Skocz do zawartości

Problem z R9 290x2 Devil 13


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez keczu,

Recommended Posts

Witam , mam problem. Karta kupiona niecaly miesiac temu, gram sobie dzisiaj i nagle komp mi sie wylaczyl, zero mozliwosci ponownego uruchomienia. Dioda na plycie sie swieci. Po wypieciu zasilania z karty , wszystko sie wlaczylo na zintegrowanym gpu. Zasilacz daje 12v na laczach PCI-e ,sprawdzalem multimetrem.  Podpinam karte spowrotem i moze na sekunde zakreca sie wentylatory , a potem juz nic. 

Musze byc pewny ze to karta nie zasilacz zanim ja wysle, ale moze ktos mial podobna akcje?

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś zmienić slot PCI-e? - działa? Uszkodzony slot pcie
Spróbuj odłączyć od zasilania wszystkie dodatkowe HDD, Wentylatory, diody, katody itp. - działa? Zasilacz utracił moc.

Sprawdź inny zasilacz lub inną kartę graf. - Odpowiedź jest oczywista :)

Link to post
Share on other sites
Próbowałeś zmienić slot PCI-e? - działa? Uszkodzony slot pcie Spróbuj odłączyć od zasilania wszystkie dodatkowe HDD, Wentylatory, diody, katody itp. - działa? Zasilacz utracił moc. Sprawdź inny zasilacz lub inną kartę graf. - Odpowiedź jest oczywista

 

Z inna karta wszystko jest ok, tylko ze to gt730 wiec zasilanie bierze tylko z lacza na plycie. Wyglada mi na zasilacz nawet cos slychac , jakby sie przeciazeniowo wylaczal.  Moj obecny zasilacz:

http://www.techpowerup.com/reviews/Club_3D/CSP-X1200CB/

Zamowilem juz drugi, najwyzej oddam. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

 

 

Po wypieciu zasilania z karty , wszystko sie wlaczylo na zintegrowanym gpu.
  Już tutaj masz rozwiązanie problemu. Dla pewności skombinuj od kogoś coś bardziej prądożernego jeżeli nie jesteś całkowicie przekonany.

 

To nie gtx i nie ma tylu zabezpieczeń

GTX'y też się palą, właśnie z tego względu że mają tyle zabezpieczeń i sobie ludzie pozwalają.
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Już tutaj masz rozwiązanie problemu. Dla pewności skombinuj od kogoś coś bardziej prądożernego jeżeli nie jesteś całkowicie przekonany.

Nie ma nic bardziej prondozernego. :) 

 

 

Za duzo jej vgpu i pawer limit przywaliłeś przy oc .

Komp mi sie wylaczyl podczas grania, bez OC. Fakt ze dzien wczesniej zrobilem jeden "Fire Strike" z 1100mhz na rdzeniach i podniesionym napieciem, ale potem karta jeszcze chodzila pare godzin i tak samo nastepnego dnia.

Karta jest nowa , wiec na gwarancje , a zasilacz i tak mi sie przyda jak cos. Ten co mam mial juz jakies akcje z wentylatorem na max w spoczynku.  


 

 

To nie gtx i nie ma tylu zabezpieczeń

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Z inna karta wszystko jest ok, tylko ze to gt730 wiec zasilanie bierze tylko z lacza na plycie. 

 To miałem na myśli. Byś sprawdził zasilacz na czymś mocniejszym dla pewności.

 

 

 

dam111111, dnia 18 Marz 2015 - 14:29, napisał: To nie gtx i nie ma tylu zabezpieczeń
:D

 

Miał zapewne na myśli nowe 9xx kiedy zaczynamy mówić o Twoim r9 290.

Link to post
Share on other sites
Pewnie miał na myśli że następnym razem musisz uważać z OC aby nie przesadzić.

Karta jak padla nie byla podkrecona. Ostatni 3D mark robilem dzien wczesniej, zadnch problemow, potem karta chodzila jeszcze caly nastepny dzien .Wczesniej mialem dwie R9 290 wiec wiem chyba jak to podkrecic. Power Tune nigdy nie ustawiony byl wiecej jak 35% i to raz. To i tak troche mniej niz we wszystkich testach OC tej karty i na forum wlascicieli w UK. Porostu sie zepsula i tyle. Nic wielkiego. 

Ta karta przy moim monitoze nie potrzebuje OC.

I nie potrzebuje porady co do OC karty bo nie o to pytalem jak zakladalem temat. Nic do ciebie nie mam , ale dam111111 to zwykly idiota i trol. Tu masz przyklad.

http://forum.benchmark.pl/topic/167372-problem-z-r9-290/

Porada co do napiecia w R9. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

I wszystko pieknie ,dostalem nowke karte, ale jakos ja dopiero zainstalowalem bo gralem w jakies starocie na mojej starej GTX 295. 

Kurde AMD naprawde ogarnelo crossfire, FC4 na maxxxx ustawieniach z AA itp. ponad 70~80 fps, nawet jednego przyciecia wszystko fajnie. 

Pogralem kilka godzin komp mi sie zrestartowal, potem wstawal na chwile i sprawdzal dysk i tak w kolko, kilka BSOD. Nowa instalacja W7 nic nie dala teraz zasilacz odcina przy probie startu. 

Wiec drugie RMA, GTX 295 spowrotem do budy i dalej gramy w FC2 i GRAW 1 i 2 .  :rotfl:

Po trzeciej wymianie oddadza mi kase. :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko co? Po pierwszej karcie zmienilem zasilacz na XFX Pro 1050W z jedna szyna zasilajaca ,bo mialem taki z czterema. Wsadzilem wszystko do wiekszej obudowy , komplet wentyli na max jak gram bo halas mi nie przeszkadza. Bez karty lub ze starym GTX 295 wszystko wraca do normy. Nawet gniazdko i kabel zasilajacy podmienialem :roll:

Temperatura na rdzeniach nigdy nie skoczyla ponad 80~85 stopni. 

Karta doslownie zrobila jednego FireStrika bez zadnego OC i ze dwie godziny  FC4 z przerwami.  :o . Najgorsze jest to ze teraz tez mi przysla taka sama.

Devil 13 7990 mial problem ze zle fabrycznie zalozonym chlodzeniem ,a jednordzeniowe karty tego producenta mialy w niektorych modelach jakas tania zle nakladana paste, ale to chodzilo o temp. rdzeni. Tu pada cos na plytce.   

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...