Skocz do zawartości

Zotac GTX 280 AMP! OC czy Gigabyte GTX 460 1GB???


Gość effendi360

Recommended Posts

GTX 280 jest starą konstrukcją. Gorącą, prądożerną, głośną. Nie patrzmy wstecz. :rudolph:

GTX 460 technologicznie i wydajnościowo jest lepszym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecam, choć niekoniecznie taką, jaką sam posiadam(cena). Chociaż twierdzę, że warto było wydać 900 zł, nieco podkręcona daje radę wszystkiemu.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Proszę o pomoc w wyborze karty. Która według Was jest lepsza i dlaczego???

 

Tu właściwie nie ma co porównywać - tylko gtx460. Gtx280, to stara, gorąca, prądożerna konstrukcja, do tego pozbawiona najnowszych wynalazków z dziedziny przetwarzania grafiki :rudolph:

gtx460 to na dziś świetna karta do domowych wymagań.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

no niedługo to nawet w Afganistanie czy Iraku będzie ta MSI :hahaha: jest fajna ale Gigabyte ładniejszy :)

Eee gdzie jest ładniejszy? Zresztą nie liczy się wygląd karty tylko jej możliwości, a Cyclone ma większe :).

 

no tak :) ale i tak bardziej podoba mi sie Gigabyte :P chociaż najładniejszy i tak jest referent Gigusia HD 5870 :) noooo dobra już ciiicho udajcie ze tego nie napisałem :P

Link to post
Share on other sites

@Zuberos - skąd wiesz, że jest cichszy od Gigabyte'a ? Posiadasz obie karty na stanie aby to stwierdzić? Bo ja bym sobie ręki nie dał uciąć, że jest cichszy ... a na temat MSI nie będę sie wypowiadał bo nie użytkowałem tej karty - nie miałem jej w łapkach.

 

@effendi360 - czy Gigabyte czy MSI - obie warte grzechu.

MSI ma nieco wydajniejsze chłodzenie na GPU - które wystaje poza płytkę PCB - co widać. Będzie miał o ok. 0,5 klatki więcej w 3D ze względu na 825MHz na rdzeniu. Ponoć się dużo lepiej kręci od Gigabyte'a - jednak piszę ponoć - gdyż po po prorstu nie sprawdzałem na swej skórze - nie wiedziałem też konkretnego testu MSI. Giguś posiada specjalnie dowartościowaną płytkę PCB co wpływa na lepsze oddawanie ciepła z pamięci i pozostałych elementów. Zastosowano w nim wyselekcjonowane cewki i kondensatory ( podobno te z wyższej półki ). Karta również dysponuje bardzo dużymi, możliwościami OC. - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1752440.html.

Karty będą porównywalne jeśli chodzi o głośność bądź cichość pracy.

Osobiście posiadam Gigabyte'a właśnie wersje 1GB - i mogę właśnie tę kartę z tym chłodzeniem z całą odpowiedzialnością polecić - jednak wybór zawsze leży po twej stronie:). Karta u mnie bez podnoszenia pamięci pracuje spokojnie 800/2000 ( i tu kładzie na kolana gtxa 280 )- kolega który ma też Gigusia chwali się, że ma coś koło 855/2100 - ale to poczytaj sobie w temacie tutaj (str. 11-12)http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=30&t=14634

PS: Nie ma co się pchać w starą konstrukcję

pozdrawiam Marcin

Link to post
Share on other sites

Osobiście najbardziej skłaniam się ku temu asusowi. Nie jestem zbyt wielkim zwolennikiem zabawy w podkręcanie a z tego co czytałem ta karta zaraz po palicie jest najwydajniejsza z całej serii 460tek. I podobno właśnie ma lepsze chłodzenie niż ten Palit (cichsze i wydajniejsze)

 

Poza tym on będzie siedział w obudowie Antec 900 wiec sama obudowa też go nieźle schłodzi :hahaha:

Link to post
Share on other sites

@Zuberos - skąd wiesz, że jest cichszy od Gigabyte'a ? Posiadasz obie karty na stanie aby to stwierdzić? Bo ja bym sobie ręki nie dał uciąć, że jest cichszy ... a na temat MSI nie będę sie wypowiadał bo nie użytkowałem tej karty - nie miałem jej w łapkach.

