Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, mam zamiar złożyć sobie nowy zestaw komputerowy. Mam już do niego niektóre podzespoły.
 

Zastosowanie komputera :Gry/praca
Maksymalna kwota :tyle ile będzie potrzeba, mile widziane zmieszczenie się w około 3000-3200
Których części potrzebuję : procesor, płyta główna, zasilacz, obudowa
Czy będę podkręcać sprzęt? :nie w najbliższej przyszłości
Specjalne wymagania :Najlepszy stosunek jakości do ceny

 

Obecnie mam:

EVGA GeForce GTX 960 4GB SuperSC ACX 2.0+,

HyperX SSD 240GB,

RAM DDR4 16GB HyperX Fury 2400Mhz

 

Jakiego producenta płytę główną wybrać do tego zestawu najlepiej?

 

Link to post
Share on other sites

Ooo rany. Skąd masz obecne podzespoły ? Niepotrzebnie je kupowałeś. O ile nie są to części kupione po atrakcyjnych cenach to wiedz, że już masz zły start. O wiele lepiej będzie Ci sprzedać posiadane przez Ciebie pamięci DDR4 i złożenie zestawu na DDR3 pod Z97. 

 

Kosz płyty głównej pod DDR4 to około 1000 zł. Do tego należy doliczyć procesor w cenie ~ 1600 zł. Co jest tutaj wielkim problemem. Ani pamięci DDR4 ani procesor i7 5820K nie będą tutaj oferowały znacznie większej wydajności niż połączenie DDR3 + i5 4690K / i7 4790K.

 

Jesteś pewny, że chcesz się trzymać tego co masz ? 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Praca- programy graficzne, prosta obróbka video.

Wspomniane komponenty to okazyjne ''gifty', stąd kwestia składania PC z ich użyciem. Czy samo X99 jest rozwiązaniem przyszłościowym? Wiem, że mogę sprzedać ramy, kartę graficzną i złożyć coś pod ddr3 jeszcze ale pytanie czy tak naprawdę jest sens czy nie dołożyć ciut więcej i mieć dobrą bazę żeby w przyszłości to rozbudowac/zmodyfikować.

Link to post
Share on other sites

Photoshop, Corel, AutoCAD itp. ale nie sądzę żeby podział % był tutaj aż tak ważnym czynnikiem (złoty środek).

Pytanie co do modelu płyty głównej bo z wyborem procesorów nie można obecnie tak poszaleć, oczywiście jaki zasilacz się tu przyda oraz obudowa?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie sądzę, aby dysk był średni. Chyba nie ma nic lepszego na rynku od Predator PCIe SSD :)
Do X99 z tego co widzę nie ma w ogóle i5 bo to nie ten socket.

I pytanie było generalnie o wybór producenta do płyty głównej, a robi się offtop.

Edytowane przez crazygeek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...