nad Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical Ewentualnie możesz dołożyć pamięć z obecnego zestawu


 

 

za jakiś czas drugi komp mi się przyda dla kobitki

 

A zaoszczędzoną kasę która tutaj wcale nie jest tak potrzebna, zabierz się gdzieś razem z kobitką na weekend. ;)  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W praktyce zmiana platformy wcale nie jest złym pomysłem, i5 2500k jest prockiem, którego ludzie często szukają i łatwo go sprzedać - wystawiasz go razem z płytą główną na licytację i na pewno zejdzie (prawdopodobnie minimum 700zł). RAM też pójdzie, na karte czasami trzeba trochę poczekać (też zależy jakie ceny ustalisz) - ogólnie nie ma tragedii :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i jest problem :/ Podlaczylem pod nowy sprzet 32" i stara 30", ustawilem rozszerzenie ekranu. Zainstalowalem wszystkie stery. Na starej 30" wszystko jest ok, ale niestety na 32" wszystko sie slimaczy (kursor wolniej chodzi etc.). Na rozdzialce 1920x1080 jest ok, wyzej juz kupa. Jakies pomysly? :/ Aa, na karcie okazalo sie, ze sa mini dp, wiec kabel jest polaczony przejsciowka dp na mini dp.


Dobra, juz wszystko wiem, szlag by to.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...