Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak jak w temacie 

 

  • Zastosowanie komputera : produkcja muzyki, miks oraz mastering
  • Maksymalna kwota : 1500 zł
  • Których części potrzebuję : sam komputer, czyt. "buda"
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie wiadomo, wątpię
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:  1920x1080, LG Flatron E2242 
  • Specjalne wymagania : mega cichy i wydajny
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : interfejs audio(karta muzyczna zewnętrzna) E-MU 0204 USB, interfejs midi E-MU Xmidi 2x2, monitor LG Flatron E2242, kontroler midi AKAI MPD 24
  • Własna propozycja zestawu : nie mam
  • Inne :
    Czy na razie mogę przesiąść się na laptopa którego posiadam a mianowicie takiego
     http://laptopy.benchmark.pl/test-laptopa/samsung-ativ-book-4-np450r4e-x02pl.html
    Bo komp stacjonarny którego posiadam ma z 7 lat, procka AMD Athlon 64 X2 5200++,4gb ramu i generalnie no słabe podzespoły a często gdy odpalę jakąś wtyczkę na tym kompie to mam mega lagi,dropy po 15 sekund i blue screeny. Ponadto przy robieniu muzyki mam dziwne trzaski i szumy (karta zintegrowana wyłaczona w BIOSIE oraz wyrzucony sterownik od niej !) więc nie wiem co to za dziwne dźwięki :/ Być może to zasilacz od kompa bo jest badziewnej firmy i ma za dużo mocy. Przy słuchaniu z aimpa to samo - trzaski i szumy. Prosiłbym o jakąś rozsądną budę za ~1500 zł najbardziej mi zależy na procku i ramie :) Pozdrawiam !
Edytowane przez Cl0ud
Link to post
Share on other sites

Własnie to zrobiłem :) Ableton działa bez zarzutu ale nie wiem czy interfejs E-MU 0204 USB będzie działał na Win 8.1 :(
EDIT:
Interfejs działa na lapku, ale mój kontroler akai MPD 24 nie działa bo na Windows 8.1 nie ma sterowników... Zaraz się zdenerwuje -.- Poza tym przy graniu na klawiszach przez interfejs midi na lapku (mocnym w sumie) po chwili miałem dziwne trzeszczenia w dźwięku a zużycie CPU nie przekraczało 20%. Na kompie to samo aczkolwiek komp jest bardzo stary i nie zbyt mocny (laptop w porównaniu do niego ro rakieta).
Parametry kompa : procek AMD Athlon 64 X2 5200+, 4gb ramu (3,5 używane w Win XP), karta graficzna chyba nie ma znaczenia ale płyta główna to Asus AS Rock N68C-S UCC. Powie ktos czemu mam dropy kompa często gdy odpalam fl'a lub abletona + częste lagi i trzeszczenia w dźwięku ?   Bo nie wiem co robić

Edytowane przez Cl0ud
Link to post
Share on other sites
Powie ktos czemu mam dropy kompa często gdy odpalam fl'a lub abletona + częste lagi i trzeszczenia w dźwięku ?   Bo nie wiem co robić

trzeszczenie to jest dość częsty problem użytkowników kart EMU i ciężko to czasami rozwiązać. Creative olewa wsparcie. Jutro postaram się na ten temat poczytać ,ale nie obiecuje odpowiedniego antidotum.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

czy interfejs E-MU 0204 USB będzie działał na Win 8.1

 

Karta sama z siebie będzie działać na 8.1 bo jest to X-Fi HD (sb1240) w przebraniu.

Co do trzeszczenia to problemem jest opóźnienie. W X-Fi ustawienie bufora na mniej niż 40ms dla odtwarzania powoduje chwilowe zrywanie dźwięku.

 

Opóźnienie ustawiam w programie łącząc się z kartą przez ASIO. Tak więc warto sprawdzić w oprogramowaniu czy masz możliwość regulacji opóźnienia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na laptopie ustawiłem karte E-MU w Abletonie jako sterownik "ASIO E-MU 0204 USB" i dałem latencje na 40 ms - jak na razie działa. Generalnie jednak wolałbym produkowac na kompie stacjonarnym więc prosiłbym o jakiś setup w tej kwocie którą wyżej wymieniłem :) Ps. Interfejs E-MU Xmidi2x2 też mi trzeszczy gry gram na klawiszach podłączonych na midi do kompa/laptopa po jakichś 5 minutach zamiast brzmień nexusa/sylentha słysze zakłócenia niczym z płyty winylowej :/


Ktoś coś pomoże/doradzi ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...