Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna [600zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rafi66,

Recommended Posts

Aaaa ok, bo znalazlem cos takiego i myslalem ze to to samo 

Polecasz ten ozone strike pro?

Czy polecam? I tak i nie. Jak kupisz bedziesz zadowolony, moze wkurzac troche inne podswietlenie klawiszy wsad i arrow co podobno jest denerwujace przy czestym pisaniu, bo lekko rozprasza (opinie ludzi z zagranicznych forum), natomiast sama klawiatura jest dobra, solidna ale szalu nie robi. Mozna za ta kase wybrac ciut lepiej i tu znowu powraca kwestia CM storm quickfire Rapid i. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Recenzje też są błędne, bo twoja sztuka jest ok? Zresztą, nauczysz się czytać ze zrozumieniem to pogadamy.

"Miałem ją w łapach" i pękają kapsle. Coś na zasadzie nvidia jest lepsza, bo nie miałem amd.

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Właśnie mam pytanie, czym odstaje? Bo nie wiem czy opłaca się dopłacać do tej k70. Co jest w niej lepsze? Albo inaczej skonstruuję zagadnienie: 

  • co ogólnie różni się w klawiaturach z działów cenowych - powiedzmy tych za 600+ zł i tych za 300+zł?

 

Rozważam również g710+, jeszcze mam czas na zdecydowanie do jutra/pon. Może ktoś mi wymieni co je różni? oprócz switch'ów ;)

 

Jakość wykonania poszczególnych rzeczy. K70  jak i CM'Stormy są bardzo dobrze wykonane, ale widać pewne różnice. CM Stormy Quickfire TK, Ultimate, Stealth, TriggerZ mają bardzo twarde klawisze " nie są tak dobrze zeszlifowane po bokach jak np w K70 czy innych klawiaturach.

CM Storm Ultimate, TK, Stealth nie ma podkładki, dopiero TriggerZ jest w nią wyposażony. Póki co rynek z klawiaturami mechanicznymi jest tak mały, że niektóre firmy ostro nabijają cenę tych klawiatur bo obecnie widać, że by dostać taką samą klawiaturę ale tylko z dołączoną podkładką pod nadgarstki musimy dopłacić czasami jakieś 150-200zł (śmieszna sprawa) - ale tak to wygląda, gdy produktów takich na rynku jest stosunkowo mało i nie ma kto zaniżyć ich cen, póki nie poczekamy aż wyjdą nowe modele.

 

w G710+ pękają w środku krzyżyki (tam gdzie wchodzi plastik od switcha), sam sie osobiście z tym nie spotkałem po miesiącu korzystania jednak czytałem na forum oficjalnym Logitecha że to dość popularny problem.

 

Rozbieżność cenowa między 300-600zł jest spora, jeśli naprawdę masz taki budżet, to brałbym tego K70 - dlaczego? Bardzo duża wygoda, podobają mi się głęboki spód ( jest dużo miejsca pod klawiaturą i nie ma tjb. obudowy dookoła - łatwiej jest ją wyczyścić mimo że prostota czyszczenia klawiatur mechanicznych to banał, jednak tam to jeszcze łatwiej ułatwiono bo nawet nie musisz wyciągać keycapsów, całość wygląda mega estetycznie, a klawisze są przyjemniejsze w dotyku niż obecne Cm Stormy ( nie jest to jakiś minus, po prostu spostrzeżenie bo klawiatury CM Stormu są świetne również)

 

@@ Tak to prawda, klawiatury Ducky, Filco Majestouch czy Das Keyboard są świetne. Wiele razy je polecałem, jednak w polsce ceny są szerooooooko zawyżone. W Dodatku dostajesz klawiaturę z układem klawiszy DE (nic to nie zmienia, ale niektórych razi po oczach - bo tak naprawdę to tylko nadruk na klawiszach - język klawiatury możesz ustawić swobodnie w windowsie) 

 

Klawiatury te są w Polsce ciężko dostępne to 1 sprawa, druga sprawa to taka że mimo tej jakości to wydaje mi się że 600zł bez podkładki pod nadgarstki ( dla graczy MOBA, czy MMO, RTS) to ciężka sytuacja, bo w FPS'ach takie podkładki zazwyczaj są zbędne - chyba że ktoś woli taką wygodę, jednak większość graczy FPS preferuje grę bez wristrestu.

