Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.
Szukam słuchawek do gier z wbudowanym mikrofonem tak, żeby mi nie zbierał syfu z zewnątrz.
Zależy mi przede wszystkim na wygodzie użytkowania, wytrzymałości (moje Logitechy g35 pękły ;x) i dobrym mikro, do tego im dłuższy kabel tym lepiej. Co do brzemienia to nie mam pojęcia jaki mi pasuje, bo nigdy się nie interesowałem barwami dźwięku, ale naturalny/zrównoważony by mi najbardziej pasował.
Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to nie mam na myśli słuchania muzyki (choć to czasem też robię), tylko o granie w gry typu Counter Strike, gdzie np. jest jak najlepiej słyszeć kroki z jak najdalszej odległości.
Chwalę sobie w moich starych Logitechach "dźwięk 7.1", na prawdę brzmi to ładnie, do tego mikro w nich ma świetną jakość. Fajnie było by jakby ktoś zaproponował jakiś odpowiednik, który będzie bardziej wytrzymalszy i po prostu lepszy, bo już się przejechałem na typowych firmach, które produkują słuchawki "4game/gamingowe"   :(
Budżet do 300-450 zł. Musze tylko dodać, że mam zintegrowaną kartę dźwiękową, więc jeśli słuchawki będą potrzebowały dodatkowej pomocy w postaci źródła, to proszę o napisanie tego. Ale mam integre Realteka alc-1150, która jest w stanie uciągnąć słuchawki z tego budżetu (Tak słyszałem od kolegi, jakiś spec od źródeł by się przydał, żeby rozwiać/poprzeć tą tezę)
Moje propozycje to:
  • Superlux HMC631 (te dużo osób poleca)
  • Hyperx Cloud/Qpad QH-90 (Podobno to samo + tez dużo osób poleca)
  • Sennheiser PC 330
  • Qpad PREMIUM PRO QH-85 
  • AKG142 HD

Czekam na jakieś opnie o tych, albo zaproponowanie innych modeli. Może być słuchawki + mikro oddzielne, ale wolałbym headsety, bo nie pojadę na lana z oddzielnym mikro. 

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Wybrałbym hyperxy. Są solidnie wykonane i naprawdę wygodne. Grają bardzo dobrze, choć na integrze nie rozwiną swoich skrzydeł. Mikro mają odczepiane, z którym również nie ma problemu.

Superluxy mają większe wymagania co do dźwiękówki porównując ze z ''chmurkami''. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam , dobrze trafiłeś bo akurat moge wypowiedzieć się i o Superluxah HMC 631 jak i o QPAD HQ-90 :)

 

1.Superluxy HMC 631 super dzwięk , naprawde nie jeden był w szoku kupując te słuchawki w tym ja sam ;) stosunek dzwięku do ceny poprostu REWELACJA i to już fajnie gra nawet na integrze ;) Jak ktoś wspomniał wyżej aby uzyskać 100% z słuchawek potrzebna jest dzwiękówka pokroju ASUS XONAR ESSENCE ST/STX ale wtedy jest tak jak wspomniałem wcześniej kosmos :)
Także jesli chodzi o dzwiek SUPER , śmiało moge powiedzieć że graja lepiej niz nie jedne drozsze słuchawki o 100/200 zł.

 

2.Jeśli jednak chodzi o wygode nie jest juz tak kolorowo tzn.Zależy wszystko od sztuki na jaką trafimy ! Co mam na myśli ? Zamowiłem pierwsze HMC 631 czerwone i ich ucisk na głowe był straszny , skronie po 5 minutach juz bolały , po 10/15 minutach trzeba było ściagać słuchawki z glowy bo nie dało sie juz grać ... Rozciągałem na krzesle po 10h i niz jak ciasne były tak zostały , naszczęście zaczeła przerywać prawa słuchawka ( bardzo częsta awaria w tym modelu ) i odesłałem na gwarancje , przyszły mi nowe kolor szary które nie uciskają nic , dosłownie byłem w szoku :) Popytałem znajomych i każdy mówi co innego , jedni ze cisna strasznie , drudzy że nic ... Wiec potwierdza sie to co pisałem wyzej , kwestia na jaka sztuke sie trafi :)

 

3.Tutaj już minus bez dwóch zdań a w zasadzie dwa minusy.Pierwszy minus to taki że po ok godzinie grania juz boli glowa na gorze czyli w iejscu gdzie pałąk styka nam się z głowa , nie zależnie od tego jak bym ustawił sluchawki na glowie , bardziej do przodu czy bardziej w tył zawsze jest to samo , dosłownie glowa w tym miejscu boli a skóra jest mocno zaczerwieniona.Drugi minus to juz przypadłośc dosłownie w każdym modelu a mianowicie , pękające muszle , moje sluchawki mają ok 9 miesięcy a juz muszle są całe spękane , nie przeszkadza to w niczym , nie odczuwamy dyskomfortu podczas grania ale wizualnie wygląda kiepsko ...

