Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Potrzebuję zmienić dysk w laptopie na SSD aby zwiększyć komfort. Posiadam w innych komputerach Curcial M500 128 GB, Kingston V300 60 GB (stara seria :) ). Miałem też OCZ Agility 3 60 GB, Intel SSD 530 Series 40GB  więc wiem o co biega... Laptop to HP ProBook 6560b (http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-ProBook-6560b.57276.0.html) z kontrolerem SATA II. Laptop niestety nie posiada złącza mSATA :(

 

Potrzebuję wydać jak najmniej za 120/128GB SSD. Z polecanych dysków jest nowszy od M500 dysk Curcial MX100 128 GB na kontrolerze Marvell 88SS9189, koszt ~ 275 zł - tak wiem 128 jest nieopłacalne i lepiej za ~ 400 zł kupić 265 GB, ale nie potrzebuje tyle, potrzebuję wariant ekonomiczny dla 120/128 GB.

Wpadł mi jeszcze w oko ciekawy dysk Intel SSD 530 Series 120 GB za ~ 300zł na kontrolerze LSI-SandForce SF-2281. Czy jest on gorszy od Curcial MX100?

 

Rozważam jeszcze poczekać aż wyjdzie Windows 10 i wtedy kupić do PC nowszy dysk a Curcial M500 ale musiałbym czekać ponad pół roku... 

 

Może polecicie jakiś inny dysk 120/128 GB? Zastanawiałem się nad Kingston V300 za ~ 235 zł, ale obecnie dostanie starszej serii (przed przekrętem Kingstona) graniczy z cudem...

Link to post
Share on other sites

 

 

ciekawy dysk Intel SSD 530 Series 120 GB

 

Ciekawy ? Raczej przedpotopowy ;)

 

Najtańszy sensowny SSD to Plextor M6S 128GB i nie ma tutaj co kombinować. 

Link to post
Share on other sites

+/- 4 stówy to optymalny budżet - za taka kwotę dostaniesz albo Crucial'a BX100 250GB, albo, jeśli chcesz mieć lepsze osiągi, ale kosztem pojemności - Samsung'a 850 PRO 128GB.

 

O ile nie pracujesz na bardzo dużych plikach to BX100 250GB wystarczy Ci w zupełności.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem finalnie Intel 530 Series 128 GB. Wystarcza w zupełności. Mierzyłem transfery na SATA II na PC i laptopie i są podobne w granicach 280Mbit, nawet w laptopie ciut większe... Dysk mogę polecić jeśli ktoś szuka 120/128 GB.

Jeśli chodzi o kontroler dysku to i tak laptop ma starszy kontroler SATA II więc nie widzę sensu pakować dodatkowej kasy w coś czego nie obsłuży albo co nie podniesie osiągów...

 

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

 

 

Kupiłem finalnie Intel 530 Series 128 GB.

 

Kiepski dysk za sporą kasę. 

 

 

 

Dysk mogę polecić jeśli ktoś szuka 120/128 GB

 

Lepiej tego nie rób... 

 

 

 

nie widzę sensu pakować dodatkowej kasy w coś czego nie obsłuży albo co nie podniesie osiągów...

 

Wystarczyło poczytać trochę o urokach kontrolera SF i nie pisałbyś takich mądrości. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...