Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna [600zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rafi66,

Recommended Posts

Ta ostatnia bardzo dobrze wygląda i w dodatku na redach tylko cena 600zł.... a jak z jakością nie wiem.

W tej cenie myślałbym jednak dołożyć do przełączników topre.

Z tego co widziałem na necie łatwo wymienić przełączniki w klawiaturze jak się popsują albo na inne tylko u nas problem z dostępem do takich rzeczy.

Link to post
Share on other sites

@Ragnar Lothbrok   (moj top3 seriali :P)

 

Wlasnie wczoraj doszla klawa K70 na redach, klawiaturka super (z jednym malym ale), klawisze tez mi odpowiadaja - bardziej mi pasuja niz browny.

Mam pytanko do Ciebie Ragnarze :)

Zachowuja sie u mnie dziwnie niektore klawisze. backspace, enter, shifty- wiekszosc dluzszych klawiszy, ktore posiadaja na bokach  stabilizatory. Mianowicie te stabilizatory pod klawiszami sa luzne, przez co w/w klawisze "plywaja", wydaja dodatkowo inny dzwiek niz reszta klawiszy. Nie mowie tutaj o zachowaniu spacji, bo wiadomo, ze ona pracuje troszke inaczej.

Zastanawiam sie czy ta przypadlosc to standart w tych klawiaturach.

Tutaj mam do Ciebie prosbe, mozesz sprawdzic jak wyglada ta sprawa w Twoim egzemplarzu?

Jak cos mam czas jeszcze na zwrot klawy

 z gory dziekuje :)

Edytowane przez kalarepa
Link to post
Share on other sites

Nie ma mnie dzisiaj w domu :P  Moze postaram sie jutro cos nakrecic

Czyli wychodzi na to ze zwrot klawy :(  juz za nia tesknie :P

 

Edit : tak sobie mysle, ze ciezko bedzie mi to nagrac, ale zobacze co da sie zrobic ;)

Po prostu te plastikowe stopki (stabilizatory) sa luzne, ruszaja sie, powinny byc sztywne. Skutek jest taki, ze klawisze sie bujaja, wplywa to dosyc na mechanike klawisza.. mam wrazenie jakbym stukal w inna klawiature :(

Zaznacze, ze to nie jest ten plastik w ktorym jest umieszczony switch, tylko obok sa jeszcze takie plastiki, ktore stabilizuja klawisz...cholerstwo ma luzy, telepocze sie na strony.

 

p.s. mozesz mi zdradzic gdzie kupiles swoja sztuke ?

Edytowane przez kalarepa
Link to post
Share on other sites
Nie ma mnie dzisiaj w domu :P Moze postaram sie jutro cos nakrecic

Czyli wychodzi na to ze zwrot klawy :( juz za nia tesknie :P

 

Edit : tak sobie mysle, ze ciezko bedzie mi to nagrac, ale zobacze co da sie zrobic ;)

Po prostu te plastikowe stopki (stabilizatory) sa luzne, ruszaja sie, powinny byc sztywne. Skutek jest taki, ze klawisze sie bujaja, wplywa to dosyc na mechanike klawisza.. mam wrazenie jakbym stukal w inna klawiature :(

Zaznacze, ze to nie jest ten plastik w ktorym jest umieszczony switch, tylko obok sa jeszcze takie plastiki, ktore stabilizuja klawisz...cholerstwo ma luzy, telepocze sie na strony.

 

p.s. mozesz mi zdradzic gdzie kupiles swoja sztuke ?

Stabilizatory zawsze są trochę luźne, a redy chodzą najlzej i dlatego masz takie wrażenie, że chodzą inaczej ta spacja czy shift.

 

Jest jescze inna opcja. Będę zamawiać dla siebie switche cherry blue więc można zrobić jakieś zbiorowe zamówienie na wszystkie przełączniki, żeby wyszło taniej. Będę lutował zamiast tych stabilizatorów pełene cherry, żeby spacja, shift, enter miały ten sam skok na całej długości.

Link to post
Share on other sites

Stabilizatory zawsze są trochę luźne, a redy chodzą najlzej i dlatego masz takie wrażenie, że chodzą inaczej ta spacja czy shift. Jest jescze inna opcja. Będę zamawiać dla siebie switche cherry blue więc można zrobić jakieś zbiorowe zamówienie na wszystkie przełączniki, żeby wyszło taniej. Będę lutował zamiast tych stabilizatorów pełene cherry, żeby spacja, shift, enter miały ten sam skok na całej długości.

dziekuje za odpowiedz, uspokoiles mnie

Mialem odsylac sprzet w poniedzialek (reklamacja 14dni), jednak zostaje w domu :)

Klawa bardzo mi pasuje i juz widze, ze ciezko byloby mi sie z nia rozstac :P

Przezyje jakos to lekkie bujanie ^

Edytowane przez kalarepa
Link to post
Share on other sites

Myślę, że znajdą Ci kilka takich, napiszą, że produkt 100% zgodny i odeślą.

