Skocz do zawartości

Nowy monitor do 2k 24"


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Zastanawiam się nad zmianą monitora na nowy:

Obecnie posiadam Samsung 24" TA24350

Jednak ten monitor strasznie męczy mi wzrok.

Monitora używam głównie do przeglądania internetu, w gry praktycznie nie gram.

 

Chciałbym kupić coś w 24" z cienkimi ramkami, i porządna matrycą, o ile ten budżet na to pozwoli?

Pytanko do Was:

Da radę kupić coś przyzwoitego w tej kwocie?

Czy lepiej sobie odpuścić kupno monitora w tej kwocie?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Panowie zastanawiam się czy warto wydawać 2K na monitor tylko i wyłącznie do Internetu?

 

Może warto przeznaczyć na to max 1300-1500 PLN żeby zakupić coś w miarę porządnego?

Chodzi mi o matrycę, która nie będzie męczyła oczu.

Monitor o fajnym nowoczesnym wyglądzie z cienką ramką.

 

Rzeczywiście nie potrzebnie zakładałem nowy temat:

http://forum.benchmark.pl/topic/170993-nowy-monitor-do-1300-pln-24-nie-m%C4%99cz%C4%85cy-oczu/

 

Temat będzie kontynuowany tutaj.

 

Możecie coś polecić w tej kwocie:

 

Dell U2415 całkiem ciekawy.

Mój monitor stoi blisko okna, więc w słoneczny dzień odbija się od niego słońce. Nie mogę niestety zagospodarować innego miejsca na monitor.

Link to post
Share on other sites

troche monitorow przez ostatni rok przetestowalem kilka mialem przez miesiac okolo.

Napisze ci moje osobiste odczucia:

- każda matryca poza TN ssie na maksa......Od EIZO z wyższej półki za 1,7 k do budżetówek za 650 zeta....

- flicker free pozwala dłużej siedzieć przed kompem

 

Zaraz się na mnie znawcy rzucą, że się nie znam itd. ale to moje subiektywne odczucia po przetestowaniu 11 monitorów. ( i współczuje sklepom internetowym w tym momencie), 4 sprzedałem na allegro po pewnym czasie.

 

Moja rada jest taka - monitor flicker free 120 HZ lub 144 i TN. Nic mnie bardziej nie męczyło niż obraz na IPSach AMVAach czy MVAach.  Wolę zrezygnować z kolorów kątów głębi itd w imię właśnie komfortu użytkowania - wbrew pozorom nawet jak przewijasz stronę tekstu to smużenie i inne artefakty w tych "lepszych" matrycach właśnie wielu ludzi męczą. Chyba, że z doświadczenia wiesz, że nie jesteś na coś czuły.

 

Acha i jak TNki to szukaj takiej co to ma niski poziom minimalnej jasności. Niektóre wypalają oczy na jasności na 0.

Link to post
Share on other sites

 

 

- każda matryca poza TN ssie na maksa......Od EIZO z wyższej półki za 1,7 k do budżetówek za 650 zeta....

 

Twój poziom wiedzy też ssie na maxa. Testowałeś pewnie smużenie podczas przewijania facebooka więc wybacz ale merytorycznie na nikim wrażenia nie zrobisz.

 

 

 

kilka mialem przez miesiac okolo.

 

 

 

współczuje sklepom internetowym w tym momencie

 

Na pewno po 30 dniach odzyskałbyś pieniądze, bajeczki opowiadasz kolego ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twój poziom wiedzy też ssie na maxa. Testowałeś pewnie smużenie podczas przewijania facebooka więc wybacz ale merytorycznie na nikim wrażenia nie zrobisz.

 

 

 

 

 

 

 

Na pewno po 30 dniach odzyskałbyś pieniądze, bajeczki opowiadasz kolego ;)

Naucz się czytać ze zrozumieniem.

"4 sprzedałem na allegro po pewnym czasie"

 

Testowałem w grach jak i również w testach syntetycznych. Przy okazji sprawdzając też input lag, natomiast na wychwalanych IPSach smużenie jest widoczne nawet przy przewijaniu tekstu.

 

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że jest Pan niestety analfabetą wtórnym albo idiotą albo obie te rzeczy naraz. Następnym razem proszę pomyśleć nie dwa ale 26 razy zanim zacznie Pan kogoś obrażać.

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

No przecież napisałem o Twoim poziomie merytorycznym testów. Piszesz głupoty i wprowadzasz w błąd. 

 

 

 

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że jest Pan niestety analfabetą wtórnym albo idiotą albo obie te rzeczy naraz.
 

Ja mam wrażenie, że chyba piszę z gimbusem. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...