Skocz do zawartości

Recommended Posts

zamówiłem miedziane i wentylatorek jutro format a pojutrze zamontuje wszystko :)

dam znać czy wszystko działa ^^


Chcąc nie chcąc muszę zrobić formata, człowiek się pilnuje ale zawsze jakieś syfy się zainstalują ;/ tym razem aplikacje nie chcą się już nawet ładować i strony internetowe, obecnie jestem w trybie awaryjnym kopiuje ważne rzeczy :) na dysk przechowalnie 

i z tego co wiem awaryjny ma wyłączone większość sterowników itd 

muszę wam powiedzieć że z czystej ciekawości chciałem przetestowac procesor na filmie na youtube 4k 

w trybie normalnym nie miałem płynnego obrazu a teraz wszystko jest jak powinno :) 

może jednak format sporo pomorze, w poniedziałek przychodzi mi paczka z radiatorami i wentylatorkiem już wszystko zaplanowałem jak to będzie, zmieści się ;) 

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

Unity przed formatem działało zaskakująco dobrze:o  nie spadało z 30 klatek z właczonym FXAA czy tam mmsa 

tekstury na ultra :)

zainstalowałem update 1.5 

mam do was pytanie gdy te radiatorki dużo mi nie pomogą obecnie jestem na 4.200 ghz po radzie zmniejszyłem wszystko jest jak najbardziej stabline 

 

czy warto kupić http://olx.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-2500-plyta-glowna-gigabyte-ga-z68a-d3-b3-CID99-ID9lrDd.html

 

bo sadze że wytarguje na 650zł 

Lub ewentualnie sprzedać tamta płytę główną za jakieś grosze i kupić cos do max 400zł 

nie wiem jestem zmieszany 


Unity przed formatem działało zaskakująco dobrze:o  nie spadało z 30 klatek z właczonym FXAA czy tam mmsa 

tekstury na ultra :)

zainstalowałem update 1.5 

mam do was pytanie gdy te radiatorki dużo mi nie pomogą obecnie jestem na 4.200 ghz po radzie zmniejszyłem wszystko jest jak najbardziej stabline 

 

czy warto kupić http://olx.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-2500-plyta-glowna-gigabyte-ga-z68a-d3-b3-CID99-ID9lrDd.html

 

bo sadze że wytarguje na 650zł 

Lub ewentualnie sprzedać tamta płytę główną za jakieś grosze i kupić cos do max 400zł 

nie wiem jestem zmieszany 

 

Edit  Po formacie ;) procesor działa jak należy   jedynym zonkiem jakiego spotkałem był Daying Light panowe z techlanu nie popisali się optymalizacją kartą pracuje często w granicach 60% czasami więcej gra czy to wysokie czy niskie detale ma tyle samo FPS 

za to nowy Assasins creed po 1,5 update działa zadowalająco ;) dziś zobaczę jeszcze 1.5 update dla polskiej siekanki o zombie 

na starym sprzęcie myślałem że to ma takie wymagania. ale najwidoczniej dziś trzeba czekać premiera i pół roku jak grę załatają oby nie było tego z wiedźminem 3 :( 

 

wgram zdjęcia z zamontowanych radiatorów z wiatraczkiem 

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

trudno mi odczytać temperatury 

jedynie w biosie mam CPU itd 

tak normalnie nigdzie nie mogłem wyczytać jakie mam temperatury aż do momentu kiedy zauważyłem że w 

speed fan mam coś takiego jak TEMP1 TEMP2 TEMP3 

Wiem że temp3 odpowiada za procesor więc TEMP1 czy 2 musi być sekcji zasilania ? 

bo GPU czy Core normalnie mi pisze 

 

mam coś takiego 

TEMP1

TEMP2

TEMP3

HD1

HD0

GPU

CORE

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

4,5 GHz  nie jest realne na tej płycie, podejrzewam że coś namieszałeś w biosie, i zapewne dałeś to w trybie turbo.

Poczytaj ,pooglądaj poradniki o oc FX , i co najważniejsze zrób prawidłowy format,stery itp.

Link to post
Share on other sites

Sekcja zasilania chyba nie jest monitorowana, to co widzisz może być temperatura chipsetu płyty.

Nie wiem jak to się ma do starszych płyt, ale prawdopodobnie temp2 będą okolicami sekcji zasilania a temp1 coś w okolicach mostka.

 

 

Tak już wszystko działa o niebo lepiej ;) zjechałem na 4.2 do momentu zamontowania chłodzenia na sekcji zasilania . potem zacznę się bawić.

Jeśli masz możliwość to test OCCT z AVX na wszystkich wątkach przez 30 min do 1h powinno wykazać problemy z taktowaniem jak bedą, ale zrób monitorowanie wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Doszedłem do wniosku że podziękuje AMD jakoś nie satysfakcjonuje mnie jego praca,  jeszcze nie zamontowałem chłodzenia na sekcji zasilania bo niestety nadal muszę czekać na przesyłkę.

 

Sprzedam na allegro caly zestaw już z zamontowanym radiatorem na sekcje zasilania za 450zl aby tylko zwróciły mi się koszty 

i zakupie i5 2500K 

 

Czy uciągnie jakaś płyta  stabilne 4,5 i5 do 200zł może byc używana rozglądałem się na allegro i znalazłem coś takiego 

 

ASRock Z68 Pro3 Gen3 

MSI Z77MA-S01 

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

Ogólnie niezdecydowanie i wymienianie podzespołów z tygodnia na tydzień mija się z celem, ale jesli chodzi o te płyty to jestem za MSI ze względu na chłodzoną sekcję zasilania, co napewno pomoże ci na lepsze OC !

Jeśli chodzi o OC na danej mobo z 2500k do 4,5GHz , to nikt nie jest wróżbitą i ci nie powie ile dokładnie się uda.

Link to post
Share on other sites

Zapewne masz racje z dwa tygodnie posiedzę na obecnym sprzęcie 

może około miesiące, bo wydaje mi się że nie ma sensu dokupywać płyty głównej pod tego FX i sprzedawać starej już sprzedać wszystko na raz ;) 


10421096_875159875861061_411051149325207

zamontowałem dziś może kiepsko widać, ale się trzyma OCCT 1h i 20min temp procesora 68- do max 70 stopni  ale coś się stało zamarzł mi ekran nic nie mogłem zrobić napięcie 1,41  zegary 4,5 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...