Skocz do zawartości

Wymiana Athlona 620@3,7GHz na Phenoma II 955 - warto ?


Recommended Posts

Możecie mnie oświecić, czy po dokonaniu wymiany takiej jak w/w w temacie, uzyskam jakikolwiek realny przyrost mocy? Dodam tylko, że mój Athlon to CACYC więc wydaje mi się, że kręci się jak Phenom ( to co narazie udało mi sie uzyskać w kwestii oc podane w podpisie). Kusi mnie to L3, ale czy jest ono warte dopłaty?

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że nie. Phenom ma tylko pamięc cache L3 więcej. A tak to to samo 45nm X4. Tylko nazwa i brak cache L3 w Athlonie II. Jak już to lepiej na Phenom X6 , bardziej przyszłościowo i , te procki mają działać pod AM3+. A podkręcałeś w biosie swojego Athlona, czy jakimś programem z windowsa? Czym testowałeś tego 4 rdzeniowca orthosem?

Link to post
Share on other sites

Nie warto ponieważ nie odczujesz praktycznie żadnej różnicy między tymi dwoma modelami. W przyszłości dokupisz sobie płytę główną z AM3 + i jakiegoś buldożera to wtedy odczujesz znaczący wzrost wydajności.

 

no nie był bym taki pewny, Phenom ma L3 6MB co daje mu sporo przewagę w grach Athlon nadrabia strate w OC zegar w zegar sa tak samo wydajne, tylko ze Phenom lepiej sie kreci i na pewno więcej. Mimo to nie warto wymieniać :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Nie warto ponieważ nie odczujesz praktycznie żadnej różnicy między tymi dwoma modelami. W przyszłości dokupisz sobie płytę główną z AM3 + i jakiegoś buldożera to wtedy odczujesz znaczący wzrost wydajności.

 

no nie był bym taki pewny, Phenom ma L3 6MB co daje mu sporo przewagę w grach Athlon nadrabia strate w OC zegar w zegar sa tak samo wydajne, tylko ze Phenom lepiej sie kreci i na pewno więcej. Mimo to nie warto wymieniać :hahaha:

Sporą czyli ile?? 5%??? maks 10, przy tej konfiguracji prawdopodobnie nie odczuł by żadnej różnicy w działaniu gier.

Link to post
Share on other sites

jeżeli masz 3.2 ghz na napięciu 1.4 V to po co ci więcej , teraz masz juz taktowanie Phenom955 i jego wydajność, te Patriot'y co masz to AMD Edition?

 

w AMD Overdrive możesz podkręcić z Windowsa oraz zapisać te ustawienia by komputer włączał się tak jak sobie zapisałeś :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Robiłem z @kuchrą porównanie, to np. w 3DMark 2006 przy jego Athlonie X4 po OC na 3,4GHz i moim Phenomie 965 na takim samym zegarze, wyniki CPU Score był niemalże identyczny co do punktu. Cache czasem gdzieś tam potrafi wyjść i pokazać, że daje przewagę, ale to nie są takie procenty, dla których warto wymieniać procesor.

 

Pamięci nie muszą być takie same, by działać w dualu. Włącz CPU-Z, zakładka Memory i po prawej jest "Channels#". Powinno być Dual.

Link to post
Share on other sites

Pamięci nie muszą być takie same, by działać w dualu. Włącz CPU-Z, zakładka Memory i po prawej jest "Channels#". Powinno być Dual.

 

Dokładnie jest dual. Dlatego edytowałem post wyżej bo sprawdziłem w CPU-Z.

 

Ale nie masz Racji :P Bo Athlon II 620 podkręcony do 3.2 jest tak samo wydajny jak Phenom II 955 na standardowych ustawieniach co potwierdzają testy :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Sam mam x3 710 na 3.2 GHz, i nie pytaj się ty nas czy musisz zmieniać tylko sam sobie na to odpowiedz :D . Jeżeli nie odpowiada ci wydajność to zmieniaj ale nie uwierzę żeby ci ten 1 rdzeń zrobił różnicę, mówię tu o grach, lepiej inwestować w grafę, co innego specjalistyczne programy korzystające z jak największej ilości rdzeni, ja mam taki sam proc jak ty i GTX 260 OC, i powoli zaczyna brakować powera ale raczej w GPU więc powoli przymierzam się do GTX470, prok spokojnie pół roku jeszcze wytrzyma.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...