Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, dzisiaj sprawdzalem jedną z gierek i w pewnym momencie ścięło mi dźwięk oraz obraz tak jakby za chwilę miało wywalić bluescreena.. Po 10s. komputer się wyłączyć i od tamtego momentu komputer nie startuje kompletnie odlala się diody na płycie głównej, wiatraki startują, dysk twardy coś tak działa i nic...

 

CPU: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz
MOBO: AsRock Z68 PRO3B3 Gen3
GPU: MSI GTX 760 2 GB
RAM: 2 x 4GB GodRam
Zasilacz: OCZ MODXSTREAM-PRO 600W
Obudowa: SilentumPc Brutus 410
 
Dysk twardy, zasilacz oraz karte graficzna sprawdziłem na innym komputerze i działają. Swoją teorię opieram że zepsuła się płyta główna bądź procesor.
 
Byłbym wdzięczny za pomoc.
Link to post
Share on other sites

Komputer był podkręcony???

Wyjmij na minutę baterię podtrzymującą bios na płycie głównej (komputer musi być odłączony od zasilania). Może to coś da ja przywrócą się standardowe ustawienia.

Czy komputer daje jakiekolwiek oznaki życie, np. kręcą się wentylatory lub świecą jakieś diody???

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem wcześniej na wbudowanym wyświetlaczu na płycie głównie pokazuje temp, , wentylatory działają. Zero jakich kolwiek dźwięków ( dopiero przy wpieciu ramu )
Nie komputer jeszcze nie był pokręcany.

Link to post
Share on other sites

Poprzekładaj ramy, sprawdź je w innym kompie. Spróbuj włączyć kompa najpierw tylko z jedną kością, później tylko z drugą.

Najlepiej, gdybyś pożyczył mobo i posprawdzał wszystkie podzespoły z tym pożyczonym mobo kompie.

Edytowane przez Stahu Jones
Link to post
Share on other sites

Próby z ramem robiłem na samym początku.

 

Reset biosu także nic nie dał.

 

No własnie też tak planowalem by przetestować procek bądź płyte ale nie stety nie mam na czym ;/

Wyjmowałeś pojedyńczo kości i próbowałeś każdej kombinacji? Masz podłączony speaker do płyty głównej, wydaje jakieś dźwięki?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...