Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, planuję sprzedać stary komputer i kupić coś bardziej na czasie - wszystko poniżej.

 

  • Zastosowanie komputera: Gry/Grafika
  • Maksymalna kwota: 7k
  • Których części potrzebuję: Wszystko prócz pamięci + może jakies SSD?
  • Czy będę podkręcać sprzęt? Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:1920:1080
  • Specjalne wymagania: Żadnych
  • Części z poprzedniego komputera:

           - Crucial Ballistix 2x4GB DDR3 1600MHZ CL9

           - Napęd Optyczny Samsung

  • Własna propozycja zestawu :

           - http://www.morele.net/inventory/info/VsRNFT/

 

 

Tutaj zaczynają się schody i mam kilka nierozwiązanych kwestii. Myślałem nad przepięciem ramu ze starego komputera do nowego - to samo zrobiłbym z napędem optycznym. Jak na razie pamięć nie jest zbyt potrzebna ale kto wie co bedzie za rok.

 

Komputer będzie na pewno podkręcany i rozbudowywany - być może pokuszę się nawet o SLI. Nie wiem tylko czy do dwóch kart o takim GPU starczy zasilacz 600W. Może lepiej kupić coś mocniejszego? Jeżeli tak to prosiłbym o jakieś namiary na dobre, ale przede wszystkim ciche, zasilacze. Najlepiej rzędu silver lub gold. O chłodzeniu na kartę na razie nie myślę - zobaczymy jak się sprawdzi windforce ( na starej karcie sie spisywał ).

 

Z góry dzięki za porady :)

Edytowane przez nemeyeth
Link to post
Share on other sites

Skrzynka ma być za 7k a nie ma ssd...Hahahahah dobry żart...

Ja bym to widział tak:

4690k

Z97 g43

Gtx 970 gaming od msi

Macho 140

Mx100 256gb

2tb seagate

Fractal r4

Antec true power 550W

 

Taka specyfikacja spokojnie wystarczy.

A 4790K to 500 zł w błoto jak i doplata około 1000 zł do gtx 980.

 

W moim zestawie masz procek od oc,solidne mobo spokojnie da rady,cichy cooler, solidny ssd, solidna obudowa, solidny i cichy zasilacz z certyfikatem gold, grafikę w postaci msi gtx 970 gaming z pół pasywnym

trybem pracy.

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli planujesz sli to kup

mocniejszy zasilacz i koniecznie z 80+gold.

Fakt że 980 i i7 do gier to przesada ale nie nazywał bym tego wyrzucaniem kasy w bloto

Co do ssd to plecam plextor m6s 256gb

Hdd mozna spokojnie zmienić na wd blue pare zł w kieszeni

Edytowane przez Michal1985
Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera: Gry/Grafika

 

Co to za grafika ? Jakieś większe prace ?

 

Zestaw jest strasznie mocno przepłacony. GTX 980 oferuje 10% wydajności więcej niż tańszy o 1000 zł GTX 970. Dopłata kompletnie nieopłacalna. Podobnie procesor. W grach, i7 4790K który jest droższy o 500 zł od i6 4690K nie da jakiegoś widocznego wzrostu wydajności.

 

Powiem tak, jeżeli jesteś tego świadom i oczekujesz bezkompromisowej wydajności to ok. Jeżeli natomiast chcesz zrobić zakup z głową, który to będzie opłacalny to zestaw musi pójść do radykalnej zmiany.  

Link to post
Share on other sites

Przestań się zamartwiać. Nie ma lepszego wyboru jeżeli chodzi o GPU. Mimo tej całej zadymy jest to najwydajniejsza karta graficzna w tym przedziale cenowym. Do czasu afery wszyscy chwalili i się podniecali. Kiedy tylko zmienił się "papier" zaczęła się fala herezji. Nie chodzi tutaj o samą wydajność tego układu a bardziej o politykę nV. Jak chcesz to czekaj nowe AMD które są tuż za rogiem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...