Skocz do zawartości

[PROBLEM] R9 270X GAMING


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mgcflv,

Recommended Posts

Witam mam problem kartą graficzną ( http://pl.msi.com/product/vga/R9-270X-GAMING-2G.html#hero-overview )

w/w temacie. Problem jest taki, że karta totalnie nie działa. Była sprawdzana na dwóch różnych PC.

1. Z97I GAMING AC + i5 4690K + CoolerMaster V550 ( wentylatory się kręcą i dalej jak w filmiku)
przepraszam za jakość, nagrywane w słabo oświetlonym pomieszczeniu i telefonem>
http://youtu.be/JUTjXOQcUmI

Co do buczenia, to nie jest karta grafiki tylko pompa od chłodzenia wodnego.

2. ASUS Z97-PRO + i7 4790K + OCZ ModXStream Pro 700W ( wentylatory również się kręcą jak w 1 zestawie, natomiast dioda na płycie głównej ( VGA_LED) sygnalizuje błąd.

 

W obu płytach głównych są najnowsze BIOSy, po podłączeniu R9 i korzystaniu z wbudowanych grafik w procesory R9 nie jest wykrywana w menedżerze urządzeń windows. Podpinana była do trzech różnych źródeł obrazu ( TV Toshiba, TV Samsung, Monitor Gateway) różnymi kablami

1. Toshiba, Samsung: D-Sub, DVI, HDMI, DVI-HDMI oraz poprzez przejściówkę dołączoną do zestawu DVI-DSUB.

 

2. Gateway: HDMI, DVI-HDMI

 

Na każdym źródle brak obrazu, przełączany również był BIOS w R9 i też kiszka.

Może ktoś ma jakiś pomysł, bo mi się już możliwości wiedzowe skończyły, jak to ustrojstwo podpiąć aby zadziałało.

Dziękuję za pomoc.

 

EDIT

 

Zabieg VooDoo w postaci wyciągnięcia baterii z płyty głównej był robiony. Na w/w zestawy komputerowe podpinana była karta Radeon HD7770 oraz MSI GTX 970 GAMING, obydwie zadziałały bez problemów.

Edytowane przez mgcflv
Link to post
Share on other sites

jesli na roznych plytach glownych nie dziala, to nie dziala, wyslij na gwarancje

 

o ile mnie pamiec nie myli to ta karta ma polpasywne chlodzenie, wiec po starcie kompa nie powinny wentyle sie krecic dopiero po osiagnieciu odpowiedniej temp., a przynajmniej u mnie tak bylo, mialem identyczna karte

 

karta uszkodzona, taka moja opinia ;)

Edytowane przez xkazik
Link to post
Share on other sites

 

 

o ile mnie pamiec nie myli to ta karta ma polpasywne chlodzenie

 

To modyfikacja biosu.....

Chłodzenie półpasywne to bardziej złożony system odprowadzania ciepła, uzależniony od temperatury otoczenia.

Więc nie ma półpasywnego r9 270.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...