Skocz do zawartości

AMD R9 290x vs GTX 970


Recommended Posts

Witam, która kartę lepiej wybrać patrząc głównie na wydajność, na dalszym miejscu są cisza i temperatury. Oczywiście pod uwagę biorę tylko karty z autorskim chłodzeniem.

Czy sens jest się pchać teraz w te karty patrząc na kurs dolara czy poczekać?

Jak już taki temat był w ostatnim czasie to proszę o usunięcie bo mogłem przeoczyć.

Link to post
Share on other sites

R9 290X ma prawdziwe 4GB VRAM, to jest znaczna przewaga :v Ale lepiej poczekać na nowe karty, będą przystępne cenowo i na pewno o wiele lepsze od kart nvidii.

Jeżeli grywasz na msaa to dopiero i tylko wtedy naprawdę potrzebujesz więcej niż 3,5GB Vram. Inaczej lezy to odłogiem. 

Było tryliard razy poruszane to na różnych portalach. GTX 970 NIE traci na tym, że ma 3,5 GB Vram ponieważ nie jest kartą do gry w 4K + ultra. Tak samo nie jest kartą do wszystkich wodotrysków i ogółem szaleństwa.

Ale to offtop.

 

Co do pytania 290x czy gtx 970 - obie karty sa porównywalne a przewaga GTX'a jest praktycznie marginalna w tym przypadku, chociaż istnieje -tym bardziej w rozdz. wyżej od zwykłego HD (jak to zabrzmiało... ZWYKŁEGO :D)

Jak to kolega ujął lepiej poczekać na nowe radeony, może wprowadzą coś wydajniejszego w przystępnej cenie, to się sam skuszę nawet :D Nie ulega wątpliwości że przyjdzie poczekać, ale i ceny zejdą w dół.

Aktualnie kurs dolara zawyża lekko ceny w całej europie, więc lepiej i tak przeczekać. 

(kupiłem ZOTAC'a 970 za 300 euro, teraz ta sama karta 350 w tym samym sklepie i nie niżej O. o --- kupiłem ją niecałe 2 miesiące temu)

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/nvidia-geforce-gtx-970-vs-radeon-r9-290x

Edytowane przez Me.Sasha
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy sens jest się pchać teraz w te karty patrząc na kurs dolara czy poczekać?

 

Nowe Radki mają wyjść ponoć dopiero w połowie roku, wersje autorskie najczęściej zaczynają być szerzej dostępne na kilka tygodni po premierze, więc jeśli celowałbyś w serię R9 3xx to musiałbyś się wstrzymać z zakupem +/- do lipca. 

 

Jeśli chodzi o kursy walut - niektóre przewidywania mówią nawet o cenie 5zł za dolara, nie spotkałem się w ostatnim czasie z prognozą drastycznego umocnienia się PLN - pod tym względem lepiej raczej nie będzie.

 

Co do wyboru - mój głos idzie na 970-tkę, nawet uwzględniając "jedynie" 3,5GB pamięci.

 

Pod względem wydajności to układy bardzo porównywalne, ze wskazaniem na NV, która najczęściej ma również zdecydowanie lepszy potencjał OC. 290X, nawet z autorskim chłodzeniem, to grzałki i za dużo ponad stock takiej karty nie wykręcisz. 

 

970-tka nie potrzebuje dużo prądu, a podbicie rdzenia o 200 MHz to w zasadzie standard.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Najważniejsze pytanie czy celujesz w nowe karty czy używane, bo jeśli używane to wybór jest prosty 290x, Radka idzie już kupić z dobrym chłodzeniem za 1100 zł na długiej gwarancji, 970 jest mało używek bo karta jest świeża i jak już coś jest to schodzi po 1350 zł więc oszczędność jest duża bo aż 250 zł. A jak bym miał kupować nowe to wybrałbym 970 ze względu na niższy pobór prądu i dx 12 który może kiedyś się przydać, ceny nowych kart są podobne.

Edytowane przez matizab
Link to post
Share on other sites

290x za 1100zł na gwarancji właśnie ciężko dostać z dobrym chłodzeniem i na gwarancji w ,,normalnym,, sklepie. Do gtxa nie ukrywam że coś mnie ciągnie ale świadomość że w dniu premiery był tańszy jak teraz człowieka dobija :P

Link to post
Share on other sites

290x za 1100zł na gwarancji właśnie ciężko dostać z dobrym chłodzeniem i na gwarancji w ,,normalnym,, sklepie. Do gtxa nie ukrywam że coś mnie ciągnie ale świadomość że w dniu premiery był tańszy jak teraz człowieka dobija :P

 

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-290xoc-4gb-ddr5-i5175742039.html   

 

tutaj z gościem pogadaj może sprzeda za 1100zł

 

Ale niestety nie zapowiada się żeby coś taniało na razie jak obserwuje rynek to coraz bardziej wszystko drożeje :) a czekać kiedy stanieją to można w nieskończoność.

Edytowane przez matizab
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
A na co w samochodzie przekłada się niższe zużycie paliwa ?

gadasz bzdury  

 

 

9:48s 

tutaj masz czarno na białym 

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

780 to raczej ostateczność ale tak myślałem do 1100zł  , a ostatnie pytanie odnośnie gtxów 970 mini ? Czym się różni od ,,zwykłych,, ? Według testów to z wydajnością jest tak samo albo bardzo podobnie .

Link to post
Share on other sites

Mini różni się krótszym laminatem - pod obudowy mniejsze ;)
Poza tym, z doświadczenia mówię że posiadają mniejsze możliwości OC (na czymś muszą stracić) i lubią się szybko grzać. Bardzo szybko. Osobiście kiedy kupiłem 970 nie byłem świadom że to wersja mini - po czym wymieniłem na pełnoprawną 970 ponieważ mini wygląda w większych obudowach... fatalnie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...