 

Lepiej wyjdziesz na tym jak zamówisz teraz nową żeby przyszła kurierem, tą oddasz jako zwrot do 10 dni bez podania przyczyny.

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Kurier zamowiony, odsylam sprzet jako zwrot.

Zastanawiam sie czy nie lepiej zamowic do sklepu i sprawdzic klawe na miejscu. NIe usmiecha mi sie kupowac przez neta i ponownie rozczarowac sie jakoscia produktu.

 

Podsylam jeszcze jeden filmik, czy klawa bardzo odbiega od normy ? tak naprawde najbardziej irytuje mnie klawisz "backspace"

https://www.youtube.com/watch?v=ezKoFOHUNW8

Edytowane przez kalarepa
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem na swoich redach i blue. Też mam luzy, może troszkę mniejsze ale efekt jest taki sam. Myślę, że wszystkie modele są robione tak jak twój. Na filmie widać, że switch jest stabilny a sam wiesz jak ciężko utrzymać duży klawisz w miejscu skoro ma jeden punkt podparcia. Myślę, że u Ciebie jest wszystko okej. Na koniec sprawdź czy każdy klawisz ma podobny skok i siłę nacisku - jeżeli nie czujesz wyraźnych różnic to wszystko jest okej. Np w redach masz 45g i normą jest 42-48g. Tego nie zmienisz. Byle pod palcami nie przeszkadzało.

Link to post
Share on other sites

To jest normalne. Switche bezpośrednio lutowane do pcb bardziej się gibią na boki, a mimo to uważane są za najlepsze typing keyboards.

 

Dałem pomysł na zbiorowe zamówienie switchów red, brown i blue po 0.75$ + wysyłka. Lutować pełen switch, a te stabilizatory wyrzucić. Ewentualnie wymienić sprężynki od stabilizatorów na twardsze lub rozciągnąć te obecne. Nie da się inaczej poprawić luzów.

 

To nie jest trudne. Mogę jakiś poradnik napisać :P

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Te stabilizatory wyglądają zupełnie normalnie mógłbym powiedzieć.

 

W kilku moich klawiaturach tez chodzą w taki sposób, a najlepiej można to zaobserwować celując sprężonym powietrzem w stabilizator/switch.

 

Co do klawiszy, to odbicie to inny dźwięk poszczególnego klawisza również jest normalny. Tak samo backspace czy shift że inaczej czuć czy ma inny feeling to też zupełnie normalne.

 

Miałem przykładowo 3 klawiatury CM Storm Quickfire TK (2x red, 1 blue)

 

W każdej lewy shift jest luźniejszy od prawego - w każdej z 3 sztuk. Lewy shift zawsze jest taki jakby był nadszarpnięty? w Każdej sztuce klawisz "+" na numpadzie jeśli mogę tak rzec, to przy szybkim spamowaniu klawisza "+" czuć i słychać jakby był połamany plastik albo stabilizator. Sprawdźcie sami :) 

Link to post
Share on other sites

NIGDY NIE BIERZ RAZER. Są słabo wykonane i mają chińskie przełączniki, Khalihy (gó**o nieznane). Polecam CM Stormy i Tesoro. Za 300zł masz CM Storm Quickfire TK Red Switches, sam ja mam i jest świetna i bije na głowe blackwidowa.

Edytowane przez evanios
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

 

Wygląda solidnie. Jak mówie, jeżeli chcesz praktyczną klawe i małą to polecam CM Storm Quickfire TK Cherry MX Red. Nie posiada strzałek w rodku, ale w klawiaturze numerycznej i to jest bardzo wygodne, bo prawie 1/3 klawiatury mniej, a to bardzo duzo.

Link to post
Share on other sites

 

 

@up   Wygląda solidnie. Jak mówie, jeżeli chcesz praktyczną klawe i małą to polecam CM Storm Quickfire TK Cherry MX Red. Nie posiada strzałek w rodku, ale w klawiaturze numerycznej i to jest bardzo wygodne, bo prawie 1/3 klawiatury mniej, a to bardzo duzo.

 

Zgadzam sie w 100%. Cooler Master Storm QuickFire TK Cherry MX Red to świetnie wykonana klawa - po prostu dobry wybór. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...