Skocz do zawartości

PRAWIDLOWE ROZMIESZCZENIE WENTYLATORÓW W BUDZIE


Recommended Posts

Ułożenie jest dobre z wyjątkiem wentylatora na bocznej ściance, ponieważ obydwa powinny wdmuchiwać zimne powietrze, bo od wyciągania ciepłego są te na górze i z tyłu.

Dokładnie, dodatkowo obróciłbym cooler na procku, tak aby wydmuchiwał powietrze wprost na tylni wentylator.
Link to post
Share on other sites

wiatraki na bocznym panelu i te na gorze ustaw na niskie obroty bo inaczej moga zabierac powietrze temu z procka - tam musi byc zachowany przeplyw przez oba radiatory.

wiatrak z tylu obudowy niech chodzi na wiekszych obrotach niz ten na procesorze bo bedzie go "dusil".

zle ustawienie moze doprowadzic do szybszego zuzycia sie ktoregos z wiatrakow ( temperatura pracy i takie tam ).

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kurde, masz więcej wiatraków niż ja ;) Ogólnie to koledzy dobrze radzą, ale ja mam inną radę. Spróbuj różnych kombinacji i monitoruj temperatury. Nigdy nie wiadomo jak to wygląda w rożnych obudowach i zestawach. Ale teoretycznie jest tak jak możesz przeczytać wyżej.

Link to post
Share on other sites

Dokladnie junior masz tu racje czym wiecej tym wieksze zawirowania jesli jest zle rozmieszczenie wentylatorow,ale w tym wypadku mam duze pole manewru biorąc pod uwage nawet gdy obruce cooler na procku w przeciwnym kierunku,boczny gorny odpiołem,wspomne ze ta buda cooler masters ma w cenie do 300zł najwieksze gabaryty i zamontowanie wentylatorów bo az 9 przyda sie naprawde w upalne dni,nie biore pod uwage zasilacza i coolera na procku

Link to post
Share on other sites

zrób tak jak torture tutaj pisał...

ja tutaj radze dwa ustawienia:

-góra i tył wyciąga reszta do środka... przy górnym boczny wyłączonym lub wrzuconym jako drugi na górę i także wyciąga...

-ten znacznie lepszy jak sam wiesz karta graficzna przedziela obudowę na dwa....

dolna część obudowy (dolny do środka przedni do środka boczny-dolny na zewnątrz

górna część obudowy (górny na zewnątrz, tylni na zewnątrz, boczny górny do środka i na procesorze tak jak jest do góry)

 

te drugie rozwiązanie było by najlepsze...

 

.edit

i szkoda że przedni wiatrak ma takie małe pole do popisu... bo przez te dziurki to on wiele nie zdziała spróbował być coś z tym zrobić...

Link to post
Share on other sites

odpiolem gorny na bocznej sciance i pytanie czy zamontowac go na srodku frontu tak by dmuchal na karte i sciagnąc sledzia by cieple powietrze wylatywalo z tylu budy,jak sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy ta sztuczka ze śledziami nie zepsuje sprawy. Śledzie masz zdejmowane, więc możesz wypróbować opcję bez i z. A montaż z przodu to dobry pomysł. Tylko, że wtedy możesz mieć za dużo wdmuchujących, ewentualnie odpal tego drugiego u góry ;)

Link to post
Share on other sites

a ja mam 2 arctic cooling 80 mm w obudowie i nie wiem czy wciągają czy wyciągają powietrze ;) z obu stron podobnie dmuchaja i nie umiem tego ustalic :?

 

po mojemu to wystarczyłoby popatrzeć na kształt łopatek i uruchomić choć jedną szarą komórkę..

Link to post
Share on other sites

Co to za obudowa???

Wg mnie Coolermaster centurion 690 Dominator, ale mogę się mylić ;)

 

Ja bym sprawdził taką opcję wentylacji:

boczne odkręcić i ściankę czymś zasłonić (żeby cyrkulacji nie zaburzało,

tylni wentylek tak samo, też czymś zasłonić,

uruchomić tego na górze (żeby 2 działały),

no i sprawdzić jak się maja temperatury.

W przyszłości planuję sobie taką budkę sprawić i wg mnie taka konfiguracja wentyli byłaby optymalna (ale skoro masz tą obudowę, to można sprawdzić jak to się odniesie do temperatury ;)

Link to post
Share on other sites

Tak jest to coolermasters CM690,no mozna prze roznie tu kombinowac zwazywszy ze buda na to pozwala ale cza jak najlepszy uzyskac efekt,wiec sprawdze tą metodą co opisalem wyzej

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...