 

 

@ Spotkaliśmy się wielokrotnie na SoloQ, RaFi :)

Edytowane przez steel116
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@steel116, No proszę :) Jakbyś mógł podać nicka to bym może skojarzył i dodał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co prawda od września praktycznie nie gram w LoLa, ale kto nie kiedy wrócę ^^

Co do klawiatur to zgadzam się ze wszystkim co napisałeś.

 

Nadal uważam, że przesadziłem z tym budżetem i będę szukał czegoś z podkładką do 400 zł powiedzmy (CM rapid i odpada - brak podkladki). Ale tak jak napisałeś rynek jest dość mały i ciężko o dobrą mechaniczna klawe w tej cenie z podkładką ;x Jutro będę coś szukał i podam propozycje bo dzisiaj już nie dam rady.

 

Korci mnie ta K70 na brownach z zagranicy, ale muszę się popytać znajomych ile za taką przesyłkę się płaci ;d

Link to post
Share on other sites
Jednak chyba wybiorę CMStorm QuickFire Ultimate. Wszyscy ją polecają a i mi się podoba, do tego nie bedzie problemu z dostaniem mx brown w polsce :) Brak tylko podkladki, ale mam duze biurko i jakos sobie poradze z tym utrudnieniem, ale zawsze moge sobie dokupic odzielnie jakąś podkladke. Za to CM nie kosztuje za dużo w przeciwieństwie do tych Ducky  ;P Mam tylko nadzieje ze mi się nie popsuje po 3 latach. 

Nadal jednak mnie kusi mnie k70 z zagranicy, bo w Polsce nie ma na mx brown. Tylko wtedy musiałbym dopłacić tą ~100 za przesylke z anglii, a w niemczech jest od 140 euro, wiec raczej biorę QF ultimate.

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Zakładam że klawiaturę będziesz ściągał z Amazon com, bo tam jej cena to coś w granicach 130$.Jest to dość kuszące ale nie zbyt opłacalne. Nawet jak użyjesz DHL i tak towar trafi na nasz punkt celny i załapiesz się na "Import Fees" Mało tego Amazon  liczy sobie kurs waluty po swoich stawkach czyli to co widać na stronie nie do końca jest tą finalną ceną bo dopiero przy zamówieniu będzie przewalutowanie. Oczywiście niekorzystne. Masz drugą opcje zamienić PLN na US ale przy aktualnym kursie jest on też nie korzystny. I jak wspominałem gwarancja tracisz jeden rok. 

Nie licz na to że jak kupisz klawie za 600zł to jest ona nie zniszczalna. Jest to sprzęt mechaniczny i jak wszystko ma prawo do wszelkiego rodzaju usterek. Tak samo jak piszę się o G710+ i jego wrodzonej wadzie. Może tak jest może nie . Ja sam mam tą klawiaturę i jest dość intensywnie używana już bez mała rok i nic się z nią nie dzieje. Loteria.

Z ultimate będziesz zadowolony, albo szukaj czegoś w śród Qpadów.jak chcesz podkładki.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Własnie poszukam czego jak wroce do domu dzisiaj ;P Bede jeszcze pisał.

 

Qpad mk-85 jest z podkładka i jest bardzo podobny do QF ultimate, tylko mx browny kosztują 100 zł więcej :P Mógłbym w sumie wziąć redy, tylko czy Qpad jest dobry jakościowo? Nie psuje się?

