Skocz do zawartości

Nokia Lumia 735 vs. HTC desire 620


Recommended Posts

Witam. Chcę wziąć telefon w sieci Play. Zastanawiam się nad Nokią Lumią 735 i HTC desire 620. To będzie mój pierwszy smartfon - od czterech lub pięciu lat mam Nokię E52. Zależy mi na trwałości telefonu, dobrej baterii i bezawaryjności. Który z tych modli polecacie?

Link to post
Share on other sites

Lumia 735 vs HTC 610 - POMIJAM kwestię systemu :) zajmiemy się nią później :)

 

Gabaryty - L735 lżejsza i mniejsza.

Ekran - oba mają 4.7 cala, Lumia 735 ma ekran o większej rozdzielczości, jest też lepszy jeśli chodzi o czerń, jakość kolorów oraz gęstośc pikseli.

Procesor i Pamięć - identyczne, obie mają Snapdragon 400, 8 GB Pamięci wewnętrznej i oba obsługują Karty Pamięci 128 GB

Aparat Tylni - Lumia ma lepszy, mimo niższej rozdzielczości aparat tylni w L735 ma lepsza optykę Carl Zeiss, znacznie jaśniejszy obiektyw, matryca L735 też znacznie mniej szumi.

Aparat przedni - zdecydowane zwycięstwo Lumii, aparat HTC jest znacznie gorszej jakości. Przedni aparat w L735 jakością dorównuje wielu tylnim aparatom :)

Sensory - Lumia ma Gryo i kompas, HTC nie, po za tym oba mają NFC, Akcelerometr. Lumia tez po za Navstar-GPS i GLONASS obsługuje Chiński system nawigacji Beidou :) - w Polsce na dziś nie przydatny :) - podałem go dla formalności :)

Akumulator - Lumia 735 ma większy, ale nie jest to duża różnica.

 

Dodatkowo Lumia 735 posiada Ładowanie Indukcyjne (bezprzewodowe) a HTC nie.

 

Patrząc na czyste parametry Lumia 735 wypada lepiej - lepszy ekran, lepsze aparaty, więcej dodatkowych "funkcji".

 

Kwestia systemu : Windows Phone vs Android.

 

Jeśli Będziesz używał po prostu telefonu, nie Będziesz się bawił w wgrywanie, kombinowanie to zdecydowanie Wybierz Lumię 735, zwłaszcza jako pierwszy smartfon. Lumia jest bardzo prosta w obsłudze, dla osób, które używają telefonu a nie kombinują Windows jest lepszym systemem. Do tego Masz pewność, ze telefon nawet za dwa lata będzie działał płynnie i dobrze, otrzyma najnowsze poprawki. Już w tym roku Dostaniesz nowy Windows 10 Mobile.

 

Lumia 735 gwarantuje Ci święty spokój, działasz i już, z Androidem nie ma tak łatwo :) - ale jeśli Masz zamiar bawić się, kombinować, wgrywać nie oficjalny soft - to Android będzie lepszym wyborem.

 

Napisz JAK Masz zamiar używać telefonu :)

 

----

 

Igoruss: porównałeś Lumię z HTC 610 a autorowi tematu chodziło o 620 

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Smartfon - jak Lumia 735 może się przydać :) zwłaszcza jak pracujemy, odbieranie poczty, nawigacja, szybkie sprawdzenie czegoś w internecie gdy nie mamy czasu / możliwości / dostępu do komputera.

Do tego Lumia z Windows Phone bardzo ładnie współpracuje z komputerami PC - sam mam MS Office z Outlook'iem "zintegrowany" na PC w domu i pracy, Tablecie i Lumii właśnie. Kalendarz, Kontakty generalnie cały "CRM" - do tego "ekosystem" Microsoft jest 100x lepszy niż ten od Google.

 

Jedyna przewaga Google to wyszukiwarka :) która w Polsckich realiach sprawdza się lepiej niż MS Bing. Bo ejśli chodzi o chmurę, Dokumenty, Pocztę Kalendarz to MS ma je znacznie lepsze :)

 

Jeśli wiec poszukujemy sprzętu do pracy, który na dodatek można łatwo "połączyć" z Komputerem / Laptopem to Lumia wypada tu lepiej.

 

Niestety sam chętnie bym wrócił do klasycznych telefonów :) - ale za bardzo się przyzwyczaiłem do wygody i możliwości smartfona, mimo, że ponad 80% mojej aktywności to dzwonienie :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Lumia 735 vs HTC 610 - POMIJAM kwestię systemu :) zajmiemy się nią później :)

 

Gabaryty - L735 lżejsza i mniejsza.

