Skocz do zawartości

Telefon Android do 2200 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez blaven,

Recommended Posts

Witajcie!

Przyszedł czas na wymianę telefonu, proszę o porady, który z proponowanych przeze mnie telefonów będzie najlepszy?

1. Ile masz pieniędzy do przeznaczenia na telefon? - 2200 zł

2. Chcesz komórkę z sklepu internetowego, allegro czy komisu komórkowego? - sklep internetowy

3. Jakie firmy cię interesują? - Samsung, Sony, HTC, LG

4. Do czego telefon ma być wykorzystywany? - rozmowy, zdjęcia, internet

5. Jaki system operacyjny preferujesz? - android

6. Będziesz modyfikował oprogramowanie telefonu? - nie

7. Interesują Cię telefony z dotykowymi wyświetlaczami? - tak

8. Używany wchodzi w grę, czy może tylko nowe egzemplarze? - nowe

9. Dodatkowe uwagi lub informacje - slot na zewnętrzne karty pamięci, szybkość działania, długość pracy na baterii, aparat, NFC

10. Moje propozycje: LG G3, HTC One M8, HTC One E8, Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z3

Link to post
Share on other sites

HTC One E8 sobie odpuść, a tak swoją drogą warto chwile poczekać aż na nasz rynek wejdzie s6 m9 g4 czy też inne a ceny zejdą w dół i więcej się zaoszczędzi :)

a tak swoją drogą chyba bym wybierał między g3 a z3 pomimo że jestem fanboyem samsunga ale s5 nie przemawia do mnie oprócz trybu bardzo niskiego zużycia energii - bo to naprawdę jest miodzio.

Link to post
Share on other sites

HTC One E8 sobie odpuść, a tak swoją drogą warto chwile poczekać aż na nasz rynek wejdzie s6 m9 g4 czy też inne a ceny zejdą w dół i więcej się zaoszczędzi :)

 

a tak swoją drogą chyba bym wybierał między g3 a z3 pomimo że jestem fanboyem samsunga ale s5 nie przemawia do mnie oprócz trybu bardzo niskiego zużycia energii - bo to naprawdę jest miodzio.

 

Dlaczego LG G3?

Dlaczego Sony Xperia Z3?

Link to post
Share on other sites

One E8 to bardzo dobry smartfon. Nie odstaje od M8. Tylko, że jest plastikowy. A ma nawet lepszy aparat i jeszcze podkręcony procesor więc uzasadnij dlaczego ma sobie odpuścić ?

Po pierwsze nie patrz na aparaty bo są od dwóch innych producentów i w M8 jest lepszy po drugie procki itd jest to samo... żadne podkręcone... po kolejne lepsza metalowa ramka niż plastik. i względem ceny M8 - E8 to lepiej dać mini sumę więcej i mieć porządną metalową ramkę i by to jakoś wyglądało...

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam, w którym sklepie internetowym znajdę Galaxy Note 4 w cenie do 2200 zł, który w dodatku będzie nowy? Pojawiły się takie głosy, proszę o załączenie linków.

 

Jak wygląda według Was LG G3, dużo osób wspomina o jego problemach z grzaniem się i krótkim działaniem na baterii. Spowodowane to jest stosunkiem ekran/procesor, ale jak to faktycznie wygląda przy codziennym użytkowaniu?

W przypadku Xperii Z3 trzeba się obawiać tego szklanego tyłu?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak wygląda według Was LG G3

Bardzo dobrze.

 

 

dużo osób wspomina o jego problemach z grzaniem się i krótkim działaniem na baterii.

Nie grzeje się,nie testowałem w grach.Bateria dwa dni trzyma spokojnie,przy mocnym eksploatowaniu jeden dzień.50-60% baterii zabiera ekran ale bez problemu na ekranie wytrzymuje 5-5.5 godziny.

 

 

ale jak to faktycznie wygląda przy codziennym użytkowaniu?

Tak jak napisałem przy normalnym użytkowaniu nie odczujesz żadnego nagrzania.

 

 

W przypadku Xperii Z3 trzeba się obawiać tego szklanego tyłu?

Tego nie wiem gdyż nie trzymałem nawet w dłoni Z3.


Co nie zmienia faktu że Note 4 to jest jednak wyższa półka.Odpowiedziałem jedynie na Twoje pytania.

Link to post
Share on other sites

 

 

W przypadku Xperii Z3 trzeba się obawiać tego szklanego tyłu?

Prawda jest taka, że o telefon dotykowy zawsze musisz się obawiać. Bzdurą są stwierdzenia na forach w stylu "wujkowi upadła Xperia z 30 cm i się pobiła, więc to kiepski telefon" czy "a koledze to Xperia spadła z 2 metrów i jeszcze potem puszczaliśmy nią kaczki na asfalcie i nic jej nie jest", wszystko zależy od szczęścia/pecha tego, któremu telefon upadnie.. ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem, że fvat marża, ma jakiś wpływ na gwarancję. Człowiek uczy się całe życie. P. S. O co dokładniej chodzi z tymi fakturami marża?

 

A w porządku.

No ktoś dalej odsprzedaje telefon. Ma z tego zysk wiadomo, ale producent uwzględnia zazwyczaj fakturę vat 23% i jak masz marże to nie przyjmie Ci na gwarancję telefonu np.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem więc, że osoba która ją wystawia, jest pośrednikiem. Do kogo więc zgłaszać się z gwarancją? Do owego pośrednika, czy podmiotu, od którego pośrednik nabył urządzenie?
Jest jeszcze jedna sprawa, otóż na jednej z podanych przeze mnie aukcji, jest napisane: "Gwarancja producenta SAMSUNG POLSKA". Jak to rozumieć?

Link to post
Share on other sites

Wtedy do sklepu w którym kupiłeś np na allegro. W tym problem, że wtedy już sklep może nie istnieć i zostajesz na manowcach.

Tak piszą tak, choć to nie prawda, i jest to bardzo wykorzystywane na allegro.

Zgłaszałem to, ale allegro takie coś ma gdzieś.

Niestety wiele osób jak Ty nie wiedzą/wiedziały o tym i kupują takie telefony.

Link to post
Share on other sites

Wtedy do sklepu w którym kupiłeś np na allegro. W tym problem, że wtedy już sklep może nie istnieć i zostajesz na manowcach.

Tak piszą tak, choć to nie prawda, i jest to bardzo wykorzystywane na allegro.

Zgłaszałem to, ale allegro takie coś ma gdzieś.

Niestety wiele osób jak Ty nie wiedzą/wiedziały o tym i kupują takie telefony.

 

Zatem zakup Samsunga Galaxy Note 4 w cenie do 2200 zł jest praktycznie niemożliwy przy założeniu zakupu z "pewnego" źródła?

Link to post
Share on other sites

Zatem zakup Samsunga Galaxy Note 4 w cenie do 2200 zł jest praktycznie niemożliwy przy założeniu zakupu z "pewnego" źródła?

 

Jasne, że tak :)

Jest nawet możliwy za 2,1 tys, np tu:

 

http://allegro.pl/samsung-galaxy-note-4-n910f-black-gw24-dyst-pl-b-s-i5181818136.html

 

Oryginalna faktura z t-mobile.

No i jak chcesz to napisz mu, niech Ci wyśle zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...