 

@effendi360 - czy Gigabyte czy MSI - obie warte grzechu.

MSI ma nieco wydajniejsze chłodzenie na GPU - które wystaje poza płytkę PCB - co widać. Będzie miał o ok. 0,5 klatki więcej w 3D ze względu na 825MHz na rdzeniu. Ponoć się dużo lepiej kręci od Gigabyte'a - jednak piszę ponoć - gdyż po po prorstu nie sprawdzałem na swej skórze - nie wiedziałem też konkretnego testu MSI. Giguś posiada specjalnie dowartościowaną płytkę PCB co wpływa na lepsze oddawanie ciepła z pamięci i pozostałych elementów. Zastosowano w nim wyselekcjonowane cewki i kondensatory ( podobno te z wyższej półki ). Karta również dysponuje bardzo dużymi, możliwościami OC. - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1752440.html.

Karty będą porównywalne jeśli chodzi o głośność bądź cichość pracy.

Osobiście posiadam Gigabyte'a właśnie wersje 1GB - i mogę właśnie tę kartę z tym chłodzeniem z całą odpowiedzialnością polecić - jednak wybór zawsze leży po twej stronie:). Karta u mnie bez podnoszenia pamięci pracuje spokojnie 800/2000 ( i tu kładzie na kolana gtxa 280 )- kolega który ma też Gigusia chwali się, że ma coś koło 855/2100 - ale to poczytaj sobie w temacie tutaj (str. 11-12)http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=30&t=14634

PS: Nie ma co się pchać w starą konstrukcję

pozdrawiam Marcin

Ciut cichszy :P Czyli nie zauważymy praktycznie różnicy, ale za to w temp jest już różnica. Co prawda to wersja 768mb ale w porównaniu z 1Gb temperatura nie wzrośnie o więcej niż 5 stopni.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 10525.html

Na MSI nie masz też piszczących cewek, a z tego co słyszałem to takowe zdarzają się na GB.

 

@effendi360 no normalna sprawa - Ten Asus ma 775 na GPU i 4000MHz na memkach - siłą rzeczy musi być wydajniejszy - jednak to trochę wyrzucenie pieniążków. To już lepiej odczekać jeszcze i kupić 470 Gigabyte w wersji Over Clocked.

No po prostu się nie opłaca bo oc do 800mhz ogranicza się do przesunięcia wskaźnika w MSI Afterburner, do tego karta pochodzi dłużej bo jest chłodniejsza i ma komponenty militarne.

 

Naprawdę najlepiej brać Cyclona chyba, że chcesz dać 900zł to MSI GTX 460 Hawk, ale to już highend i jeżeli nie bawisz się w podkręcanie to nie jest ci potrzebny.

Link to post
Share on other sites

Ciut cichszy :P Czyli nie zauważymy praktycznie różnicy

Testujący też nie zauważyli różnicy - więc to jest wyssane z palca ...

 

ale za to w temp jest już różnica. Co prawda to wersja 768mb ale w porównaniu z 1Gb temperatura nie wzrośnie o więcej niż 5 stopni.

Tego nie wiesz w odniesieniu do wersji 1GB - ja też nie wiem. Testowana jest wersja ewidentnie z mniejszą ilością pamięci. Dodatkowa pamięć to dodatkowe zużycie energii czyli więcej wydzielanego ciepła. Choć radiator na GPU jest potężny.

 

Na MSI nie masz też piszczących cewek, a z tego co słyszałem to takowe zdarzają się na GB.

Kto powiedział, że na Gigabyte są? - z tego testu wynika, że nic im nie piszczy - a jedna jaskółka wiosny nie czyni - też czytałem o tym jeden post.

 

PS: Nie zauważyłeś takiej tendencji wśród pamięci, że zawsze łatwiej podkręcić ją gdy jest jej mniej? - dlatego wersja 768MB lepsze ma OC - zresztą każda wersja GTX 460 z tą ilością pamięci będzie się lepiej kręcić od 1GB.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...