Skocz do zawartości

Nieduży Smartfon z WP do 600zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez chudy131080,

Recommended Posts



  • mój budżet : 600zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : internet / sklep
  • nówka czy używka : nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : ~4,5"
  • preferowany system mobilny : WP
  • do czego będę używać urządzenia : internet, muzyka, podstawowe użytkowanie.
  • moje najważniejsze wymagania : Przede wszystkim nie chce kanciastego klocka dlatego preferuję lekko zaokrąglone rogi telefonu i wysokość telefonu tak do ok. 130mm. Chciałbym też dobry aparat (dobry dla mnie to 5.0+ MPX z autofockusem i lampą/diodą LED).
  • Posiadam LG L90 jest to świetny telefon, niestety zniechęcił mnie android ponieważ po roku użytkowania telefon już się zaczął wkurzająco zacinać mimo tego że nie miałem na nim zbyt dużo aplikacji  i nie były one dużych rozmiarów, przy czym pamięć RAM była ciągle zajęta w ok. 80-85% co chyba było powodem zacięć. Nie znam się ale słyszałem że WP potrafi się nie zacinać przez cały okres użytkowania mimo korzystania z wielu zainstalowanych aplikacji.
  • Jeśli są telefony w tej cenie i z tymi parametrami + zamiast WP mają androida i są znane z tego że działają długo płynnie chciałbym żebyście je też wymienili. Z góry dziękuję.

Edytowane przez Cydux
Link to post
Share on other sites

Miałem ją w rękach (prawie ją kupiłem) i to najlepsza opcja jaką do tej pory znalazłem bo byłaby idealna ale to troszke też taka cegłówka. Jest duża + ma ostre kanty co jeszcze ją wizualnie powiększa. Na + oczywiście fajne parametry ale jest po prostu za duża bo już moją L90 ciężko mi wyjąć z kieszeni z dżinsów gdy siedze a tej to pewnie nie będzie sie dało wcale, to kwestia komfortu.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

To nie wiem,Lumia 720 bo w tej cenie i z Twoimi oczekiwaniami (ma być mały) to nie widzę nic sensownego.Nowe Lumie od Microsoftu ale to już raczej bez lampy błyskowej i ze słabszymi aparatami.Patrzę i widzę że bardzo Lumie 920 staniały ale to jest również klocek no i bateria w nich to bardzo cienko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

512MB RAM-u będzie zauważalne przy wielozadaniowości, a nawet w przeglądarce internetowej. Ponadto, już dziś część aplikacji będzie niedostępna, a z czasem ich ilość powiększy się.
Taka ilość RAM-u, była minimalnym, dopuszczalnym standardem, dla Win Phone 8. Teraz wchodzi Win Phone 10 i urządzenia, z taką ilością pamięci operacyjnej, będą okrojone z funkcji. Jakich? Tego na razie nie wiadomo.

Gdyby nie te wymiary, odpowiedź byłaby prosta.

P.S.
Można spróbować doprowadzić LG L90 do porządku. Istnieje szansa, że wystarczą poniższe kroki:
https://support.t-mobile.com/docs/DOC-19481
http://www.mobiany.com/how-to-wipe-the-cache-partition-on-lg-l90.html
Warto również spróbować aplikacji "Cache defrag".

Powyższe działania, wykonane zgodnie z instrukcją, nie spowodują utraty danych.
Nie wiem natomiast, czy LG L90, posiadał funkcję TRIM. Jest ona odpowiedzialna, za dbanie o pamięć naszego smartfona. Bez niej, urządzenia zwalniają po jakimś czasie. Niestety, jej "instalacja" wymaga root-a, a więc może być problematyczna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po namyśle i przeczytaniu powyższgo posta odpuszczam lumie 720. Patrzyłem za lumią 820 ale na allegro wydaje mi sie że w cenie 500-700zł są same chińczyki, niby ludzie gwarancje dają ale to chyba i tak nie najlepszy pomysł. Chyba rynek smartfonów nie dorósł do moich wymagań :D.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...