Skocz do zawartości

Najlepsza podkładka pod mysz


Recommended Posts

Witam serdecznie , Panowie pytanie do Was , jaka jest najlepsza podkładka pod mysz ? Nie istotna jest cena ma być najlepsza ;)


 


Obecnie śmigam na ICE MAT black nd2


http://mod-planet.com/icemat-black-2-nd-edition,50.html


 


Jest ona co prawda nadal w idealnym stanie , lecz posiadam ją już chyba z 9 lat albo lepiej ...I o tyle o ile kilka lat w stecz każdy chwalił i polecal ICE MATy to teraz sprawa o nich zupełnie ucichła i nawet nie wiem czy jeszcze gdzieś na Polskim rynku można dostać, a co za tym idzie może są już lepsze podkładki materiałowe itp. I nie oplaca się już produkować ICE MATy ...


 


Bardzo prosze o odpowiedz , pozdrawiam.


Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli ten Ice Mat Ci pasuje
No właśnie nie wiem czy mi pasuje czy nie bo nie mam porównania z innymi podkładkami , jak pisalem 9 lat na niej jade ... Myślałem że mi ktoś powie że np. na dobrej podkładce materiałowej lepiej się porusza myszką niż na szklanej Ice Macie ...
Link to post
Share on other sites

9 lat na jednej podkładce?! To ślizgacze na myszcze tez pewnie nigdy nie wymieniana. Niestety 99% wszystkich "pro" graczy nigdy w życiu nie wymieniała slizgaczy. Polecam razem z podkladką wymienić je. Napisz czego oczekujesz od podkładki. Ja np lubię co 3 mies wymienić ślizgacze i używam w zależności od gier logitech g440 lub steelseries 4hd. Muszę mieć taki efekt jak by myszka po tafli lodu się ślizgała i używam tylko sprawdzonych, wytrzymałych plastików.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

9 lat na jednej podkładce?!
No kupiłem ją w 2006 roku %-) Ślizgacze wymieniłem raz :wariat: Jakieś 3 miesiące temu , kupilem 2 komplety , cale teflonowe :) Powiem Ci że jak wrzuciłem na pokład te slizgacze to nie wiedziałem co się dzieje , powiedzmy że ecześniej na starych ślizgach jak pchnąłem myszke z lekką siłą przesunela się na podkładc o 5 cm ,a na nowych ślizgaczach przejechała połowe podkładki a podkładka ma 30 cm %-) %-) %-) Na początku musialem się przyzwyczaić do jej ślizgu.Teraz po 3 miesiącach znowu jest to samo , chodzi jak wczesniej :)

 

Zastanawiam się nad 3 podkładkami.

 

1.http://allegro.pl/podkladka-logitech-g440-hard-gaming-mouse-pad-i5173306164.html

2.http://allegro.pl/podkladka-pod-mysz-steelseries-pro-gaming-9hd-i5170936051.html

3.http://allegro.pl/podkladka-steelseries-qck-heavy-dla-graczy-smycz-i5174194436.html

 

Podkładka od logitecha z tego względu że posiadam mysz logitecha MX 518

Link to post
Share on other sites

Masz możliwość zwrotu w ciągu 14 dni. Zamów sobie te które Cię interesują, a resztę odeślij. Pamiętaj, że sztywna podkładka da Ci lepszy ślizg niż miękka materiałowa. W tym wszystkim chodzi o to, żeby ruch kursora czy celownika był w pełni przewidywalny i kontrolowany. Nie wchodzą tu w grę żadne mikro przecięcia czy nierównonierne tarcie. Mało który gracz fpsowy zwraca na to uwagę więc jak już wydasz te 100 zł na podkładkę to nie żałuj chociaż raz na pół roku zmienić ślizgaczy.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o sztywne podkładki to największy ich problem to wycieranie się. Z czasem w typowych miejscach powstają płaskie miejsca tracąc chropowata fakturę. Skutkuje to tym, że myszka ma różne przyśpieszenie w różnych miejscach - w takim stanie wyrzucam podkładkę. Z doświadczenia wiem, że im nowszy model tym jest ona wytrzymalsza. Pierwsza moja plastikowa steelseriess SS wytrzymala ok 2 miesiące i chyba szybko wyszła ze sprzedaży. Steelseries 4HD mam już prawie rok i nadal jest w uzywalnym stanie. Logitech G440 idzie na reklamację, bo na środku zrobił się "łysy" placek, który szoruje dosyć mocno. Mimo wszystko G440 to moim zdaniem najszybsza sztywna podkładka porównywalna do roccat alumina.

 

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...