Skocz do zawartości

Losowe wyłączanie PC lub podzespołu


Recommended Posts

Witam,

Od kilku dni mam problem z PC. Praktycznie codziennie wyłącza się jakaś część w PC. Dysk przestaje pracować(lampka od HDD przestaje mrugać) i ekran się zacina i nie idzie nic zrobić poza restartem. Do tego przed sekundą odcięło mu prąd i sam się zrestartował. Martwi mnie to bo nigdy takich objawów mój PC nie miał. Nie mam pojęcia co może powodować taki stan bo wszystko było dobrze, aż do czasu. Mój PC:

i5 3470

6GB RAM(2x2GB 1.50V HyperX, 2x1GB Kingstone 1.70V)

HD7850 Asus 1 GB

Corsair HX520

Seagate ST1000DM003

Link to post
Share on other sites

Oto wyniki:

 

http://i62.tinypic.com/5yayja.png

 

http://i59.tinypic.com/29g1k54.png

 

Zasilacza niestety sprawdzić nie mogę a do innego dostępu nie mam. Dziś grałem w Mafie II. Odcięło się zasilanie i nastąpił restart. Dzieje się tak najczęściej pod obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

Napisz co to znaczy "odcięło się zasilanie"...Prąd ci wyłączyli czy zasilacz przerwał?

Ja kiedyś miałem też dziwne zachowanie kompa.Rozebrałem go "do naga" ,złożyłem jeszcze raz i chodził do wymiany na inny,...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

W programie OCCT uruchom test zasilacza może on wyrzuci jakiś błąd. Nie koniecznie zwiazany z zasilaczem, ale np. z procesorem lub kartą graficzną. Bedziesz miał też dostęp do wykresów napięć, taktowania i temperatur. Po teście zrób też to co radzi jarrino, bo problem może stanowić niedokładny styk pinów na podzespołach, który po nagrzaniu prowadzi do zaniku napięcia. W HD Tune to minimum wydaje mi się trochę niskie. Jeżeli możesz podmień przewód sygnałowy SATA.

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Artek86 takiej pomocy to ja nie chcę. Podałem wszystko a wyjeżdżasz mi z pytaniami jakbyś naprawdę się znał na temacie... Twoje pytania są zbędne, odpowiedzi też.

Skoro Ty się znasz to w czym problem? Niedopatrzyłem modelu, tyle. Inna sprawa, że napięcia polecałbym zmierzyć miernikiem ale zrobisz jak zechcesz.

Edytowane przez ArteK86
Link to post
Share on other sites

No i problem znów się pojawił. Był spokój kilka dni i nagle zaczął się zacinać PC - freeze ekranu i charakterystyczne wyłączanie płyty głównej w słuchawkach(mam na USB), dokładnie taki sam jakbym wyłączył cały PC. 

 

Najciekawsze jest to, że wyłączam zasilacz na noc, bo świecą się wtedy wszystkie diody na płycie i karcie. Kiedy z rana albo po południu włączam zasilacz w celu uruchomienia PC, wywala korki w całym domu - PC jest wyłączony, włączam tylko i wyłącznie zasilacz. Jutro zabieram się za sprawdzenie kabli, karty graficznej, procesora i RAM.

 

BTW, sprawdziłbym zasilacz od środka. Jakieś pomysły jak odkleić plomby bez żadnego śladu? Są to naklejki, ale podczas odklejania się kruszą.

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu niszczyć plomb jeśli zasilacz nadal jest na gwarancji. Wpierw sprawdź jakie masz napięcia gdy występuje ten problem. Możesz to zrobić albo przez hwmonitor albo tradycyjnie multimetrem wpiętym w molexa.

Link to post
Share on other sites

Więc, dziś wyczyściłem dokładnie cały PC. Okazało się, że kabel od CPU był słabo wpięty. Co by się nawet zgadzało bo grając w CS:GO lub Cities Skylines PC potrafił się po prostu zaciąć lub sam zrestartować. Dodatkowo zauważyłem, że RAM które powinny działać na 1.70V strasznie się grzeją. Oczywiście max jaki dostają to 1.50V, ale do tej pory nie ma z nimi problemu. Komputer działa tak jak powinien na razie. Zobaczymy co będzie za kilka dni. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...