Ekran - oba mają 4.7 cala, Lumia 735 ma ekran o większej rozdzielczości, jest też lepszy jeśli chodzi o czerń, jakość kolorów oraz gęstośc pikseli.

Procesor i Pamięć - identyczne, obie mają Snapdragon 400, 8 GB Pamięci wewnętrznej i oba obsługują Karty Pamięci 128 GB

Aparat Tylni - Lumia ma lepszy, mimo niższej rozdzielczości aparat tylni w L735 ma lepsza optykę Carl Zeiss, znacznie jaśniejszy obiektyw, matryca L735 też znacznie mniej szumi.

Aparat przedni - zdecydowane zwycięstwo Lumii, aparat HTC jest znacznie gorszej jakości. Przedni aparat w L735 jakością dorównuje wielu tylnim aparatom :)

Sensory - Lumia ma Gryo i kompas, HTC nie, po za tym oba mają NFC, Akcelerometr. Lumia tez po za Navstar-GPS i GLONASS obsługuje Chiński system nawigacji Beidou :) - w Polsce na dziś nie przydatny :) - podałem go dla formalności :)

Akumulator - Lumia 735 ma większy, ale nie jest to duża różnica.

 

Dodatkowo Lumia 735 posiada Ładowanie Indukcyjne (bezprzewodowe) a HTC nie.

 

Patrząc na czyste parametry Lumia 735 wypada lepiej - lepszy ekran, lepsze aparaty, więcej dodatkowych "funkcji".

 

Kwestia systemu : Windows Phone vs Android.

 

Jeśli Będziesz używał po prostu telefonu, nie Będziesz się bawił w wgrywanie, kombinowanie to zdecydowanie Wybierz Lumię 735, zwłaszcza jako pierwszy smartfon. Lumia jest bardzo prosta w obsłudze, dla osób, które używają telefonu a nie kombinują Windows jest lepszym systemem. Do tego Masz pewność, ze telefon nawet za dwa lata będzie działał płynnie i dobrze, otrzyma najnowsze poprawki. Już w tym roku Dostaniesz nowy Windows 10 Mobile.

 

Lumia 735 gwarantuje Ci święty spokój, działasz i już, z Androidem nie ma tak łatwo :) - ale jeśli Masz zamiar bawić się, kombinować, wgrywać nie oficjalny soft - to Android będzie lepszym wyborem.

 

Napisz JAK Masz zamiar używać telefonu :)

Wielki PLUS za opisanie specyfikacji L735! Pytanie dotyczyło jednak porównania do telefonu HTC Desire 620 posiadającego nowsze, lepsze?, podzespoły i większy 5' wyświetlacz.

 

Pozdrawiam i czekam na zestawienie telefonów wskazanych w temacie. Sam mam podobny dylemat co założyciel tematu :)

Link to post
Share on other sites
Procesor i Pamięć - identyczne, obie mają Snapdragon 400, 8 GB Pamięci wewnętrznej i oba obsługują Karty Pamięci 128 GB

Nie? HTC ma Snapdragona 410.

 

 

 

Ekran - oba mają 4.7 cala, Lumia 735 ma ekran o większej rozdzielczości

 Kolejna bzdura. Rozdzielczość jest identyczna a htc ma 5"

Post zgłoszony.

Edytowane przez nimfek121
Link to post
Share on other sites

 

Kwestia systemu : Windows Phone vs Android.

 

Jeśli Będziesz używał po prostu telefonu, nie Będziesz się bawił w wgrywanie, kombinowanie to zdecydowanie Wybierz Lumię 735, zwłaszcza jako pierwszy smartfon. Lumia jest bardzo prosta w obsłudze, dla osób, które używają telefonu a nie kombinują Windows jest lepszym systemem. Do tego Masz pewność, ze telefon nawet za dwa lata będzie działał płynnie i dobrze, otrzyma najnowsze poprawki. Już w tym roku Dostaniesz nowy Windows 10 Mobile.

 

Lumia 735 gwarantuje Ci święty spokój, działasz i już, z Androidem nie ma tak łatwo :) - ale jeśli Masz zamiar bawić się, kombinować, wgrywać nie oficjalny soft - to Android będzie lepszym wyborem.

 

Napisz JAK Masz zamiar używać telefonu :)

 

Bzdura!!!!!!!

 

Ludzie wgrywają modowany soft dlatego, że  mogą otrzymać coś więcej za darmo i nikt usilnie nie blokuje opcji grzebania przy sofcie. Chyba nigdy nie miałeś w ręku telefonu z androidem i nie porównywałeś go z windosem.

Edytowane przez cza12ster
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...