 

Podsumowując :

 

*Jesli chodzi o dzwięk 10/10 bez dwóch zdań ;) ;) ;)

*Jakość wykonania nie biorąc pod uwage muszli 8/10 dobrej jakości materiał , nie skrzypi ani nic !

*Wygoda , komfort tutaj wszystko zależy jak trafimy , ja mimo ze trafiłem na te co nie uciskają na skronie to znowu pije pałąk , daje niestety 3/10 moim zdaniem jest kiepsko , miałem wiele par słuchawek wiec myśle że moge się obiektywnie wypowiedzieć w tym temacie ...

 

Co do QPADów HQ-90 to właśnie je będe zamawiał :) Jakość dzwięku praktycznie taka sama jak w HMC 631 czyli bardzo bardzo dobra ! Ponoć jest w nich gorsze pozycjonowanie w grach niż w HMC 631 ale ja grałem u znajomego i tego nie dostrzegam , wiec dla mnie to bzdura , po drugie duzo pro grachy gra na HC-90 własnie w CS GO gdzie pozycjonowanie przeciwnika to podstawa :)

 

Jakość wykonania lepsza niż w Superluxach , pałąk aluminiowy a góra pokryta miekkim materiałem , pograłem ok.Godziny i nic , chwilami zapominalem ze mam je na głowie - Serio :]

 

Dlatego własnie przesiadam sie z HMC 631 na HQ-90 , jakość dzwieku taka sama ale za to wygoda/komfort zdecydowanie na korzyść QPAD HQ-90 :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

Jestem teraz jeszcze bardziej przekonany w stronę Hyperx (są udoskonaleniem, dodatkowe welurki itp. i rebrandem Qpadow QH-90, a te Takstara Pro 80, które mają mega dobry dźwięk), będę zamawiał je jutro, do tego czasu mam czas na jeszcze jakieś zmiany, na pewno poczytam dodatkowo inne opinie. 

 

Jedynie co mnie nurtuje to czy opłaca się kupować słuchawki do gier za 350zł, czy nie lepiej zaoszczędzić i kupić lepszą klawe/myszkę, która daje więcej możliwości. Ale w sumie za ~200zl jedyny headset, który jest w miarę dobry to Superlux HMC631, ale @szy3ki napisał minusy, które dyskwalifikują te sluchawki :) Chyba zostanę jednak przy HyperX ^^

 

Pytanie do @szy3ki Dlaczego wybierasz Qpady, skoro Hyperx to to samo, z tym że, to jest udoskonalona wersja tychże słuchawek :) ?

http://cdn.ndtv.com/tech/images/gadgets/kingston_hyperx_cloud_headset_comparison_ndtv.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Co do QPADów HQ-90 to właśnie je będe zamawiał :) Jakość dzwięku praktycznie taka sama jak w HMC 631 czyli bardzo bardzo dobra ! Ponoć jest w nich gorsze pozycjonowanie w grach niż w HMC 631 ale ja grałem u znajomego i tego nie dostrzegam , wiec dla mnie to bzdura , po drugie duzo pro grachy gra na HC-90 własnie w CS GO gdzie pozycjonowanie przeciwnika to podstawa :)

nie no, trochę się muszą różnić ale dobrze jakbyś to opisał.

Link to post
Share on other sites
@szy3ki napisał minusy, które dyskwalifikują te sluchawki

Niestety jest tak jak pisze i to jest prawda bo kto do mnie nie przyjdzie i nie założy na głowe to juz po samym założeniu mówi "ale uciskają" :) A jak już cisną na samym wstępie to z kazdą sekundą jest coraz gorzej ...

 

 

Pytanie do @szy3ki Dlaczego wybierasz Qpady, skoro Hyperx to to samo, z tym że, to jest udoskonalona wersja tychże słuchawek :) ?

Szczerze ? To nie wiedziałem o tym %-) Za chwile poczytam i leśli to prawda że są lepsze to je zamówie :jupi: Dzieki za informacje :banan:

 

 

nie no, trochę się muszą różnić ale dobrze jakbyś to opisał.

Jasne że tak , ale ciężko mi powiedzieć bo wiesz do swoich HMC 631 jestem przyzwyczajony do ich odsłuchu , tutaj siadłem na świeżo z marszu więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć no i ja mam karte ESSENCE ST a kolega integre więc porównanie kiepskie by było :)

 

Na pewno pozycjonowanie działa na jednych i drugich tak samo to nie ma wątpliwości tutaj jest remis który stoi na wysokim poziomie :) Na pewno tony niskie są lepsze w QPADAch , lepiej łupie jak strzelamy np. z AWP bass w QPADACH jest moze na takim samym poziomie co w HMC 631 ale jego rezonans jest wyrazniejszy ( jakby dłuższe echo po oddaniu strzału ) jednym to sie spodoba drugim nie.Tony wysokie chyba też minimalnie lepsze niż w HMC 631 , jednak jest praktycznie brak tonów średnich , są jakby w tle schowane ... w HMC 631 są one wyrazne i zrównoważone , naprawde stoją na wysokim poziomie ... Ale tak jak mówie dwie inne dzwiękówki :) Z tym że do napędzenia HMC potrzebna jest dobra karta żeby wycisnąć z nich 100% , QPADy sa znacznie mniej wymagające ...

