Skocz do zawartości

Monitor dla emeryta


Recommended Posts

Potrzebuję monitor wyłącznie do przeglądanie internetu  ,ponieważ mam wadę wzroku.,najlepiej z dużym pikselem.

 

Zobacz jeszcze NEC EA224WMi oraz EV2336W z naciskiem na ten drugi

 

 

Rozmiar piksela:

NEC MultiSync EA224WMi - 0.247 mm

Eizo FlexScan EV2336W - 0.2655 mm

 

Poza tym, czy ww. NEC ma technologię Flicker-Free?

Lepsze te, które autor tematu sam wymienił. Oba mają po 0.282 mm i są pozbawione migotania. Zresztą moim skromnym zdaniem ratio 16:10 jest przystępniejsze od 16:9, zapewnia większy komfort użytkowania.

 

Też mam dylemat, który wybrać, bo sam chcę kupić któregoś z tej dwójki. Patrząc na specyfikację, wydają się identyczne lub bardzo podobne pod wieloma względami...

 

Tu jest trochę opisane odnośnie Eizo:

http://forum.benchmark.pl/topic/124389-eizo-ev2216w-czy-nec-ea223wm/

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma wadę wzroku to trzeba nosić okulary, co ma do tego rozmiar piksela ? Można sobie rozdzielczość obniżyć. 

16:10 jest wygodny ale też takie monitory są droższe. 

NEC EA224WMi oraz EV2336W monitory może i dobre,ale jestem zainteresowany monitorem 22  cale o ekranie 16:10 Jak napisałem jestem emerytem noszę prawidłowe okulary i od paru lat jestem pod opieką poradni okulistycznej.Czekam na podpowiedż jaki nowy monitor  o okranie 22 cale 16:10 w cenie do 1200 zł  będzie  odpowiedni.

Link to post
Share on other sites
Napisano wczoraj, 17:38 lor3ddr8d, dnia 16 Marz 2015 - 15:48, napisał: Można sobie rozdzielczość obniżyć.    na LCD  

 

Masz racje, zapomniałem, że Windows nie skaluje poprawnie. 

 

 

 

im większa plamka tym większa czytelność fontów

 

I większe mydło. Z resztą autor ma wadę wzroku, którą korygują okulary.  

 

 

NEC EA224WMi oraz EV2336W monitory może i dobre,ale jestem zainteresowany monitorem 22  cale o ekranie 16:10 Jak napisałem jestem emerytem noszę prawidłowe okulary i od paru lat jestem pod opieką poradni okulistycznej. Czekam na podpowiedż jaki nowy monitor  o okranie 22 cale 16:10 w cenie do 1200 zł  będzie  odpowiedni.

 

Takie nie są produkowane, został tylko EV2216W ale to taka sobie propozycja. Ja też mam wadę wzroku i nie mam problemów z patrzeniem na na rozdzielczość 1920x1280 na 24". 

Rozważ EV2455 bo to moim zdaniem świetny monitor biurowy. 

 

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

przy poprawnie ustawionym ClearType jest tylko lepiej

 

 

 

 

to nie do końca tak działa

Dziękuję za odpowiedzi.

Z tego wynika,że nie ma obecnie w sprzadaży  monitora 22  cale  16:10 godnego polecenia/oprócz  bardzo drogich a przeznaczeniem do grafiki/.Chyba rozważę kupno monitora 24 cale 16:10 ,w cenie  do  1200 zł. z przeznaczeniem do przeglądania internetu.Może ktoś podpowie jaki monitor  będzie  najmniej szkodliwy dla oczu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...