Skocz do zawartości

i5 2400/2500 do starego poczciwego socketa


Recommended Posts

Mam plytke bodajze MSI H67-MA (coś tam), nie da sie na niej podrekcac. Siedzi w niej i3-2100 I ZAMULA STRASZNIE. Mam 4 GB ramu i r7 260x karte graf. 

 

Pytania

1. Czy od i3-2100 na i5-2400 poczuje wyrazny skok wydajnosci?

2. czy warto dokladac do 2500 (i tak wersja bez k bo nie chce wydawac narazie kasy na plyte) 

3. czekać, zbierac na nowa plyte glowna na nowym sockecie i nowy procek? I ile wtedy szykowac kasy?

4. Bylbym bardzo wdzieczny jesli podeslalibyscie mi aukcje na allegro i ogolnie wyjasnili czy procesor UZYWANY (bo teraz same takie tam są z tej serii moge brac w ciemno czy raczej moze byc z nim cos nie tak) bylby ok. Chłodzenie mam od i3-2100 wiec chyba da sie je zamontowac tez przy tamtym nowym procku?

5. Czy sprawa z procesorem wyglada tak ze zdejmuje stary, zakładam nowy, wlaczam kompa i gitara, czy cos trzeba bedzie kombinowac?

 

 

DZIEKI Z GORY, POZDRAWIAM :)

Link to post
Share on other sites

A rozwiniesz slowo zamula??? O co konkretnie chodzi? Co do zmiany procka szukasz proca pod dany socket, sciagasz chlodzenie, wyciagasz proca, wkladasz nowego, zapinasz chlodzenie... jesli nie dziala to wkladasz starego, aktualizujesz bios i probujesz raz jeszcze :) roznice odczujesz na pewno w grach gdy zmienisz na i5... czy warto isc w nowy socket? Jesli Cie stac to na pewno :) ale na i5 jak juz... zmiescisz sie w 1000,-

Edytowane przez przemusss1990r
Link to post
Share on other sites

Siedzi w niej i3-2100 I ZAMULA STRASZNIE

Jestem pewien że nie jest to wina procesora a np. brak SSD.

 

 

1. Czy od i3-2100 na i5-2400 poczuje wyrazny skok wydajnosci?

Zależy do czego używasz komputera. Pewnie do gier. A więc zależy w co grasz. Jak w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Dota itp. to owszem będzie skok wydajności ale zbytnio nie ma sensu i5 do takich gier ponieważ i3 sobie z nimi spokojnie poradzi. Jak BF, Far Cry itp. to wymiana na i5 ma sens.

Nawet zostań przy 1155 i kup jakieś i5 np. i5 2400. Spokojnie da rade w najnowszych grach.

Edytowane przez Damian99PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz co akurat sam posiadam 4 GB ram, kartę  mam MSI GTX 560 TI i procesor i5 2300 i też zamula ale wydaje mi się że to pamięć ram dzisiaj jak już miałem przeglądarkę + 1 grę w tle to potrafiło mi myszką lagować w środę kupuje 4 GB ram i będę miał 8 to mogę dać znać czy mi np pomogło ale na bank będzie to ram :) bo w 2 kompie mam Asus GTX 560 TI i5 2400 i 8 gb ram i już tam śmiga wiec myślę że to przez te  4 GB .A co do twojego procesora i3 to jest dobry tylko że wiadomo jeżeli chcesz grać w nowe gry to warto jednak na te i5 przeskoczyć tak jak pisał kolega post wyżej :)

Edytowane przez rrwwjunior
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzieki wam wszystkim ! :) 

 

co radzicie? w ogole do mojej plyty glownej moge dolozyc ramu? i czy rzeczywiscie to moze byc to? jak przeczyscic dysk? czy warto kupic sdd i przeinstalowac tam system? jakie programy sciagnac zeby zrobic diagnostyke mojego sprzetu i zeby cokolwiek sie dowiedziec, no i jak go odmulic?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...