Skocz do zawartości

Grzejąca sie 9800GT


Recommended Posts

Witam. Mam taki problem, a raczej pytanie do expertów. Otóz posiadam karte ZOTAC 9800GT ECO. Karta ma 8 miesiecy. I problem tkwi w temperaturze. Otóż w takich grach jak CoD MW2, Batmanie i Call of Juarez: Więzy Krwi. na max detalach temp dochodzi do 90 stopni. W Sniperze Ghost Warrior nawet do 93 stopni. Juz nawet nie chce myslec jak bedzie w Mafii II lub Kane and Lynch 2. Czy ta temperatura jest normalna w stresie?? Dodam ze nie mam zadnego wiatraka w budzie (własnie zamierzam kupic jakas dobra wentylacje obudowy) Mam sie martwic? Czy ta temperatura 'jeszcze' jej nie zagraza?? Z góry dzieki za odp.

Link to post
Share on other sites

No musze pomyślec o jakis wiatraczkach w budzie, tylko ze kupując tego kompa oszczedzilem na obudowie i nie ma ona miejsca zeby zamontowac wiatrak z przodu żeby mi wdmuchiwał powietrze. A ta karta sekcji chłodzącej nie ma zbyt imponującej to fakt. Wiec lepiej najpierw wymyślec cos z chlodzeniem niz ją katowac na takich tempach? Gdybym mial nadmiar hajsu to bym zainwestowal w http://zenfist.pl/arctic-cooling-accele ... -2785.html ale niewiem czy to jest opłacalne.

 

A obudowa to zwykły Logic B22, tak jak mowiłem poskąpiłem na obudowe i teraz mam efekty. Dodam ze komp ma 8 miechów, czyszczony regularnie.

Link to post
Share on other sites

to proponuje kupić obudowę za 150 zł zamiast chłodzenia na grafikę, Coolermaster Elite 430 jest super zajefajna :P zawsze lepszy obieg powietrza podzespołom nie zaszkodzi,a nie dość ze obudowa tania i śliczna to jeszcze bardzo dobrze chłodzona :P Takie podzespoły jak karta graficzna wytrzymują 120 stopni C ale czy jest sens je tak katować? NIE. Tak ze obieg powietrza w obudowie powinien poprawić sytuacje, jesli mówisz ze PC jest regularnie czyszczony to bardzo dobrze. :hahaha:

Link to post
Share on other sites

wiatraczkach

wentylatorach

 

Ja bym wyciągnął kartę i po

1.odkurzył ja z kurzu

2.sprawdził czy nie ma za wysokiego napięcia

3.Wymienił pastę na lepszą :hahaha:

4.Zwiększył obroty na karcie lub sprawdził czy wogóle działa

5.jeżeli z tych rad nic nie pomogło to oddaj kartę na gwarancje i powiedz że się przegrzewa

pzdr.

polecam do podkręcania i zwiększania obrotów wentylatora

Riva tuner

Link to post
Share on other sites

Dzieki za wszystkie porady :P No bude musze kupic, ale jeszcze nie teraz, najpierw zamontuje w niej jakies chłodzenie i zobacze efekty. A jesli chodzi o karte. Jest ona czysta, gdyz tak jak mówie regularnie odkurzam dokładnie kompa, napięcie jest raczej dobre. Problem tkwi w samej sekcji chlodzenia karty, jesli ktos miał albo ma taka to wie ze tam wentylator jest malutki, podobnie jak radiator (niby na prawie całej powierzchni karty ale nie jest on jakis okazałych rozmiarów). A jesli chodzi o obroty to niewiem czy da rade. Z tą gwarancją to niewiem czy da rade, sadze ze otrzymałbym odpowiedz typu: to normalna temperatura w stresie :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Komp stoi pod biurkiem pół metra od sciany, a z 3 stron jest zupełny dostep powietrza. Niestety nie posiadam z przodu otworu zeby zamontowac wentylator. A mam do was pytanie, czy jak zamontuje wentylator z tyłu i na tej kratce z boku co daje dostep powietrza do karty graficznej powinno pomóc? Bo jeszcze widzialem taki motyw jak wentylator na sledziu montowany pod karta graficzna, spotkał sie juz ktos z takim czyms? Zastanawia mnie czy jest to wmiare skuteczne rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Ogółem myśle ze wysokie temperatury to glownie wina slabego chlodzenia tej karty. Na innym forum uzytkownik narzekal na to ze sie nagrzewa do 90 stopni. Moze i wentylatory w obudowie cos dadzą, ale wymiana chlodzenia bylaby najlepsza opcją :P Aczkolwiek wymiana obudowy czy dolozenie kilku wiatrakow do obecnej nie zaszkodzi.

 

Powiedz mi jeszcze jak temperatury procesora, bo jesli sa w normie to napewno wina chlodzenia grafiki :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...