Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastosowanie komputera : Gry

Maksymalna kwota : 5000

Których części potrzebuję : Buda

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak

Rozdzielczość mojego monitora i model: - 1920x1090 SyncMaster B2430HD ale będe kupował nowy

Specjalne wymagania : Jak największa wydajność

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : 

Własna propozycja zestawu : -

Inne : ASUS P8H61-M

ASUS GeForce GTX 560TI

Intel Core i7-2600

Kingstone 2 x 4 GB 1333MHz

Seagate Barracuda 7200.11 ST3750330AS 750GB

Obudowa AKyga nie wiem jaki model 

Zasilacz AKyga 600w

To jest mój stary komp i nie wiem czy może lepiej zrobić upgrade czy kupić nowy.

O ile zwiększy się wydajność kupując nowy ile FPS-ów mi podskoczy ?

Link to post
Share on other sites

Przy nowym komputerze podskoczy dokładnie 29,34 FPS, niezależnie od konfiguracji, gry i ustawień, nie czytałeś w internecie?

Jak to obliczyć , gdzie miałem przeczytać można prosić o linka ? Czyli nie ma sensu wywalać 5 k na nowego kompa dla niecałych 30 fpsów.

Link to post
Share on other sites

Nie niema sensu wydawania 5000zł na nowy komputer. Ta I7 jest wciąż bardzo wydajna, możesz ją podnieść o wartość turbo czyli do jakiś 3.8-3.9 Ghz. To i tak wystarczy na każdą grę. Zainwestuj w modenizacje karty graficznej i dysku, i wydaj około 2000-2200zł, zyskując znaczny skok wydajnościowy. 

 

Twoja karta graficzna, chodź wciąż wydajna, to jednak już strasznie słabnie, i nie zagwarantuje działania na High/Very High w nowych grach. Zaproponowałem wcześniej przesiadkę na GTX 970. Dzięki tej zmianie  zauważysz znacznego kopa w grach, i będziesz mógł grać na maksymalnych ustawianiach przy 55-60fps. .

 

Dokup też dysk SSD, najlepiej Plextor M6 lub Samsung Evo 840/850, komputer będzie boot'ował się znacznie szybciej. Dodatkowo usprawni to ogólne działanie systemu (znacznie szybsze otwieranie folderów, stron internetowych, rozpakowywanie plików, dużo cichsza praca) .

 

Innych zapotrzebowań na zmiany tutaj nie widzę. 

 

Zasilacz spokojnie wydoła przy GTX 970, dlatego że architektura maxwell gwarantuje niski pobór prądu. 

Płyta główna, jest dość biedna, ale nie widzę sensu kupowania innej ze względu na słabą dostępność socket'u 1155, i jedynie minimalnie lepszą wydajność.

 

(sprawdź jak długa jest obudowa, od śledzia do przedniej bey'i na Dyski Twarde, Długie karty graficzne mogą się nie zmieścić dlatego trzeba będzie wymienić obudowę) 

Edytowane przez lok1995
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za dobrą rade , choć z drugiej strony tak licząc za tego kompa dostane z 1400 zł czyli musiałbym dopłacić 3600 zł . Tutaj kupując samą grafikę muszę dać 1600 zł , co mi daję 2k różnicy i mam nowy sprzęt (gwarancja) i trochę więcej FPS-ów .

Procka i5-4690 podkręcę spokojnie do 4,5 GHz zyskując sporo więcej mocy , z szybszego ramu też zyskam trochę mocy. Tego kompa mam już 4 rok i boję się że długo nie pochodzi , naprawdę ciężka decyzja , muszę jeszcze pomyśleć nad tym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...