Skocz do zawartości

Recommended Posts

Projekt jest przewidziany na max 4 dni prac( ale wyjdzie w praniu ;) ), jeden już za mną ale może komuś się przyda więc się dzielę :)


jeszcze parę fotek z wczoraj

 

DSC_1519.JPG

 

DSC_1525.JPG

 

DSC_1520.JPG


e\\ 24.03.2015

 

Wczoraj wpadło mobo i ssd więc postanowiłem zrobić szybką przymiarkę.
Będzie ciasno ale cover na podłodze zostanie :D

DSC_1529.JPG

DSC_1532.JPG

DSC_1534.JPG

DSC_1540.JPG

Ramy będą zmienione na wersję niebieską

DSC_1541.JPG


Między coverem na podłodze a chłodzeniem zostaje jakieś 3-4 mm przestrzeni  %-)

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

Kiedyś kupiłem ( wyprz w Casto) w sporej ilości,  2 rodzaje różnią się kolorem i twardością te jaśniejsze miększe schodzą szybciej .

Ale ogólnie jak nie dusisz to wystarczają na dłużej ;)

Link to post
Share on other sites

Dzień drugi uznaję za zaliczony

pierwszą rzeczą za jaką się zabrałem była przeróbka covera postanowiłem że wyląduje na nim ssd

DSC_1544.JPG

kolejna to przycięcie rantów na mobotray dzięki czemu uda się zmieścić kilka przewodów w szczelinie między bokiem i mobotray.

DSC_1545.JPG

Przeróbka covera, ciąg dalszy . Na całe szczęście mam zapas folii szczotkowane amelinium ;)

DSC_1546.JPG

DSC_1547.JPG

DSC_1548.JPG

Kolejnym elementem podlegającym przeróbce był tył obudowy. Na tył trafił włącznik dzięki któremu będzie można włączyć podświetlenie wnętrza

DSC_1552.JPG

DSC_1556.JPG

Tył i mobotray  zostaną przemalowane ale to bliżej weekendu

DSC_1560.JPG

No i nowa okleina

DSC_1562.JPG

DSC_1563.JPG

DSC_1564.JPG

Muszę jeszcze pomyśleć nad jakimś logo na ssd

Na tą chwilę to wszystko

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Już teraz wygląda to naprawdę ładnie. Gdybym nie miał innych wydatków, to sam bym sobie sprowadził taką skrzyneczkę i się pobawił. Gratki Ernig. ;)  Ew. w późniejszym czasie widziałbym tutaj jakąś inną płytę główną w bardziej stonowanych kolorach. Tak to miodnie.

Link to post
Share on other sites

Patryk pomysł fajny, miałem takie rozwiązanie w Elicie, ale w założeniu to miał być prosty i szybki projekt  :wariat: więc muszę się zastanowić


No to dzień trzeci zaliczony
Wczoraj pogoda była idealne do tego aby zostać w domu więc zabrałem się za przymiarki .

Już jakiś czas temu okazało się ze backplate od fortisa gdzieś wyparował dlatego zamówiłem uniwersalny. Niestety wymagał on drobnych modyfikacji tak aby śruby montażowe mogły się zmieścić .

DSC_1571.JPG

Po modyfikacji

DSC_1573.JPG

Standardowy zestaw czyszcząco smarujący

DSC_1592.JPG

DSC_1574.JPG



No i pierwsza przymiarka

DSC_1576.JPG

Przy okazji wyszło że bez modyfikacji długości kabli będzie lipa  :E

DSC_1577.JPG

DSC_1578.JPG

nie bardzo jest jak poprowadzić kabel sata o usb 3.0 nie wspomnę  :kwasny:

No i pierwsza próba oświecenia

DSC_1582.JPG

Padło na zielone ledy  bo miałem zlutowany komplet. Mam jeszcze (wymagają przygotowania) niebieskie i białe, zobaczymy jaką diecezję podejmą właściciele .

DSC_1583.JPG

DSC_1585.JPG

Zachęcony pomysłem Patryka postanowiłem sprawdzić jak będzie wyglądało podświetlenie ssd

DSC_1586.JPG

DSC_1588.JPG

Wczoraj udało się jeszcze przemalować dwa cięte elementy oraz poskładać całość na pająku i sprawdzić czy kupione elementy działają  :D

DSC_1593.JPG

Do zrobienia zostały kable i będzie można wszystko składać

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

najlepsze rozwiązanie do takich małych skrzynek to psu w formacie sfx i do tego modularny.

Ale właściciele nie zgodzili się na wydanie większej kasy więc trzeba dłubać z tego co jest ;)

 

Kable będą zrobione na wymiar i ubrane więc nie powinno być źle

Link to post
Share on other sites

Fajnie ci to wszystko wychodzi podziwiam zapał. W tym samym czasie też składam takiego mikrusa i napotkał mnie ten sam problem z psu mianowicie długość i ilość kabli. Moje pytanie czy najzwyczajniej w świecie mogę uciąć jeden niepotrzebny kabel z molexami (są dwa) oraz jeden SATA, i zabezpieczyć? Kable trafia w opłat wiec wygląd nie będzie tutaj makabryczny. Czy taki zabieg jest bezpieczny dla samego psu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...