Skocz do zawartości

Dziwne dźwięki Zasilacza Deus G1 600W


Recommended Posts

Witam,

Posiadam zasilacz podany w tytule, dzisiaj kupiłem Gtx'a 970 i zaczął wydawać dziwne dźwięki, tj. piszczeć, a raczej brzęczeć pod obciążeniem

 

Nie wydaje mi się, że to cewki w karcie graficznej ponieważ porównałem dzwięki dochodzące z komputera do filmików na yt i nie są to tak 'świszczące piski' tylko bardziej piszczące brzęczenie i dochodzi ono raczej z zasilacza.

 

Martwiące jest jedna to, że poprzednia karta to R9 270, która ma praktycznie ten sam pobór prądu co Gtx 970, a tego problemu nie było. Aczkolwiek zauważyłem w trakcie łaldowania Far Cry 4, wg. fraps gra próbuje wyświetlić ok 3 tys. klatek i w tym czasie słyszałęm włalśnie taki 'świst', czyli jak dobrze rozumiem, piszczące cewki, ale był to dźwięk cichszy i pojawiający się tylko w trakcie łaldowania gry, obecny jest cał czas podczas działania gry.

 

Nie mam obecnie żadnego innego zasilacza żeby przetestować ale zanim zamówię nowy (zdecydowanie lepszy :)) chcę się upewnić, że nie jest to wina karty. Czy może ktoś pomóc i ew. polecić zasilacz, któy będzie na 100% sprawny, budżet do ok. 500 zł?

Edytowane przez Trenter25
Link to post
Share on other sites

Jeśli zaczyna wydawać dźwięk przy generowaniu 3k klatek to jest to karta graficzna. Ustaw v-sync lub zrób limit klatek odpowiedni do odświeżania Twojego monitora i powinno pomóc. A co do samego zasilacza to też wypadałoby go zmienić bo za fajny to on nie jest.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że jak chce wyświetlać 3k klatek to karta, ale właśnie to nie jest problem, usłyszałem pisk przez chwilę jak te 3k był ale od razu zniknął jak przestał próbować tyle wyświetlać. Ten obecny brzęk/pisk jest cał czas jak gram właśnie np. w Far Cry a 60 fps.

Link to post
Share on other sites

CPU i5 4690k + Fortis 2 XE1226, GPU MSI Gtx 970 Gaming, Mobo MSI Z97 Gaming 3, 8 GB Ram 1600, narazie nic nie podkręcane. Dżwięk dochodzi wg. mnie z zasilacza, jak przystawiam ucho to zdecydowanie jest to dźwięk dochodzący z dołu gdzie jest zasilacz. W Windowsie pisk nie występuje, tylko pod obciążeniem w grach.

Edytowane przez Trenter25
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, nie zawsze jest tak że to karta piszczy przy generowaniu dużej liczby fps, czasem jest to dźwięk właśnie z zasilacza. Czasem to karta może piszczeć z jednym zasilaczem, a z innym zaś problem nie występuje.

Też jak ktoś sprzedaje używaną kartę i pisze że jaka to super sztuka nic nie piszczy to nie znaczy że u kogoś innego będzie tak samo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dżwięk dochodzi wg. mnie z zasilacza, jak przystawiam ucho to zdecydowanie jest to dźwięk dochodzący z dołu gdzie jest zasilacz. W Windowsie pisk nie występuje, tylko pod obciążeniem w grach.

Nagraj dziek wrzuć zobaczymy co to jest?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...