Skocz do zawartości

Myszka do gier mmorpg i codziennego użytkowania, do 400


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Akcedi,

Recommended Posts

Jako że klawiaturę już kupiłem to teraz pora na myszkę oraz podkładkę.


 


§  Budżet:400


§  Jakiej myszki obecnie używasz: zwykłej za kilkadziesiąt pln


§  Jaką masz obecnie podkładkę: brak


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: nie wiem


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły):mmorpg


§  Ile przycisków używasz w myszce:zwykła nie ma zbyt wielu :) ale chciałbym, żeby miała dodatkowe na makra


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: duża dłoń


 


Chciałbym żeby miała dodatkowe przyciski oraz możliwość tworzenia makr. Bez różnicy przewodowa czy bezprzewodowa. Ale wolałbym z kablem.


Edytowane przez goompas
Link to post
Share on other sites

W przypadku G600 ulokowanie przycisków bocznych jest tak rozłożone że połowy z nich nie jesteś w stanie wykorzystać. To samo się dzieje w przypadku Razer Naga. W M95 takiego problemu nie ma można śmiało korzystać z pełnej opcji przycisków, dodatkowo mysz jest bardzo solidnie wykonana. Sam ją posiadam i użytkuje w grach takich jak MMO np GW2, czy RPG a nawet gram nią w RTS.

W tym wypadku będziesz musiał indywidualnie podejść  do kwestii wyboru czy w G600 niewykorzystanie wszystkich przycisków jesteś w stanie zaakceptować. Ja natomiast myślę tak, że skoro wydaje kasę na produkt to staram się dostać w zamian coś co wykorzystuje w 100%.

Link to post
Share on other sites

Mi się właśnie wydawało, że nie dam rady wykorzystać wszystkich przycisków w M95. Musze w takim razie jeszcze raz obejrzeć kilka filmów.

W sumie mam słuchawki i klawiaturę Corsaira, więc myszka byłaby do kompletu.

Edytowane przez goompas
Link to post
Share on other sites

Tutaj to już nawet nie chodzi o komplet. Tylko bardziej jako użyteczny produkt. Jak masz możliwość to sugerował bym wskoczyć do MM i sprawdzić te myszy na własnej skórze, jeżeli masz obawy. Są to dość popularne myszy więc MM powinna mieć je wystawione.

A jak nie to nawet jak weźmiesz coś z neta masz 14 dni na zwrot towaru bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Dość bezpieczna strefa tak na marginesie:)

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem w sklepie i jednak G600 nie jest dla mnie. Może i bez problemu dosięgam do przycisków, ale kciuk dziwnie na nich leży i ciężko jest wcisnąć odpowiedni z tych środkowych. Najbardziej odpowiadały mi takie z 3 przyciskami po lewej i dwoma dodatkowymi na lewym przycisku. Nie było niestety M95 ;/

Tak się teraz zacząłem zastanawiać nad tym Func MS3-R2 brakuje mu tylko dwóch przycisków na lewym przycisku i byłby ideał.

Edytowane przez goompas
Link to post
Share on other sites

Func jest bardzo dobrze zaprojektowany, jego ergonomia bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.Jeżeli masz problem z G600 to zapewne to się powtórzy z Nagą. Co do M95 możesz jeszcze zobaczyć w Empiku oni mieli dość sporo myszek Corsair min M95.

Wracając do Funca to gdybym właśnie nie posiadał M95 to pewnie bym w niego wszedł. Miałem okazję się trochę nim bawić i przypadła mi bardzo do gustu.

Link to post
Share on other sites

Wziąłem jeszcze pod uwagę G502. Poczytałem, że niektórzy narzekają na scroll, ale pooglądałem trochę filmików i według mnie jest ok.

Co o niej sądzisz? Tylko wygląda tak trochę za bardzo plastikowo ...

Edytowane przez goompas
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No właśnie ja nie mam do tej myszy przekonania. Jak na mój gust i z resztą nie tylko mój Logitech trochę przekombinował z tą myszą.

Jest sporo tematów do poruszenia w jej przypadku, jako wady oczywiście ale dla przykładu jedni sądzą że ślizgacze są trefne,  drudzy że scroll, następni wykonanie( tuta akurat mnie to dziwi bo Logitech zawsze stosuje dobre materiały do wykonania myszy) Ja natomiast mając na uwadze takie modele jak G400S czy laser G500S to tutaj za bardzo się nie popisali już nie wspomnę o sensorze który ma 12K DPI a Logitech twierdzi że jest to pewnego rodzaju rewolucja. Zagraniczne Fora czy sekcje testujące sprzęt bardzo negatywnie się na jego temat wypowiadają więc chyba musi być coś na rzeczy. 

Jeżeli miałbym być szczery to najprościej wskoczyć na youtuba i wpisać test myszy M95 w stosunku do innych i na pewno będzie jakieś porównanie. Są całe masy materiałów na temat testów myszy każdego typu. Funca i Logitecha też tam znajdziesz.


W temacie to jak już Logitech to tutaj bym celował w G700S

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie się podpiąć jak jest z wygodą użytkownika tego  Func MS3-R2? Chodzi mi bardziej o to czy nada się do chwytu fingertip / clawgrip ? I jak jest z jego wagą bo ja osobiście preferuję cięższe myszki :)

Link to post
Share on other sites

To znaczy tak w przypadku Funca cała dłoń spoczywa na myszy, dosłownie. Jest to jedna z największych myszy na rynku ale znakomicie zaprojektowana. Clawgrip tutaj się raczej nie uzyska ale można próbować:)

Co do wagi myszy pomimo swoich gabarytów nie jest ona najcięższa ale lekka też nie jest. Wypośrodkowana. Bardzo dobrze się ją użytkuję i czuć mimo wszystko jej masę. Rzecz w tym jakie zastosowanie będzie miała w praktyce.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...