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Własnie czytałem, tylko ze ona kosztuje 500 zł, a jakbym miał kupować za tyle to już wole dopłacić do k70.

Chyba zostanę przy cm QuickFire ultimate ;d (Wiem, znowu zmieniam zdanie) Nie powiniem się zawieść, bo jest dobra jakościowo, brakuje jej tylko podkładki i wejść usb/mic/audio

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Ja tez lubie miec pewnosc, ze wydane pieniadze dadza mi 100% satysfakcji i rowniez co chwile zmieniam zdanie w tym temacie. Teraz sklaniam sie ku:

 

http://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=109

 

Wiec jak widzisz z TKL zszedlem na jeszcze mniejsze (60%). :) Chociaz moze poczekam na nowego Poker3, ma wyjsc 10 maja...

 

Znalazlem jeszcze jedna ciekawa firme ale cholernie sie cenia (drozsze niz Ducky!).

 

http://www.deckkeyboards.com/products

 

I nie powiem, bo podoba mi sie ten model Francium-87key ale cena chyba jest przesadzona.. nie mowiac o tym ze trudno dostepne te klawiatury.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

PRzeczytaj ten topic na forum geekhack. (jak nie znasz angielskiego to powiedz, pomoge)

 

https://geekhack.org/index.php?topic=47287.0

 

W skrocie, radza kupic XT bo jest lepszej jakosci.

 

W sumie dzieki, temu dowiedzialem sie ciekawej rzeczy...Wszystkie klawiatury z podswietleniem sa gorszej jakosci od tych bez podswietlenia, wyjatkiem sa klawiatury firmy Decks (juz wiem dlaczego takie drogie).

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze zobaczyć Zowie Celeritas Pro. Jak na mój gust bardzo fajna klawiatura bez żadnych zbędnych głupot, solidnie wykonana i jej cena w zależności od miejsca zakupu się różni. 

Dodatkowo jeżeli lubisz bawić się w moding są dostępne różne capsy kolorowe nawet chyba metalowe gdzie możesz je zakupić i zastosować w swojej klawiaturze by była dość oryginalna. Miałem przyjemność popracować trochę na Celeritasie MX RED i przyznam szczerze że bardzo fajny sprzęt. Wygląda dość oldschoolowo ale z mojego punktu widzenia to jej plus.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam!
Mam podobny dylemat, co kolega Rafi66, więc jeżeli nie masz nic przeciwko, to dołączę do tematu... może i dla Ciebie znajdzie się propozycja, przy której nie będziesz miał żadnych wątpliwości.
Otóż dla mnie ideałem jest Corsair K70... tylko ta cena jest dla mnie nie do zaakceptowania.
Dlatego pytanko... czy jest na rynku dostępny jakiś mechanik, najlepiej na MX Brown (ale niekoniecznie, jak będzie spełniała inne kryteria to mogą być Blue), z podświetleniem (obojętnie jaki kolor), wykonana z aluminium (ew. tylko wierch aluminiowy) o obojętnie jakim rozmiarze do 400-420zł?

Z góry dzięki za pomoc ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Własnie czytałem, tylko ze ona kosztuje 500 zł, a jakbym miał kupować za tyle to już wole dopłacić do k70.Chyba zostanę przy cm QuickFire ultimate ;d (Wiem, znowu zmieniam zdanie) Nie powiniem się zawieść, bo jest dobra jakościowo, brakuje jej tylko podkładki i wejść usb/mic/audio
Jeżeli grasz to zapewniam Cię, że nie chcesz korzystać z wejść audio i mic w klawiaturze :) Usb spoko, audio nie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Postanowiłem, że zostanę raczej przy CM QF ultimate. Ma dobre opinie wszystko czego potrzebuje, oprócz podkładki. Przede wszystkim jest MX brown w Polsce bezproblemowo ;) Będę zamawiał w następnym tygodniu, pewnie do tego czasu pozmieniam zdanie z 10 razy jak to ze mną ^^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...