 

Z tym że tak jak pisałem wyżej , choć by sie okazało że HMC są lepsze od Qpadów ( choć nie są ) to i tak je wymieniam i tak , ponieważ ja nie moge na nich grać , łepetyna boli i myśle o sluchawkach a nie o graniu ...

pioneer se-a1000.  Używki można złapać za ~120 -160 zł .

Są to słuchawki dynamiczne - OTWARTE ... Wiec do gier gdzie potrzebna jest izolacja od otoczenia bo najmniejszy dzwiek może przeszkadzać to średni wybór ..

POczytałem na 3 forach opinie o XyperX Loud i wychodzi na to że to blizniak Qpadów QH-90 , ale kabelek w oplocie ( duży plus ) no i welurowe muszle gratis , fajna sprawa :) Więc raczej je zamówie :o:D

Edytowane przez Szy3ki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś myśli w ogóle o słuchawkach, to kupując HyperX Cloud czy też QPAD QH-90 otrzymujemy słuchawki, które łączą w sobie dobrą jakość dźwięku oraz funkcjonalność headsetu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Szy3ki

Są to słuchawki dynamiczne - OTWARTE ... Wiec do gier gdzie potrzebna jest izolacja od otoczenia bo najmniejszy dzwiek może przeszkadzać to średni wybór ..

Jeżeli mieszka w akademiku lub dzieli pokój to faktycznie masz rację. Ale to mnie w sumie mało obchodzi, autorowi tylko podrzucam coś wartego uwagi żeby uniknął taniego szajsu.

 

A tak na marginesie, co to za słuchawki masz Superlux  HMC630 ? Nigdy o nich nie słyszałem ...

Edytowane przez ladygaga
Link to post
Share on other sites

 

 

A tak na marginesie, co to za słuchawki masz Superlux HMC630 ? Nigdy o nich nie słyszałem ..

Jak nie słyszałeś nic o nich to poczytaj i wszystkiego się dowiesz ... Najlepsze sluchawki w swojej klasie ;) Cena / Dzwięk 10/10

Link to post
Share on other sites

Wczoraj widziałem że jest nowsza wersja HyperX Loud 2 , ale różnią się tylko tym że maja zewnetrzną karte dzwiekową w pilocie coś jak SIberia v2 , ale kompletnie ona nic nie daje i w każdej recenzji odradzali i pisali żeby brać zwykłe Loudy ;)


P.S Zastanawiałem się przez chwile czy nie kupić Reloop SHP-1 podobno fajne sluchawki , tylko już ok 500 zł i bez mikrofonu ...

 

https://www.infomusic.pl/test/39379,test-sluchawek-studyjnych-reloop-shp-1

 

Ale raczej na 99% zostaje przy HyperX Loud ;) Nie ma też co przesadzać i kupować słuchawek po 1000 zł , poza tym nie jestem też melonamen czy audiofilem gdzie jestem w stanie rozróżnić czy wychwycić najmniejsza różnice w dzwięku ;)

Link to post
Share on other sites

Ja to samo stary :D Też czytałem o tych Cloud'ach 2 i to tylko chwyt marketingowy na dźwięk "7.1". Jedyne co jest na plus to to, że maja lepsze mikro minimalnie :)

Ja potrzebuję headset'u bo jadę na Lana w czw do Lublina, wiec zamawiam biale HyperX'y dzisiaj jeszcze nie wiem skad, ale napisze jakbyco. 

Link to post
Share on other sites

Zgadza się ;) Z wielu recenzji wynika że są średnimi słuchawkami :)

 

Na pewno nie są średnie. To bardzo dobre słuchawki. Bardzo równe granie, idealne do studia. To najtańsze znane mi słuchawki, które nadają się właśnie do mixów.

Link to post
Share on other sites

Też zamawiam ale chyba czarne :) Cały sprzęt mam czarny albo czarno szary wiec białe średnio a poza tym boje się że miały mi zżółknie %-) %-) %-)


Na pewno nie są średnie. To bardzo dobre słuchawki. Bardzo równe granie, idealne do studia. To najtańsze znane mi słuchawki, które nadają się właśnie do mixów.

No to ja nie wiem , ze wszystkich recenzji jakie czytałem wynikało że są średnie , bez kokosów :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...